Skocz do zawartości

Konflikt interesów - akumulatory i ładowarki


ertman_176

Którą opcję wybrać  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą opcję wybrać

    • Pierwszą
      2
    • Drugą
      8
    • Trzecią
      27


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem na etapie finalizowania "akcji Pszów" i doszedłem do etapu akumulatorów. Mam trzy propozycje, pieniędzy jest na takie opcje jak w ankiecie, każda wychodzi podobnie "cenowo".

 

Pierwsza to zakup 6 kompletów akumulatorów dla wszystkich nadajników w modelarni - 48sztuk paluszków AA, potrzeba także 30sztuk akumulatorów AAA do modeli. Do tego mam możliwość wykonania jednej ładowarki [zasilacza] do ładowania wszystkich akumulatorów naraz.

 

Druga opcja to zasadniczo to samo co wyżej tylko że zamiast jednej ładowarki centralnej, każdy komplet dostaje zasilacz który potrafi ładować i nadajnik i pakiet [taki zasilacz na allegro kosztuje 5zl, potrzeba kawałek kabla tylko co także w zapasach mam]

 

Trzecia to zakup 3 kompletów akumulatorów do nadajników oraz 3 do odbiorników, do tego Accucell 6 + zasilacz

 

Teraz może jeszcze o co chodzi. Rozmawiałem z kolegami na gg, prawie jednogłośnie stwierdziliśmy że nowy akumulator to nowy akumulator. Rozbicie "cennego" modelu z powodu oszczędności na akumulatorach to głupi sposób. Z pieniędzy akcji kupimy 3 aparatury, ale jeszcze 2 czy 3 znajdują się już w modelarni.

 

Niby akumulatory mogą kupić dzieci same, ale zapłacą za nie po 4-6zł za sztukę [niezależnie od wielkości AA/AAA], ja znalazłem je w cenach odpowiednio 4,4zł i 1,8zł za nowe akumulatory Vipow. Niestety do tego dochodzi jak zwykle przesyłka a więc czas + pieniądze ...

 

Proszę kolegów o pomoc w rozstrzygnięciu mojego problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem kolegom podać istotną informację, dzieciaki na ten moment w każdej wersji mają 5 + 8 nowych paluszków NIMH. Co do samej marki Vipow to używam jej z powodzeniem kilka lat i nie ma czym się martwić o ich jakość. Modele do jakich ten sprzęt idzie to 1,5-2m, 2 kanałowe szybowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moja modelarnia :D

 

Zdania są podzielone, weźcie pod uwagę to co pisałem, 12 kompletów akumulatorów i jedna ładowarka ... Na gg z kilkoma osobami gadałem ...

 

Dzieciaki nie szybko też zasiądą za sterami samolotów z li-polami, będą co najmniej do września siedzieć na szybowcach, chyba ze same coś zainwestują.

 

Ja wiem że ładowarka jest istotna, może przy maksymalnym podliczeniu tego wyjdzie że uda mi się jeszcze te zasilacze do opcji trzeciej kupić. I to wydaje mi się najrozsądniejszą opcją, tylko kurde boję się że dzieciaki "dostaną" accu używane i to może przyczynić się do rozbicia modelu/modeli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam

Dzieciaki nie szybko też zasiądą za sterami samolotów z li-polami, będą co najmniej do września siedzieć na szybowcach, chyba ze same coś zainwestują.

 

Lipole mozna smialo stosowac do nadajnikow i odbiornikow osobiscie nie mam zadnych NC czy Nmh jako pakiet do odbiornika ,ba w malych mikrusach mam jedna cele lipo i przetwornice .

Pytanie czy warto jeszcze wchodzic w stare i ciezkie akumulatory ?

no czyba ze ktos ma model czolgu tam jak najbardziej waga jest wskazana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, wszystko fajnie ale jak sobie wyobrażasz naładowanie 6 nadajników na raz :?: Skąd wziąć chociaż 3 ładowarki :?: Ładować badziewiem "od lam" :?:

 

Pakiety wychodzą "prawie tak samo" z tym ze do NIMH w tych modelach i aparaturach nie ma żadnych zastrzeżeń. Z tego co dostaje w PW wychodzi ze jestem w stanie zakupić i 6 zasilaczy dla dzieciaków i accucela o ile zadeklarowana pomoc finansowa dotrze. Sam fakt że używają to dzieci już skłania mnie do zakupu zasilaczy.

 

Pominę fakt że mamy jedną modelarnie "pod opieką", a w hyde parku stoi temat który ma szanse objąć kilka takich modelarni. Rozważam jeszcze jedną opcje, ale to zależy od tego co ustalę z Ryśkiem. Ogółem wstrzymałem zamówienie ładowarki do końca tygodnia. Czekam na paczki z aparaturami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, wszystko fajnie ale jak sobie wyobrażasz naładowanie 6 nadajników na raz

bo lipole maja taka ceche ze nie traca napiecia czyli mozna naladowac na dwoch zajeciach, a druga to taka ze laduja sie godzine

co przy nimh jest ich duza zaleta

Wg mnie ladowarka ,dobra ladowarka to podstawa nawet by dobrze uformowac zwykle aku . A zakup aku hmmm ...

Tak mysle sobie ile dzieci potrafia wydac , na ile naciagnac rodzicow :shock: , przypominam sobie moje mlodsze latka gdy odmawialem sobie kolaczykow i jogurta przez kilka tygodni by kupic sobie Losia w skali 1/72 plastikowke czy mamy inne dzis dzieci ? nie chyba nie, tylko wszystko podtykamy im pod nos .

Sadze ze dla takiego nastolatka zaoszczedzenie kwoty 30-40 zl na 8 paluszkow to nie bedzie klopot chocby to mialo trwac dwa miesiace . Ale kupno ladowarki za 200 czy 500 zlotych to juz troszke inna sprawa wiecej wyrzeczen.

Podobna ladowarke do tej http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6507&Product_Name=Turnigy_2-3_Cell_Lipoly_Balance/Charger kupilem z glupot by sprawdzic co to jest warte i laduje calkiem przyzwoicie

Oczywiscie Pawle zrobisz jak zechcesz

ja tylko tak sobie glosno mysle

Pozdrawiam Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie tyle chodzi o to że dzieciaki nie są w stanie zaoszczędzić 50zl na akumulatory [tyle ~ faktycznie na komplet z wysyłką potrzeba] ale o to że kupią te akumulatory za miesiac czy dwa.

 

A można już zacząć by trenować :|

 

Rozmawiałem o li-polach z kolegami, ale dość zgodnie stwierdziliśmy że NIMH są w temacie szybowców a taki temat ciągniemy dla nich odpowiedniejsze.

 

Poniekąd problem jest troche "religijny" bo teraz rozważamy o wyższości jednego nad drugim.

 

Ja kilkukrotnie w różnych tematach przypominałem że NIMH uczą systematyczności i nie polegania na tym że akumulator jest naładowany co zazwyczaj w przypadku młodzieży jest zbawczym nawykiem. Ile razy chcieliście zrobić zdjęcie a akumulator nie był ładowany od ostatniego używania i się rozładował :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.