Jump to content

Prosze o pomoc w doborze profilu


Kret

Recommended Posts

Guest Jerzy Markiton

Zastanów się nad MH-43, zwłaszcza jak ma być szybki i zwrotny... 2m, szybki motoszybowiec i 1300g? To lekki, nawet za. Albo lekki albo szybki. Pozdrawiam - Jurek

Link to comment
Share on other sites

Guest Jerzy Markiton

Szybko polatam - pojęcie bardzo względne. Zupełnie fajnie mi się sprawdził MH-31. Jest m.in. w Swish-u. Lekki modelik, fajnie kręcił termikę, chociaż nie tak, jak Sweet na MH-32. Wydawało mi się, że jest szybki. Do momentu, aż przesiadłem się na Caleba czy Diona. A termikę też potrafiły kręcić tylko ja miałem problemy z jej znalezieniem i wycentrowaniem przy tych szybkościach... Jak przesiadłem się na Backfire-a to zastanawiałem się jak to możliwe, że te muły wydawały mi się szybkie....Koledzy latający FAI-kami, dziwią się jak można tak wolno latać. A z 1 wciągu te 6 min też spokojnie wykręcają. Ciężko coś jednoznacznie doradzić, nie znając oczekiwań, warsztatu, środków które masz do dyspozycji.

Jeśli polatałeś trochę 2 kanałowym szybowcem to z czystym sumieniem mogę polecić Swisha, więc MH-31. Oryginał jest żeberkowy. Styropian oklejony balsą czy VB powinny tylko poprawić jego zachowanie w powietrzu. Można go przeskalować na 2m z zachowaniem profilu i obciążenia. Na HN-1033 też kiedyś miałem modele,

Pozdrawiam - Jurek

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wybaczcie Panowie trochę mnie nie było i temat przycichł, więc tak zainteresowany jestem raczej motoszybowcem z lotkami na lataniu na termice średnio mi zależy model z założenia ma być szybki i zwrotny (myślę tu nawet o jakiś akrobacjach)od razu mówię że jeśli już zdecyduje się na jakiś polecany przez Panów profil żeberka będą cięte laserow (bo takie pytanie też często pada) jeśli mogę prosić o jeszcze jakąś dobrą rade to byłbym wdzięczny.

 

P.S. do Pana Jerzy Markiton warsztat jest środki jak na razie są oczekiwania jak wyżej

Link to comment
Share on other sites

Mam takie pytanie do Pana Jacka Walenciaka czy ma Pan może narysowane już żeberka pod laser i czy byłaby taka możliwość żeby Pan je udostępnił bo bardzo interesująco wygląda ten model, i takie jeszcze jedno pytanie żeberka jak sądzę mają odcięty spływ?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Tu na forum nie ma "panów". :jupi: Owszem, mam rozrysowane żeberka pod laser (w programie CorelDraw). Żeberka mają odcięty spływ i krawędź natarcia oraz zdjęte jest 1,5 mm po obrysie. Nie wiem jaki masz kształt płata, bo moje żeberka mogą nie pasować do Twojej konstrukcji płatów. Nie wiem też, jakie masz rozwiązania dotyczące całej konstrukcji skrzydeł, stąd też można mieć pewność, że nie za bardzo będą one pasowały. Ale mogę Tobie podesłać parę sztuk i sam ocenisz, czy się nadają. Podaj maila.

 

pozdrawiam, Jacek

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam, znów brak czasu na wszystko, więc bardzo bym prosił żebyś podesłał mi te plany na maila mlody354@gmail.com, ma takie pytani była by możliwość rozwiązania pokrycia samej konstrukcji skrzydeł trochę inaczej mianowicie myślałem o 1mm skorupy i na to szkło?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.