Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżyny są fajne, tylko trochę daleko. Przynajmniej dla mnie, bo mieszkam po południowej stronie Krakowa. Już dawno rozmawiałem z kolegami, żeby znaleźć jakieś miejsce w naszych stronach. Można by wtedy wyskoczyć na "kilka pakietów" zaraz po pracy nie stojąc w korkach. Wczoraj udało nam się w końcu umówić i wybór padł na dużą wolną przestrzeń na tyłach Carrefura przy Zakopiance, zaraz za budowanym Centrum Papieskim. Dojazd trochę trudny, po bitej drodze, ale jak komuś nie przeszkadza, że potem całe auto jest zakurzone to ok :)

Latała Cessna 747, motoszybowiec oraz 2 modele ESA-Aircobra i Albatros.

Nie obyło się bez przygód. Cessna po karkołomnej pętli na małej wysokości wbiła się dziobem w ziemię pół metra od auta, a drugi lot motoszybowca (drugi w ogóle, a chyba trzeci pilota :) ) zakończył się na brzózce, szczęśliwie niewysokiej. Tutaj KILKA ZDJĘĆ , a TU FILM

Miejsce na prawdę niezłe, pewnie będziemy tam częstymi gośćmi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajobraz trochę "wojenny" ...... idealny do kombatu, można kryć się za hałdą i atakować z zaskoczenia :rotfl:

 

wyskoczyć na "kilka pakietów" zaraz po pracy

To bardzo dobry pomysł, niekoniecznie zaraz po pracy możemy wyskoczyć na "kilka pakietów" - czas na wiosenne spotkanie mechaników :-)

 

Trzeba siodłać Mustangi :rotfl:

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajobraz trochę "wojenny" ...... idealny do kombatu, można kryć się za hałdą i atakować z zaskoczenia :rotfl:

 

teren super do latania, to tak zwane białe morza pozostałość po solwayu. Latałem tam minimagiem. teren ten jest bardzo duży są jakby dwie duże wyspy ciągnąnce się przez około 800 metrów. Jest tam też duży most nad rzeką wilgą co może was może ucieszy?

 

Inny teren który znam do latania to jeszcze łąki w pobliżu kobierzyna, widać je z obowodnicy Krakowa, jadąc w kierunku Balic a mijając wezęł zakopiański widać je po prawej stronie a ciągną się przez około 4 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chyba bym się wybrał na te chałdy. Możnaby nieźle pośmigać pod tym mostem. Jak byłem dzieckiem to chodziłem tam z psem na spacery.

Czesć, też byłem dzieckiem i tam chodziłem :D nawet często, raz nawet kiedy ten zakład solway jeszcze pracował, a małe lekkie lokomotywki pracowicie ciągneły wagoniki po tych chałdach. A most rewelacja, dodam jeszcze że jest wyremontowany.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Osadniki_Sodowe_Solvay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę było przecież sopro osób ... w samych walkach ESA spotkało się 6 zawodników i zabrakło tylko Marcina (mmm) do pełnego składu Eskadry :-)

Latał też FUN-Jet któremu obrerwał się dziubek a także szybowce i duża spalinowa Extra - wszystko ładnie na zdjeciach pokazała Gosia.

 

Wczoraj pewnie niektórzy zamienili modele na rowery albo faktycznie biesiadowali przy gril-u i było mniej osób na Czyżynach ..... to jednak nie powód by w akcie desperacji rzucać model na tory :rotfl: :rotfl:

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro temat wczorajszych wydarzeń został już zaczęty przez Mirka... jako dowód załączam zdjęcia:

Czyżyny&Solvay

 

samolot nie tyle został rzucony na tory... co pod pociąg - niestety tego nikt nie zdążył uwiecznić... ważne, że pacjent przeżył :D

opisem reszty mam nadzieję zajmą się koledzy - dużo tego było :rotfl:

 

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa filmiki z pokładu Cessny z lotów przy Solvay-u. Trochę przydługawe, bo tradycyjnie ich nie obrabiam, ale jest kilka fajnych ujęć, min. start modeli ESA, modele w locie, widać w wielu momentach Sanktuarium, Carrefur-a i mostek, który zbudzał tu niemałe emocje :)

Mam jednak mały kłopot z wrzuceniem na serwer, ale mam nadzieję, że wieczorem się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo tego było

oglądąłem zdjęcia .... chyba dobrze się bawiliście przez cały dzień :-)

Z tego co widziałem był oblot nowego Mustanaga a Rafał milczy w kwestii jego możliwości - jak się sprawdził?

Jakie były wyniki konfrontacji 3 myśliwców ESA?

 

Może zaczniemy zliczać sobie punkty z każdego treningu i będziemy rywalizować w klasyfikacji pucharowej o wdzięcznej nazwie "Rura Mechanika" ..... wyjaśniając, ten kto wygra klasyfikację musi na koniec roku wypić dużą rurę w CK Browar na spotkaniu mechaników, którą ufunduja pozostali członkowie eskadry :lol2:

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opisuje zdolnosci bojowych Mustanga bo jeszcze jacys szpiedzy z Wroclawia albo Boleslawca to podchwyca :D

A tak na serio, to jeszcze za wczesnie powiedziec cos konkretnego. Lata! Nie byl do konca stabilny, ale to pewnie dlatego, ze pakiet byl przyklejony do boku kadluba. Do tego testowalem chyba 3,4 polozenia pakietu, za kazdym razem przesuwajac go do przodu i z coraz lepszym rezultatem.

Narazie nie wycinam miejsca na pakiet, bo chce to zrobic juz pod docelowy 1300mAh.

 

Moze jakis trenig w srodku tygodnia? sroda, czwartek, 17:00?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.