Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sfrustrowany

Witam,

Czy spotkania w zimie odbywają się normalnie, co jeśli wieje lub pada? Chciałbym za jakiś czas zobaczyć jak wyglądają walki dobrych pilotów :wink:

 

Pozdrawiam Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy spotkania w zimie odbywają się normalnie, co jeśli wieje lub pada? Chciałbym za jakiś czas zobaczyć jak wyglądają walki dobrych pilotów :wink:

 

Pozdrawiam Oskar

Oczywiście, jeżeli warunki pogodowe są wybitnie złe to nie latamy, ale zazwyczaj jak tak jest to po prostu się na latanie nie umawiamy. Natomiast jeśli jest jakiś trening to zazwyczaj w weekend i jest on zapowiedziany rzez kogoś z eskadry albo w tym temacie, albo w temacie "Kombat Kraków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś plany na jutrzejszy dzień na Czyżyny? Pogoda do latania będzie może nie najlepsza ale znośna.

Może zapoda Ktoś jakąś godzinę? PLS . Dziś rano znów (już trzeci raz) sam latałem na "LODOWISKU" na Czyżynach.

Do ZOBACZENIA zatem jutro - może w samo południe?.

 

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić .... dziś szczęśliwie oblatałem nowy model Fun-Fly o wdzięcznej nazwie "Rafik"

Rozpiętość 105 cm, silnik Thunder Tiger 4cm3, waga 1150g

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7689

 

Po kilku zimnych i mokrych dniach, dziś na Czyżynach nie wiało, obeschło i można było poderwać model. Po próbie kołowania, model poszedł w górę i pokazał się z jak najlepszej strony. Bardzo szybki i zwrotny a na małej prędkości stabilny, spokojny i w pełni przewidywalny.

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7690

 

Pełna radość z oblotu i wielka satysfakcja, że własny projekt został zrealizowany i bardzo dobrze zachowuje się w powietrzu.

Więcej na temat projektu i budowy tu: http://www.modelemirek.republika.pl/rafik.html

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z Krakowa, od poniedziałku będę w okolicach ( Szyce ) przez co najmniej miesiąc i chciałbym się dowiedzieć gdzie latacie ( nie chcę przerabiać całego tematu ). Co bym was odwiedził, zobaczył jak i czym latacie itp. Zabiorę swojego heli - Caliber 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj na EPKC. Rozłożyłem się kombatem, wystartowałem ... i w zasadzie po 2 okręgach wylądowałem. Co prawda - 10 stop C nie bylo straszne ale jednak wiatr był zbyt silny :(

 

Do włascicieli aparatury Turnigy 9x - działa przy tej temp. bez zarzutów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie pamiętam już tak długiej przerwy w tym wątku .... mróz trzyma i skutecznie zniechęca do wyjścia z domu :lol2:

 

Dziś spadł świeży śnieg i było tylko - 11 stopni dlatego postanowiłem spróbować rozpocząć na Czyżynach sezon lotów z nartami.

Zaliczyłem kilka startów i lądowań ale łącznego czasu lotu nadajnik pokazał niewiele ponad 8 minut gdy uciekłem do samochodu. Słońce chyliło się już ku zachodowi a niemiły wiatr zamrażał ręce i twarz.

To nie są warunki przyjazne modelarzom :?

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7838

 

Z kolejnym startem wstrzymam się do czasu gdy słupek termometru nieco się podniesie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek,dawno,dawno temu w czasie próby polatanie na nartach wysiadły mi korzonki w plecach.

Pewnie nikt w to nie uwierzy ale taka jest prawda. ;)

Uważaj bo to każdemu może się przytrafić a katar po takim lataniu w zimę to mały pikuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.