Skocz do zawartości

WICHEREK 25 RC


awot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Super.

 

Jeżeli mogę coś zasugerować:

 

- Jeżeli skrzydła mają być mocowane na kołki to proponuję zmienić to rozwiązanie na pręty stalowe, wkładane w mosiężne rurki wklejone pomiędzy pierwszym a drugim żebrem. Tak proponował autor projektu w którymś z kolei opisie budowy.

 

- Widzę, że przewidujesz lotki. W tym modelu nie są konieczne. Z tego co wiem to mogą nawet być nieskuteczne czy wręcz przeszkadzać w locie. Dla skrzydeł z lotkami trzeba by było zmienić profil.

 

- Wznios proponuję dać ok. 4st. - czyli mniejszy niż w oryginalnych planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kratownica kadłuba na pewno jest wg planów?? mnie się widzi że co druga listewka jest tam zupełnie niepotrzebna,przykładowo

/|\ w takim układzie ten element "|" jest zupełnie niepotrzebny, a i ilość poprzeczek na górnej kratownicy powala. Bardziej przydałyby się ukośne krzyżulce na górnej i dolnej poziomej kratownicy, choć wg planów Mistrza ich tam nie było, co usztywni ogon na skręcanie i zwiększy precyzję sterowania.

Lotki jak kolega wspomniał nie do tego profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Co do lotek to jednak zrobię je mimo tego nietypowego zachowania w tym profilu. Ciekaw jestem jak to będzie się zachowywać (najwyżej ustawię odwrotne działanie serwa :) ).

W przyszłości planuję budowę drugiego kompletu skrzydeł, już z innym profilem. A jeśli chodzi o pionowe rozpórki w kratownicy to wszystko jest tak jak MISTRZ przykazał, zalecał ich stosowanie w wersji 25 i 50.

Wznios skrzydeł został zmniejszony o połowę w stosunku do planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny Wicherek, kiedyś budowałem też wersję 25 jedak budowa nie dobiegła końca - kadłub spadł z pewnej wysokości na podłogę i cała kratownica się rozsypała na kawałki- nie wiem jak ja to skleiłem, ale chyba przesadziłem ze zbyt ubogą ilością kleju albo był po terminie (wikol), to mnie zniechęciło :?

 

W Twoim modelu półka pod serwa leży jakoś dziwnie pod kątem, powinna być równoległa do osi kadłuba i leżeć na osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie będzie popychaczy tylko bowdeny. Już je kupiłem i chce sprawdzić jak to działa. Do serw będę miał dostęp z góry przez otwieraną pokrywę. A teraz kolejna porcja zdjęć. Tym razem przyszła pora na skrzydła, mocowanie serw, lotki i oklejenie na razie dolnych powierzchni. Tak to wygląda:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora odświeżyć relację. Przyszła pora na oklejenie górnej powierzchni skrzydła. Przed naprężeniem folii wygląda to mało atrakcyjnie.

Dołączona grafika

ale dzięki żelazku do pracowania krawatów skrzydło zaczyna jakoś wyglądać:

Dołączona grafika

 

Stateczniki też już oklejone

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tu widać fragment mechanizmu sterowania kółkiem ogonowym do którego dostęp mam po zdemontowaniu statecznika poziomego.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z płetwy bo nie chciałem żeby model tarł o glebę jakimś elementem. W prawdziwych szybowcach też wolałem te z kółkiem ogonowym (JUNIOR) od tych z płozą (PIRAT).

A co do snapów to zrobiłem tak bo jestem laikiem i taie rozwiązania mi doradzono.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.