Skocz do zawartości

Wikol do depronu i magiczne kleje


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tu pusto w tym dziale, więc coś tam napiszę...

A chodzi o kleje do depronu. Ja używam tylko polimera, bo innych nie mam 8) Ale raz powiedziałem mamie, że jak będzie na zakupach to żeby rozejrzała się za butaprenem, bo się kończy. No i jakiś klej przyniosła. Wikol. No myślę - mam mnóstwo wikolu, prędzej się on zepsuje niż go użyje! Ale ten miał jakąś inna nazwę - "Intrologatorski Magic". Myślę - to tylko taka nazwa, ale było napisane, że jakieś sztuczne tworzywa klei. No to test na depronie. Zwykły wikol nie powinien trzymać. A tu niespodzianka :!: Jak wyschnie to trzyma nieźle!

 

Może mi się wydaje, być moze to jednak nie jest odkrycie, tylko normalka. :!: :!: :!: A teraz może pytanko - może opatentował ktoś jakąś mieszankę kleju i się z tym podzieli :?:

 

:idea: Bo ja słyszałem, że jak 2 elementy (cieką balsę lub nawet karton) posmaruje się najpierw wikolem, a później (nie pamiętam czy po wyschnięciu) da się na to jakąś Kropelkę czy Super Glu, złączy się je, to stają się one wyjątkowo sztywne.

Ja raz się tymtrochę bawiłem, ale to tylko trochę...

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy na 100% tam pisze wikol!!

 

Klej introligatorski to świetna sprawa do oklejanie asamolotów folią Oracover. sarujesz końcówke foli i nie ma szans na odklejenie sie. Nazwa jest troszke inna niż WIKOL ale bardzo podobna. Ni emam akurat tubki ale miałęm go i testowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyl ma kiepska klawiature:) tez kiedys pisalem na zlomie i mi literki nie wskakiwaly a czasami jak komp mulil to nie po kolei wyskakiwaly:D Co do kleju to swego czasu testowalem chyba wszystko co na rynku bylo. Do klejenia nadaje sie zywica, uhu por, klej do styropianu, klej - tytan - pouliretanowy. Bylo tego jeszcze wiecej ale pamiec jest zawodna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak już po jako-takim obeznaniu się z tym klejem introligatorskim zacząłem się zastanawiać, czy to jest właściwie Wikol, tylko że pod inną nazwą. Jako że Wikol Wikolowi nie równy, można by rzec - czemu nie! Ale ten klej jest jednak nieco inny - szybciej schnie, mocniej chwyta...

Świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
poszukuje taniego i wytrzymałego kleju do depronu

podsuńcie propozycje

 

Diakon, gdzie dokładnie twoja mama kupiła ten klej

nadaje się do przyklejania foli (Oracover) na depron?

 

Nic lepszego od UHU POR raczej nie znajdziesz.

Nieco tańszy jest "klej polimerowy do styropianu" firmy Dragon, ale w porównaniu z UHU, schnie masakrycznie długo.

 

Do mocniejszych połączeń - żywica epoksydowa.

 

Oracover ma już klej. Ciepło go aktywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to: motyl napisał/a:

 

Klej introligatorski to świetna sprawa do oklejanie samolotów folią Oracover. smarujesz końcówkę foli i nie ma szans na odklejenie się.

A gdzie tu pisze ze chodzi o modele depronowe?! ;)

Chodzi o normalne drewniane konstrukcje. Co do krycia depronu foliami to nie ma zadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Carrefour po 2,50 za tubkę 50ml jest klej polimerowy Dragon, tyle że w "kerfuroskim" opakowaniu. Idealny do depronu a niczym nie różni się od tego "markowego", klei mocno i solidnie. Jedyny jego minus to dość długi czas schnięcia do pełnej twardości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny jego minus to dość długi czas schnięcia do pełnej twardości.

Przeciez to klej kontaktowy. zasada klejenia taka sama jak UHU Por czy budaprenu, czyli cienko posmarowac obie klejone powierzchnie i poczekac 10 min. potem zetknac i gotowe. LApie natychmiast i w przeciwienstwie do UHU Pora - wysycha na kamien a POR niestety nie co sprawia ze nie da sie za bedzo szlifowac spoiny i lapie kazdy brud :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.