Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w doborze profilu


Kret

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerzy Markiton

Zastanów się nad MH-43, zwłaszcza jak ma być szybki i zwrotny... 2m, szybki motoszybowiec i 1300g? To lekki, nawet za. Albo lekki albo szybki. Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Szybko polatam - pojęcie bardzo względne. Zupełnie fajnie mi się sprawdził MH-31. Jest m.in. w Swish-u. Lekki modelik, fajnie kręcił termikę, chociaż nie tak, jak Sweet na MH-32. Wydawało mi się, że jest szybki. Do momentu, aż przesiadłem się na Caleba czy Diona. A termikę też potrafiły kręcić tylko ja miałem problemy z jej znalezieniem i wycentrowaniem przy tych szybkościach... Jak przesiadłem się na Backfire-a to zastanawiałem się jak to możliwe, że te muły wydawały mi się szybkie....Koledzy latający FAI-kami, dziwią się jak można tak wolno latać. A z 1 wciągu te 6 min też spokojnie wykręcają. Ciężko coś jednoznacznie doradzić, nie znając oczekiwań, warsztatu, środków które masz do dyspozycji.

Jeśli polatałeś trochę 2 kanałowym szybowcem to z czystym sumieniem mogę polecić Swisha, więc MH-31. Oryginał jest żeberkowy. Styropian oklejony balsą czy VB powinny tylko poprawić jego zachowanie w powietrzu. Można go przeskalować na 2m z zachowaniem profilu i obciążenia. Na HN-1033 też kiedyś miałem modele,

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wybaczcie Panowie trochę mnie nie było i temat przycichł, więc tak zainteresowany jestem raczej motoszybowcem z lotkami na lataniu na termice średnio mi zależy model z założenia ma być szybki i zwrotny (myślę tu nawet o jakiś akrobacjach)od razu mówię że jeśli już zdecyduje się na jakiś polecany przez Panów profil żeberka będą cięte laserow (bo takie pytanie też często pada) jeśli mogę prosić o jeszcze jakąś dobrą rade to byłbym wdzięczny.

 

P.S. do Pana Jerzy Markiton warsztat jest środki jak na razie są oczekiwania jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do Pana Jacka Walenciaka czy ma Pan może narysowane już żeberka pod laser i czy byłaby taka możliwość żeby Pan je udostępnił bo bardzo interesująco wygląda ten model, i takie jeszcze jedno pytanie żeberka jak sądzę mają odcięty spływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tu na forum nie ma "panów". :jupi: Owszem, mam rozrysowane żeberka pod laser (w programie CorelDraw). Żeberka mają odcięty spływ i krawędź natarcia oraz zdjęte jest 1,5 mm po obrysie. Nie wiem jaki masz kształt płata, bo moje żeberka mogą nie pasować do Twojej konstrukcji płatów. Nie wiem też, jakie masz rozwiązania dotyczące całej konstrukcji skrzydeł, stąd też można mieć pewność, że nie za bardzo będą one pasowały. Ale mogę Tobie podesłać parę sztuk i sam ocenisz, czy się nadają. Podaj maila.

 

pozdrawiam, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, znów brak czasu na wszystko, więc bardzo bym prosił żebyś podesłał mi te plany na maila mlody354@gmail.com, ma takie pytani była by możliwość rozwiązania pokrycia samej konstrukcji skrzydeł trochę inaczej mianowicie myślałem o 1mm skorupy i na to szkło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.