Skocz do zawartości

Katana 52 - 1400 mm, elektro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem do poskładania model Katana-52. Nie jest to mój model. Nie pytajcie gdzie, za ile kupiony bo nie wiem. Model starannie wykonany, folia dobrze ponaciąganam, ale ta waga zabija

 

Potrzebuje więc pomocy w wyposażeniu modelu. Model ma być w wersji elektrycznej i żeby waga była jak najniższa. Potrzebuje dobrać odpowiedni silnik, akumulator, regulator, serwa. Chciałbym też odchudzić jak najbardziej model, bo waga 2300 nie bedzie osiągalna.

Wyposażenie modelu powinno dać wystarczający nadmiar mocy.

 

Rozpiętość: 1400 mm

Długość: 1250 mm

Powierzchnia: 38,3

Waga wg. producenta: 2200-2300g (wersja spalinowa)

 

Kadłub: 561 g

Srzydła: 615 g (lewe: 300 g, prawe 315 g)

Rura łacząca skrzydła: 91 g

Statecznik pionowy: 36 g

Statecznik poziomy: 82 g

Maska silnika: 85 g

Podwozie z kolami: 127 g

Owiewki na koła: 41 g

Dźwignie, śrubki, popychacze: 88 g

 

Razem same części: az 1726 g

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jest to katana sebartu.

http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=845&osCsid=d94ed6a5524ea21c987b66d918296d34 :)

 

Edit: tylko coś się wymiary nie zgadzają...

Jesteś pewien ? Jeśli nie to powstrzymaj się od komentarza bo potem wyjdą herezje że modele z sebartu tyle ważą co ten zestaw !

TO NIE JEST ZESTAW SEBARTU !

 

Co do wyposażenia, to ma latać 3D czy służyć jako akrobat ? Co chcecie uzyskać ? Jakbyście wywalili owiewki na koła, spróbowali dać podwozie węglowa i zrobić mocowanie silnika z rurek to dałoby się powalczyć o masę. Dajcie znak co chcecie uzyskać to coś dobierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga tego modelu jakaś strasznie duża. Dla przykładu moja pusta Katana tej samej wielkości, ważyć będzie 900g ze wszystkimi gratami typu maska, podwozie itp. (piszę w czasie przyszłym bo jeszcze oklejenie oralightem)... No ale skupmy się na tej "cegle":)

Zakładam, że jeśli piszesz o nadmiarze mocy to planujesz 3D, dlatego zrobiłbym to co mówi Krzysiek, a więc węglowe łoże silnika, wywalić owiewki, wsadzić nowe podwozie bo jeśli samo podwozie waży 130g to z deka za dużo na moje oko, parę gram pewnie by się ugrało na galanterii i przy dobrych wiatrach urwało z całości +/- 200g.

A potem wsadziłbym tam AXI 4120/18 i pchnął go na 4 celach max 3000mah. Model do lotu pewnie i tak wyjdzie w granicach 2300g, niestety sporo...

 

A co do Twoich propozycji serw - na kierunek trzeba czegoś zdecydowanie mocniejszego, np. HS 5245MG (ja wsadził bym je wszędzie a wysokość złożył w jeden element, a jeśli się nie da to chyba HS-82 powinny wystarczyć).

 

edit:

swoją drogą producent to niezły optymista jeśli wagę wersji spalinowej podał w granicach 2200-2300 podczas gdy pustak waży 1725g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem (nie)przypadkiem nadziałem się na link pewnego (nie)znajomego kolegi który zrobił Katanę X-lite 1400. Tu link http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=9855&postdays=0&postorder=asc&start=9 .Proponuję poczytać bo ze zdjęć niewiele zostało. Ale gdzieś tam jest napisane : gotowy model z generatorkami waży 1692g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Jakub. Skoro to model do 3D to jedyne co widzę dla tego modelu to zmiana podwozia, wywalenie owiewek kół, jak się da to lżejsze koła i koniecznie mocowanie silnika z prętów węglowych :

 

Dołączona grafika

 

pręty użyte to 2,5mm i 1,5mm i uwierz mi że to wystarcza.

 

Do tego serwo kierunku proponuję 5245mg koniecznie w kadłubie na linkach. Serwa lotek HS85mg mogą być ( najlepiej 5085mg ) oraz wysokości 5085mg lub co lepsze 5245mg.

 

Do tego jedyna opcja silnikowa jaką widzę to taki silnik ( sam używam go w Yaku 58" i w extrze 58" z EF używałem ) :

 

http://unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7069

 

do tego regulator 80a ( ale turnigy jest ciężko... ja mam castla 80a z bec castla i taki zestaw to tylko 65g ).

 

Akumulatory jakie ja mam to 5s 3000mah i śmigło 15x8. W modelu około 2,3kg daje to niesamowity nadmiar mocy i czas ostrego 3D 8min. Tak więc w Twoim wypadku zbudowałbym model tak a potem kombinował z aku - można dać mniejsze aku np. 2500mah na 6-7min ostrego 3D żeby model nie był cegłą i jeśli się zmieści w masie koło 2,3kg to właśnie śmigło 14x8 żeby nie obciążać ( mocy będzie okej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i łącznik skrzydeł na węgiel cienkościenny ;) powycinać materiał gdzie się da w granicach rozsądku(przykładowo zwróć uwagę na pierwszą wręgę jak wygląda na zdj Krzyśka. W różnych miejscach urwiesz niby ten 1-2gramy a łącznie wyjdzie dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejscie ktoś kto kupił ten model chce udowodnić, że zrobi z cegły płytke styro ? nie łatwie było kupic styro :D ? Ten model jest tak cieżki, że zmiana mocowania silnika i lekkie podwozie nie wiele da, ale próbować warto na pewno bedzie ciut lepiej niż jest.

Podejrzewam, że model był w bardzo dobre cenie i ktoś sie skusił, bo malowanie podobne do sebartu niestety to dwa różne modele.Takie sytuacje (wtopy) były już na forum. Katany Cm pro za 400zł z allegro i zaskoczenie , że nie lata tak jak na filmikach, a prawda jest taka, że sama nazwa modelu nie czyni go super akrobatem. Wersji katany jest kilkanascie ta akurat nalezy do tych gorszych niestety :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Model zostaje tak jak jest fabrycznie zrobiony. Nie ma sensu odchudzać. Nie bedzie to 3D, tylko taki ceglasty akrobat. Tak więc potrzebuje dobrać do modelu tanie wyposazenie z unitedhobbies.com

 

 

Pusty model: 1726 g

 

Silnik: TURNIGY 42-50 650Kv / 1150w da rade ?? link

230 g

 

Regulator: TURNIGY Sentry 60amp Speed Controller link

49 g

 

Serwa: ????? tanie, a które beda sie spisywac (najlepiej wielkość standart zeby nie przerabiać)

Pakiet: ?????

 

RAZEM: 2002 g

 

Prosze o pomoc, z góry dziękuje

 

edit

Osoba ktora dala mi do poskladania model doszla do wniosku ze nie ma sensu znowu robic takiej cegly. Tak wiec model nie bedzie skladany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.