Skocz do zawartości

serva Alturn - opinie użytkowników


DarekRG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bractwo modelarskie :)

Od niedawna pojawiły się w ofercie jednego ze sklepów serva marki Alturn (to już 4ty który ma je w swojej ofercie).

Zamierzam w nie zainwestować aby mieć spokojniejszą głowę że nic nie nawali i model nie pójdzie w piach. Producent daje na nie 3 lata gwarancji

Proszę o opinie... (wskazane wypowiedzi posiadaczy ;) )

 

Strona producenta:

http://www.alturn-usa.com

Dołączona grafika

 

edited by strejla_u

Poprawiłem link i usunąłem zbędne [/size] z tekstu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem to serwo 1 szt. żeby zobaczyć co to warte, waga zgodna z podawaną przez producenta, szybkość całkiem ok , ale dosyć głośne. Jedynie co mnie niepokoi to że śrubka mocująca orczyk jest za mała, niema czegoś takiego w serwach producentów markowych. Moje zdanie jeśli producent nie zadbał o śrubkę to ciekawe czy zadbał o resztę???? I jak coś jest głośne, chodzi o mechanizmy to raczej jest mało precyzyjnie wykonane Na razie mogę napisać tylko tyle, więcej po jakimś czasie użytkowania .

Pozdrawiam Zdzisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja kupiłem 4 szt. Alturn AAS-316MG. Wyglądają na solidnie wykonane. Po podpięciu do odbiornika dwa z nich "burczały" i po ruchu drążkami, burczenie nie ustało - wysłałem do wymiany. Dwa pozostałe chodzą rewelacyjnie. Trudno ruszyć dźwignią, a serwa tej wielkości Hiteca (np. HS 82 MG itp.) można poruszyć bez problemu. Nie stwierdziłem żadnych luzów. Tu duży plus na korzyść Alturnów. Co do głośności, to stwierdziłem, że chodzą podobnie jak serwa Hiteca. Śruba mocująca orczyk w tym modelu precyzyjnie wchodzi w swoje gniazdo mocowania. Ruchy dźwignią precyzyjne w każdym zakresie. Serwa trzymają neutrum. Orczyki wykonane z cieńszego plastiku niż dźwignie Hiteca, czy JR-a. Może to i zaleta, bo w przypadku kraksy nie wyłamie nam trybów. Serwa zastosuję do modelu Ultrona powiększonego do rozpiętości 1100 mm (w budowie). Na razie tylko tyle mogę o nich powiedzieć. Szykuje się doskonała alternatywa dla serw Hiteca, które są dużo droższe, a jakość wykonania podobna.

pozdrawiam, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wyraziłeś swoją opinię na temat tego serwa,

Ja pisałem o zupełnie innym modelu, który wg moich ocen zasługuje na miano uwagi. Może Tobie trafiło się jakieś "felerne", tak jak mi, które należało by wymienić. Ja tak zrobiłem, bo 2 pozostałe pięknie działąją i jestem z nich jak najbardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem LIPA panie dziejku.

To że lipa stwierdzasz po głośnej pracy i mniejszej śrubce? Czy jest coś jeszcze?

Bo ważne jest czy serwo nie przeskakuje przez neutrum lub nie ma cofki na maksymalnych wychyleniach, czy zachowuje stała prędkość itd... Ważne jak wygląda niezawodność... , czy się tryby nie wysypią, ta śrubka nie odkręci sama czy nie padnie lub luzów nie będzie miało po pewnym czasie machania lotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

moje trzy grosze

mam 2 sztuki AAS 305BB, po doświadczeniu z grawitacją w jednym poleciały zębatki!!!

To jest normalka.

Przed zakupem serw przeczytałem notatkę polskiego dystrybutora

 

W ofercie naszego sklepu znajduje się również komplet części zapasowych do serwa AAS-305 BB (zamienne obudowy, tryby i orczyki).

Niestety telefon wyjaśnił wszystko nie ma nic !!!

Kłamstwo na stronie sklepowej.

Zostałem okłamany.

CZY WSZYSTKO CO NAPISZĄ W SKLEPIE TRZEBA ZAWSZE UWIARYGODNIĆ TELEFONICZNIE.

 

I jeszcze jedno

Masa: 6,2 g (z kablem i końcówką)

Moja waga pokazuje 8g

Teraz pytanie do Kolegów modelarzy - Jak używa się serwa bez kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 Altruny 17gramowe zamontowane w Szogunie.Po zamontowaniu jedno serwo buczało ale po zmianie na zasilanie 6V wszystko ucichło.Serwa są głośne ale moje mają część zębatek metalowych więc mają prawo być słyszalne :D .Moim skromnym zdaniem są dobre.A już na pewno śmiało mogą konkurować z Hitec,ami tymi tańszymi.Serwo 17 gramowe na 6V ma 4.1kg uciągu i kosztuje ok 48zł.Po ostatniej awarii Hiteca, z tych lepszych 8kg HB numeru nie pamiętam (nówka) w U Can Do60 Henia nabrałem do nich dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tylko Alturn podaje wagę serwa bez kabelka i orczyków. Z regulatorami jest podobnie, też podają wagę bez kabli. Trochę to wnerwiające. Domyślam się też o jaki sklep chodzi. Ostatnio tez się przekonałem że ich stany są wirtualne z wieloma rzeczami, a przy zamawianiu części do czegoś to nie są w stanie powiedzieć ile to będzie kosztowało póki nie sprowadzą hehe - jakieś żarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wkurza mnie to, że te serwa mi odpowiadały i gdybym miał koła zapasowe było by nieźle, a tak jest :ass:

Swoją drogą pierwszy raz widzę serwo które nie jest skręcone a trzyma się na koszulkę termokurczliwą. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.