Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

https://picasaweb.google.com/anna.makarowska/SAABJ21PierwszaWalkaESA#

 

Tutaj kolejne loty SAABa.

 

Z obserwacji, moge powiedziec, ze lata swietnie. Stabilnie, rowno, potrafi byc zwrotny. I taki ladny - chyba poplakalbym sie gdybym go stracil :)

Co innego P39 Huberta, stracilem go dzisiaj z usmiechem na twarzy :P

 

Ted850: apopo rysowania zebow - narysuj mu zeby ale mleczne. Jak dostanie wieksze smiglo to bedzisz mogl mu narysowac wlasciwe ;P

 

Wesolych...

 

Dzięki za wprowadzenie w tajniki walk ESA i za piękne fotki ;-)

Śmigło zostało zmienione z 8x4 na 8.5x6 i prędkość wyraźnie wzrosła kosztem czasu lotu,

a po założeniu pakietu 3s 1000mAh udało się zamknąć kabinę i odbyć wieczorny lot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i było nas dzisiaj trzech tzn. ja, Rafał i Witek, było bardzo fajnie, dzisiał miałem swoje pierwsze cięcie taśmy. Co prawda w moim korsarzu brakowało mocy, ale tajemnica braku mocy już rozwiązana. Kawałek ośki silnika wystający przy mocowaniu silnika ocierał o klej mocujący silnik do samolotu. Już jest OK. Kiedy następny trening?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Sebastian, ja na swoje pierwsze cięcie musiałem poczekać dosyć długo;)

Potem jeszcze troche polataliśmy we dwóch, ale jak to przy takiej małej liczbie samolotów dzwonków w powietrzu było chyba wiecej niż samych cięć tasiemek (chyba 4-y). Mając na uwadze, że coś mieć trzeba na zawody daliśmy sobie spokój z kombaceniem i juz były tylko testy. Rafał zadawał szyku nowymi oponkami w bergu i oblatał helika. W tym samym czasie moja foka oficjalnie przeszla w stan spoczynku glebiąc mało widowiskowo i wyrywajac silnik.

A tutaj mała dokumentacja fotograficzna dzięki uprzejmości Niki:

 

 

Foka RIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cisza... Nic się nie dzieje.....

 

A my jak zwykle dajemy czadu na Czyżynach po 19 tej....

 

 

A tu oblocik i wlatywanie się w model z nowym wyposażeniem RC Matsu...

Musiałem przełożyć pakiet mocno do tyłu aby model zaczął się "słuchać". Niestety z drugiego lotu filmu niet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nic się nie dzieje ?? ....dziś przed 19 były jeszcze ostatnie treningowe loty ESA przed zbliżającymi się zawodami. Kilka cięć i efektowne kraksy z Ił-em w roli głównej .... troszkę szkoda, że w tym przypadku "już zachodzi czerwone słoneczko".

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.