Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee no przecież leciał :lol2: Kilka niekontrolowanych kółek nad głową, to mimo wszystko też lot :devil:

Powiem Ci że rzeczywiście pięknie wygląda model na nartach. Moja Cessna już prawie ma (trzeba założyć), w tym tygodniu kupię folię na Extrima to może w weekend poleci, też z nartami :) Swojego wyposażyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extrim wylądował ..... na strychu :lol2:

 

Zrobię drugie narty do Elektrona lub Aeronki, jakoś model akrobacyjny na nartach mi nie bardzo podchodzi.

Chociaż skoro zamierzasz uruchomić swojego to może jeszcze zmienię zdanie i zrobię nieco większe i bardziej uniwersalne narty ..... "śnieżna akrobacja" to nawet ładnie brzmi.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też ja też!

 

Mój Mentor ma nartki od jakichś 3 tygodni. Pierwsze loty były pomyślne.

Jednak na następne musi poczekać bo stare pakiety odmawiają posłuszeństwa.

 

A dzisiaj z kolei czas na Zlina 50tego. Aktualnie nartki pomalowane na biało schną w piwnicy. Wieczorkiem skoczę po nie i pstryknę fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze wygląda. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że narty zwiększają atrakcyjność modelu, pomimo tego, że i tak głównie porusza się w powietrzu, a starty i lądowania to tylko epizody. Ale za to jakie efektowne!

 

A teraz znowu zapowiadają mrozy. Na noc z czwartku na piątek nawet do -20 stopni! Za to w piątek ma być słonecznie i coś czuję, że nawet zapowiadane na dzień -15 stopni mnie nie powstrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Extra Jacka na poprzedniej stronie?

Widziałem ją po lotach .... zbyt atrakcyjnie nie wyglądała :shock:

 

Wygląd modelu na nartach to jedno bo jak słusznie napisał Wojtek start i lądowanie to tylko epizod ale lot i jego zmienione parametry z nartami to drugie.

Narty dają duży opór w powietrzu i zmieniają charakterystykę lotu modelu. W moim Easy Cub-ie spada znacząco wpływ lotek i z nartami latam zasadniczo na ogonie.

Jak zachowa się model akrobacyjny z nartami tego jeszcze nie próbowałem ale właśnie te zmienione parametry lotu miałem na myśli...... trzeba spróbować

 

Zlina na nartach świetnie wyglada :)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ją po lotach .... zbyt atrakcyjnie nie wyglądała :shock:

Co Jacek przesadził ze swoją ulubioną żyletką? :?

 

Póki co mam narty w Cessnie, a nad Extrimem się jeszcze zastanowię. Może to jednak rzeczywiście nie jest najszczęśliwszy pomysł, żeby oblot robić z nartami.

Póki co trzeba śledzić pogodę, może w końcu w sobotę uda się coś polatać.

Ja niestety dalej bez auta, więc może nie być łatwo :evil: Nie wiem czy na sobotę mechanik się uwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poganiaj mechanika ..... :)

 

Wczoraj zmdowyfikowałem nieco Shinden-a tj. osadziłem pakiet w kadłubie (był zbyt wysoko co mogło wpływać na niestabilność w locie) i znacznie powiększyłem stery kierunku.

Kolejne próby właśnie w sobotę, jeżeli nie będzie wiało.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano było -16 stopni, co spowodowało, że poranne loty zostały odwołane. Natomiast o 13 było już -8, świeciło ładne słońce więc żal było nie wyskoczyć na loty. Latałem jakieś 40 minut, wykonując w tym czasie kilkadziesiąt (co najmniej 40) startów i lądowań. To jest dopiero zabawa ze śniegiem :-)

 

Model stary ale nowa zima i nowy śnieg:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarty i przyklepany! Piękna pogoda nawet ze słonkiem w tle, słaby wiaterek który okresowo się wyłączał. Parę ujęć poniżej niestety tylko telefonem :(

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

I park maszynowy

Dołączona grafika

 

Brawo dla Mirka za zimowe cięcie tasiemki (1,5 cięcia) !!! Bo ESA WWI też dzisiaj latały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polataliśmy trochę na marchewkach.

Zawiodły mnie wszystkie pakiety do ESA (Rhino 1050 20c) - ledwo zipały albo odcinały zaraz po starcie. Mirek wystawiał mi się jak mógł, żeby BERG zaliczył pierwsze cięcie, ale i tak nie dałem rady :) Za to Fokker już jest po chrzcie bojowym - jest cięcie, gratulacje.

 

Świetnie spisał się Funjet. Pierwszy lot. Zero problemów - od początku pięknie szybuje na małych prędkościach jak i pocisnąć też potrafi.

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

[vimeo]

[/vimeo]

 

Pozdrawiam,

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo mroźnej pogody na marchewkach była gorąca atmosfera ....

 

- najpierw lataliśmy tylko z nartami i zaliczyłem "ciekawe" lądowanie w trakcie którego Easy-Cub zgubił podwozie i efektownie zarył nosem w śniegu :lol2:

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5925

 

- potem bez sukcesu uczyłem kaczkę latać a z nartami latał tylko Wojtek

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5926

 

- następnie wszystkim podniosła się temperatura przy oblocie Fun Jet-a

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5927

 

- na koniec polatały modele ESA z tasiemkami czyli Berg i Fokker.

 

Bajkowe krajobrazy i piękne modele w powietrzu .... to jest najpiękniejsze w zimowym lataniu.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spędził w powietrzu jakieś 50 minut

To prawda, Twój YJD jest na kilku zdjęciach .... nie masz problemu z pakietami to możesz latać przy tych -7 stopniach jakie były dzisiaj ;D

Mróz dało się odczuć tylko jak słońce chowało się za chmury lub jak zbyt długo trzymało się palce na drążkach.

 

To było świetne spotkanie i trzeba je koniecznie powtórzyć

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w piątek dołączyć do zimowych lotników mimo że poranna temperatura powstrzymała mnie od wyjazdu na marchewki.

Ponieważ nie wiedzieliśmy czy śnieg nie utrudnia dojazdu na śmietnik pojechałem na "moją" łączkę w Przegorzałach żeby oblatać Sturmovika.

Następnym razem będę chciał dołączyć do Waszej grupy, oczywiście jeśli można :?:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta łączka to jest ta przy Księcia Józefa?

 

Oczywiście zapraszamy do dołączenia się do nieformalnej ekipy na Marchewkach :-) Wg mnie to najlepsze miejsce do zimowego latania w północnej części Krakowa.

 

Aktualnie planujemy we wtorek rano małe latanko przed pracą. Niestety nie każdy może sobie przesunąć godziny pracy więc pewnie spotkamy się tylko z Mirkiem, ale gdyby co, to we wtorek o 8:30 na Marchewkach. Oczywiście jak będą odpowiednie warunki. Niestety zapowiadają jakąś odwilż, ale może do nas nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.