Skocz do zawartości

Router - problem


Matkas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam w domu router DLINK-DSL-G624t od około roku. Wcześniej posiadałem dokładnie taki sam model, który zaczął się psuć i ten teraźniejszy ma dokładnie takie same objawy. Wygląda to tak:

Wi-Fi działa w 100% dobrze, natomiast, 2 zwykłe kanały po podłączeniu do komputera nie reagują, a w ikonce sieci pisze "Kabel sieciowy jest odłączony". W 2 kolejnych kanałach, niby połączenie router-karta sieciowa jest, ale internet w Nich raz jest, a raz nie ma.

Po rozebraniu routera, pierwsze co rzuciło się w oczy był kondensator, który był lekko wybrzuszony, i został juz wymieniony, ale nic to nie pomogło. Żadnych innych uszkodzonych elementów itp. nie widać.

 

Co może być przyczyną? Jakieś konkretne elementy mogły się spalić, którym należy się lepiej przyjżeć?

 

Router chodził 24/7 w temp. ok 17st. przez ten rok.

 

Póki co udało się jakoś połączyć więc pisze posta o pomoc .

 

Pozdrawiam, Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

miałem już kilka identycznych przypadków :) wifi działa a lan raz tak a raz nie :D

 

rozwiązanie to gwarancja albo nowy. Nowa seria D-linka jest lepsza (ta czarno-złota) lub kup alternetywę np. TP-link lub Pentagram zero problemów w routerami adsl.

 

 

Prawdopodobnie podzło jakieś przepięcie po lanie i upaliło switcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozwolę sobie na pytanie w podobnym temacie. Otóż u mnie jest wręcz odwrotnie - mam problem z Wifi. Otóż co jakiś czas sygnał jest przerywany i komputer ponownie łączy się z internetem.

Net dostarcza mi UPC, a modem - Linksys wrv 200.

Żenujące jest to, iż jest on na gwarancji jednak sklep w którym go zakupiłem się zlikwidował i suport producenta poprosił o wysłanie modemu do ..... usa :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo lek uniwersalny, może nie lek, ale zazwyczaj pomaga: najnowszy firmware. Poza tym jak pisał diem - wymuszenie trybu (b lub g), dodatkowo czasem spotykam się z problemem jaki powoduje szyfrowanie ustawione w trybie Auto (trzeba wybrać na sztywno np. WPA2 i szyfrowanie AES).

 

A dodatkowo - w przypadku Visty - często przeszkadza zapora systemu Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.