Skocz do zawartości

jak poprawnie złożyć skrzydło z profilem sd 7037


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

problem jak w temacie czyli jak to poskładać żeby było dobrze. jak wiadomo sd7037 to profil z wklęsłym spodem, a ja do tej pory składałem skrzydła tylko z płaskim spodem?

 

czy stosować nakładki na żebra za dźwigarem tak aby wyrównać poziom z kesonem, czy tak oszlifować przód profilu aby keson zgadzał się z krawędzią profilu za kesonem (wiem, że to masło maślane)?

 

czy przy montażu stosować jakieś podkładki pod spód żeber?

 

i jak rozwiązać lotki?

 

istnieje ewentualność zastosowania profilu s7055 (tu cytat z "modelarza": profil s7055 powstał przez modyfikację profilu sd7037 polegającą na wypłaszczeniu jego spodu). ale jak się przyglądam to jest on grubszy niż sd7037, ale może da zbliżone osiągi?

 

cięciwa przy kadłubie 180mm

cięciwa na końcówce 150mm

rozpiętość 1800mm

skrzydła trapezowe - dźwigar w jednej linii, ale ze wzniosem około 3-5 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebra o profilu wklęsło-wypukłym w moim Nieuporcie 11 montowałem tak samo jak płasko-wypukłe. Najzwyklej kleiłem je do dźwigara na planie. Na planie leży dźwigar do niego ręczne wpasowywanie. Sztywności nabiera to gdy skleisz co najmniej w dwóch miejscach np dźwigar góra dół czy spływ lub z natarciem. Gdy są wstępnie ustabilizowane to zamykam kolejną stronę. Nie stosowałem żadnych podkładek poprostu; pilnowałem by żebra opierały się swymi cześciami przynosowymi jak i spływami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keson: robisz albo poprzez zebranie jego grubości w części przedniej profilu lub cały profil pocieniasz o grubość profilu i stosujesz nakładki na zebra. Jak ja składałem skrzydło na SD7037 to robiłem właśnie w ten drugi sposób co również mi pomogło przy krawędzi spływu.

 

Żeby dobrze zrobić skrzydło na takim profilu to wypadało by je składać na stelażu (wycięty w styropianie lub styrodurze lub zrobiony z balsy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.