Skocz do zawartości

WICHEREK 25 RC


awot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wygląda fajnie ale che ją zrobić od podstaw z podopiecznymi. Niech trochę poćwiczą cięcie piłką :D .

Wiadomo. Plan skrzynki mogę podesłać.

 

Edit: wydaje mi się że najlepszy pomysł , uzasadniony ekonomicznie, miał Slawek_9000 . Kup sobie żarkę np taką. W jedną kieszeń włożysz żarkę , w drugą strzykawkę i rękawicę. W rękę weźmiesz bańkę i pójdziesz z modelem w pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że szybko się przekonasz o trafności decyzji.

Na przykład żarka którą poleca kolega alyan ma co prawda prosty wskażnik i przy podłączeniu do świecy pokazuje na kolorowych polach spadek napięcia z którego można wywnioskować stan akumulatorka i ew. czy świeca działa, ale już prądu nie można ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie panelu podjąłem już decyzję, będzie z regulacją natężenia prądu. Teraz tylko muszę na niego zarobić ;-)

tymczasem WICHEREK był u szklarza i został wyposażony w płozę.

Dołączona grafika

 

A tak wyglądają elementy skrzynki po wyrysowaniu i wycięciu. Jutro zaczniemy ją sklejać.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie wygląda. Kabinka jak u Bf-109E :wink:

A napisz jak będzie latać.

Edit. A, i pomyśl przy okazji nad zwykłym wyłącznikiem między akumulatorem a panelem. Tylko niektóre panele go mają fabrycznie, a jednak coś tam ciągną na "stand by".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Ładnie wygląda, będzie ładnie latał. Tylko nie rozbijcie go w pierwszym locie! W drugim już można ;-)

 

No i tempo budowy niesamowite!

 

Gumki za słabe - tam działają dosyć duże siły. Połóż model opierając skrzydła na dłoniach (dłonie połóż przy zastrzałach) i pomachaj nim lekko w górę i w dół. Zobaczysz, że zastrzały zaczną się wysuwać z kadłuba przy zbyt słabych gumkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Co do szaty graficznej to model będzie jeszcze uzupełniony o napisy na skrzydłach, rejestrację na kadłubie oraz kilka innych akcentów ozdobnych. Wyłącznik zasilania jest ale na drugiej stronie kadłuba. Zrobię test gumek i założę jakieś mocniejsze. Tak jak wspominałem model chcemy oblatać jako szybowiec. Żeby oszczędzić sobie i podopiecznym biegania z holem pracujemy nad wyciągarką zbudowaną ze starego roweru. Może uznacie to za dziwactwo ale dla nas to kolejne ciekawe zajęcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągarka miała być z nowego roweru ale ochrona w sklepie była zbyt czujna :rotfl:

Więcej zdjęć WICHERKA będzie po niedzieli jak doją elementy ozdobne. Tymczasem skrzynka nabiera kształtów. Niestety trzydziestoletnia sklejka z NRD lubi się łuszczyć. Całość trzeba będzie trochę poszpachlować i pomalować.

Wycinamy otwory pod szufladki.

Dołączona grafika

 

Wyrównywanie krawędzi otworów

Dołączona grafika

 

Przymiarka z butelkami na paliwo, rączka chwilowo zdjęta.

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superancka ta skrzyneczka. Widać, że się nie rozwali po załadowaniu przybytkiem i wyniesieniu tego na pole :P

 

Awot, od początku nurtuje mnie pytanie i nie znalazłem na nie w tym topiku odpowiedzi - jaki silnik wstawiłeś do swojego Wicherka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja silnikowa będzie napędzana silnikiem Os Max 15LA. Chociaż teraz zastanawiam się czy nie będzie trochę za słaby. Ta pojemność przewidywana była do wersji swobodnie latającej, która była znacznie lżejsza niż wersja RC. No cóż, przekonamy się o tym w czasie oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.