Skocz do zawartości

YAK 54 46 ARF firmy Phoenix


Drako_27

Rekomendowane odpowiedzi

Niemal 3kg wagi przy skrzydełkach niewiele większych niż Katana PL Artexu.

 

Jasne , poleci, cegła mocno rzucona też, tyle że może trochę celniej.

Te skrzydełka mam do tej pory , też ważą swoje, ale może kiedyś dorobie ultra lekki kadłub i będzie model do lotu w granicach 2300g .

Ale na razie mi się nawet na nie patrzeć nie chce.

 

Tu w giełdzie Elektryk RC sprzedaje fajnego Yaka , a Ty chcesz kupić złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wierzycie że model gdyby nie latał byłby dostępny w sklepach :?: Wszystko poleci, jak sie dobrze rzuci albo da dobry silnik. To ma być akrobatka czy model 3D. Odpowiedz sobie na to pytanie najpierw zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje. Wszędzie widzicie tylko Katany/Yaki 3D latające jak gazety ...

 

Tomek dokładnie opisał w swoim wątku czego się spodziewać, co trzeba zmienić.

 

Dla mnie ważniejsze dla tego modelu było by ustawienie D/R niż EXPO. Model bedzie się tak zachowywał, to są dwa różne typy modeli. Wystarczy przypomnieć sobie przesiadkę z elektryka na trenera spalinowego ...

 

Ja osobiście celowałbym w coś większego, co najmniej 1,6m a najlepiej 1,8m z 26cm3 [30cm2] benzyną bo nie duża różnica w cenie silnika bo do tego yaka trzeba troche wiecej niż 46 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego sklepu.

http://www.modelarski.com/produkt-Model_BOSSANOVA_3D,41.html

Model powszechnie znany , łatwy w pilotażu i nieco tylko droższy ,ale o niebo lepiej latający.

Gruby profil , małe wychylenia sterów i na początek model latający niemal jak trenerek, potem można zwiększyć wychyły sterów i co nieco pokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek w twoim wątku pisałeś, że twój kolega latał takim yakiem z TopModel. Jak on się zachowywał(model, nie kolega :lol: )? Ja na taki przesiadłem się prosto z trenerka w ubiegłym roku i na dzieńdobry go ubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model na telewizor (nie LCD tylko starego typu)

Ten sam problem co z tym Yakiem z zapytania. :evil:

 

W końcu kolega nauczył się nim startować i przy klapolotkach w miarę sensownie lądować beż wyrywania podwozia. Ale o precyzyjnej akrobacji (nie 3D) nie ma mowy .

Każda mocniejsza reakcja na sterach i zwitka ku matce ziemi.

 

Jest tyle fajnych modeli , czemu akurat te ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek: Czyli podsumowując to nie jest dobry model na przesiadkę po trenerku. Mój model zabiła prędkość i nieslychanie szybka reakcja na lotki.Wogóle sobie z tym nie poradziłem. Do tego jak to przy oblocie bywa, w pakiecie pojawiły się miękkie nogi, drżenie rąk, dwa wiadra potu i po kilku sekundowym lcoie miałem już dwa yaki. Jeden w wersji latające skrzydło a drugi w wersji latająca belka kadłubowa z usterzeniem :lol: Może gdyby ktoś go oblatał z doświadczeniem to bym się nim jeszcze nacieszył. A tak wyszła :ass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno sam przesiadłem się z trenera na funflaja właśnie.Polecam Ci jak najbardziej taką przesiadkę.Jest wiele takich modeli podobnych do Bossanowy, napisz może jakim motorem dysponujesz to znajdziemy odpowiedni model.

ps:Bossanowa jest do kupienia w Majsterklepce i w Riku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.