Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ohhh jak fajnie że znów można wejśc na forum i coś poczytać, napisać, dodać zdjęcia czy filmy i znów brac udział w internetowym modelarskim życiu. Myślę że forum już bedzie działać na całego. Pozdrawiam. Mam nadzieję że weekendzik bedzię ładby i coś się polata na Czyżynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z prezydenckim Tupolewem.Dwie komisje i dwa różne raporty. :D

Filmu nie chcą udostepnić.Maciek twierdzi że po włączeniu chowania podwozia model przestał reagować.Dziwne,ponieważ zasilanie podwozia było osobne,choć z tego samego żródła prądu.

Ja i Marek,że było za wolno i zwalił się korkiem w skręcie.Nie widziałem całego lotu,ponieważ latałem w tym momencie z klientem.Widziałem tylko start,chwilę w powietrzu po drugim nawrocie i moment jak już szedł do ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustang. Szkoda mi go bardzo nawet nie zdążyłem go obejrzeć na żywo. A co do zakłóceń hmm ostatnio latając na czyżynach rozbiłem swojego su-26. Pierwsze trzy pakieciki ok, po koljenym, cóż model się spalił. Wyleciałem dość wyskoko, zacząłem kręcic beczki pikując ku ziemi, aż tu nagle nie mam sterowania. Kompletnie brak reakcji na stery. Latam na aurora optima. I model w takiej właśnie to pikującej pozycji, że tak śmiało powiem zjednoczył się z matką ziemią, nad którą po chwili uniósł się biały dym dający szczery znak lokalizacji rozbitego płatowca, oraz tego że Li-pol się spalił i już go raczej nie wykorzystam. Myślicie, że coś mogło zakłócić mi optime /?? Może macie jakieś sugestie ?? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to miejsce?

 

Nie bardzo chce mi się wierzyć w zkłócenia na 2,4 GHz . Problemem mógł być regulator, BEC, pakiet ale w zakłócenia sygnału raczej nie uwierzę.

Spalinowymi modelami też latam na optimie i jeszcze nie miałem nigdy problemu na Czyżynach .... i niech tak zostanie. :)

Na FM-ie to wiadomo gdzie nie należy latać i specjalnie kiedyś sprawdzałem czy na 2,4 pojawi się problem w tym miejscu ale nic nie zauważyłem.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polataliśmy i dużo się działo - dzięki Ani można to zobaczyć :-)

 

https://picasaweb.go...2/Czyzyny210412

 

Niestety około 10 klub emeryta urządził sprzatnie "naszej łączki" i nie pomagały słowne prośby aby utrzymać dystansu od strefy lotów - dopiero kilka niskich przelotów Me-262 nad głowami oczyściło teren. Na koniec szybowce, balecik i próbne loty Hortena .... nie ma to jak poranek na Czyżynach, od razu życ się chce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w godzinach południowych pierwszy lot wykonał mój nowy model T-34 Mentor produkcji CMPro. Oblatywaczem był Marek. Ponieważ model jest do małych poprawek (dociążenie przodu, poprawka składania przedniego podwozia) na lotach Marka się skończyło. Jestem generalnie zadowolony bo model i tak świetnie lata i do tego świetnie prezentuje się w powietrzu. Poniżej filmik z pierwszego lotu.

http://www.youtube.com/watch?v=cfiA3OizLX0

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.