Jump to content

Pakiet LiPol robi się zimny


Pablo621

Recommended Posts

witam kolegów,

mam takie pytanie/problem: mianowicie podczas ładowania mój lipolek robi się zimny. To normalne, czy raczej coś jest nie tak?

jak latam na nim, to wszystko ok, po locie jest ciepły. Przed ładowaniem zawsze wychładzam, tak jak jest w instrukcji. odbyłem na nim już 40 lotów Big Lamą a zjawisko to zauważyłem po jakichś 15 ładowaniach. To mój pierwszy taki przypadek, wcześniej raczej musiałem uważać zeby się nie robiły gorące(miałem ni mh)

 

proszę o rade :)

Link to comment
Share on other sites

podczas przepływu prądu na wewnętrznej rezystancji ogniw wydziela się moc. im większy prąd tym większa moc stąd grzanie podczas pracy.

ładuje się przeważnie prądem zdecydowanie mniejszym niż rozładowuje stą jest zimny.

nic tylko się cieszyć.

jak zacznie ci się podczas ładowania grzać to wtedy zacznij się martwić.

Link to comment
Share on other sites

no tak, tylko że zimny to nie w temperaturze pokojowej, tylko jak bym trzymał w ręce metalowy klucz przyniesiony z dworu, no nie wiem do czego to porównać... moze bardziej jak duży kawałek szynki wyjętej z lodówki... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Witam

No i czemu tu się dziwić. Na dworze jest temeratura np. -5°C a odczuwalna ok. -8°C, -10°C.

Przy pierwszym kontakcie naszego ciała z przedmiotem lub otoczeniem o innej temperaturze jak ta, którą posiada nasze ciało lub ta, w której przebywamy różnica wydaje się dużo większa. Podobnie jest na basenie. Woda ma temperaturę ok. 20°C, gdy do niej wchodzimy wydaje się dużo chłodniejsza, ale już po przepłynięciu np. 25m zdaje się być całkiem przyjemna.

Różnica między temperaturą przedmiotów znajdujących się w domu a temperaturą naszego ciała to całe 17°C i jest to bardzo dużo.

Wyobraź sobie temperaturę powietrza +36°C w cieniu (tylko 16°C więcej jak masz teraz w domu). Narzekamy na upał, odczuwamy dyskomfort, a powinniśmy czuć pełen luz, bo i tak jest to o 0,5°C mniej jak ma nasze ciało.

Jeżeli pakiet w trakcie ładowania się nie grzeje to tylko się cieszyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cześć.

Problem powraca. Wylatałem 84 pakiety i podczas ładowania (po 2, 2,5 h) oprócz tego że pakiet jest ZIMNY to pojawiają się na nim krople czegoś. Chyba woda, bo nie pachnie i nie ma koloru, poza tym nie drażni skóry.

Druga sprawa jest taka, że pakiet robi się coraz cięższy. Tzn na początku ważył 63g. Jak ważę go teraz to na tej samej wadze pokazuje mi 71g Niewielka różnica, ale tak chyba nie powinno być. Może to niedokładność wagi, sam już nie wiem, ale ona ma dokładność niby 2g...

Bezpieczne jest dalsze używanie tego pakietu? Nie jest spuchnięty, zawsze przed ładowaniem stygnie, jak nie używam, to trzymam w lodówce (za radą forumowiczów) nie rzucam.

W powietrzu wytrzymuje 10-13min. ogólnie wydaje się w porządku :shock:

A jednak coś nie gra...

Link to comment
Share on other sites

Jak robi się zimny to skrapla się na nim para wodna, stad pewnie przyrost masy (pewno między poszczególnymi celami się zbiera ).

Jest to dość dziwne zjawisko, bo niezależnie czy cele są rozładowywane czy ładowane powinno się wydzielać ciepło, a nie je pobierać z otoczenia.

Może kolega mimowolnie stał się posiadaczem nowego rodzaju elektrochemicznej lodówki :!: :?:

Opatentować i... kasa leci :wink:

A tak na poważnie, to przydałoby się zmierzyć temperaturę przed ładowaniem i w trakcie, z różnymi prądami - ciekawe czy temperatura zależy od prądu ładowania.

Sam jestem ciekaw..

Link to comment
Share on other sites

Problem powraca

problem? co zimo w w domu się robi? :mrgreen:

 

 

Bezpieczne jest dalsze używanie tego pakietu?

powinieneś go czym prędzej komuś oddać, na przykład mnie :twisted:

 

a może ktoś Ci zamiast ogniwa li-po sprzedał ogniwo peltiera? :wink:

 

a tak na poważnie to zajmij się lataniem a nie szukaniem problemów, na temat lipoli chyba wystarczająco dużo zostało napisane na forum i tego się trzymaj, a pojęcie "zimny" jakoś do mnie nie przemawia. A kropelki wody - skoro trzymasz lipole w lodówce to chyba normalne że po wyjęciu pokrywają się "rosą".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.