Skocz do zawartości

WICHEREK 25 RC


awot

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pomimo wszystko uważam,że 15LA to stanowczo za mało,przy takiej mocy można zapomniec mo starcie z ziemii,a i trudno będzie odratować się z nieprzewidzianej sytuacji.Optymalne dla Wicherka 25RC jest 3,5-4ccm,wystarczy przejrzeć forum i relacje z lotów(swojej wypowiedzi nie opieram tylko na rzeczach przeczytanych w internecie ale tez własnym doswiadczeniu z Wichrem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Konrad,

 

Weź łaskawie pod uwagę, że dzisiejszy silnik .15, to nie ta moc, co dawny 2,5 ccm.

 

PS.

Do następnego postu:

Z mocą silnika nie przesadzajmy; to jest model mniej więcej treningowy, dość delikatnej konstrukcji i robienie z niego rakiety jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być złośliwy ale temat silnika do 25 był wałkowany prawie jak wyposażenie do RWD Skazoo ...

 

Wszystkie odpowiedzi się zgadzają, RC było cięższe, silniki 3,5cm ładnie napędzają wicherka, a dzisiejsze 2,5cm jest sporo mocniejsza od starej.

 

Ja latałem na 3,5 i model potrafił naprawdę ładnie przecinać niebo, na 7,5cm to już nawet nie wspomnę że po dodaniu delikatnie gazu model już był w górze.

 

Na 3,5cm rozbieg był średniej długości w zależności od warunków

 

Jeżeli miałbym coś sugerować to prędzej OS 25LA bądź

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1801

 

Jeżeli uważasz ze za duży to spokojnie mozesz zejsc do ASP 25, ale czy dla tych paru gramów warto :?:

 

25 LA jest droższy niestety o około 100zl w stosunku do ASP a sama 15 do 25 to ~ 50zl ... Nie sugeruj się też pojemnością a mocą, 0,8-1KM będzie odpowiedni na bardziej wietrzną pogodę :wink:

 

Niby ASP cięższe ale sporo tańsze ... A że waga na nosie jest ci potrzebna - sam wiesz zresztą ile musisz doważyć dziób ...

 

Ja bym wybrał ASP jeśli już miałbym wybierać w spalinowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejną porcję porad. Z silnikiem jest ten problem, że już go mam i to jest właśnie 15LA. Zobaczymy czy da radę podnieść WICHERKA, jak nie to trzeba będzie stanąć na głowie i skombinować kasę na 25LA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja silnikowa będzie napędzana silnikiem Os Max 15LA

Filmik z lotu Wicherka 25 z silnikiem OS MAX 15 LA: http://vimeo.com/2793086

 

Niestety nie ma na nim startu z ziemi i lądownie się ucięło, ale widać, że leci. I na dodatek ma jeszcze zapas mocy (tego nie widać ale leciał na nie więcej niż połowa gazu).

 

Mimo to jednak polecam trochę (trochę!) mocniejszy silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 kg bez paliwa - masy modeli nie podaje się z paliwem.

Boki kadłuba i wręgi są ze sklejki modelarskiej 3mm - 5mm to zalecenia dla jakiejś "dykty".

Żebra z balsy 3mm - masa pewnie taka sama jak ażurowanych sklejkowych. Reszta z sosny.

 

Zresztą na mojej WWW jest więcej szczegółów, a na forum też jest o nim wątek.

 

A poza tym, niezależnie co Ci wychodzi, trafiłem z masą (pustego modelu, bez wyposażenia) w dane podane przez autora - jeżeli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego Wicherka na lotki kupiłem dwa serwa Zebry:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p3513,serwo-zs-m218-hs-81-hitec-zebra za 30 zeta / szt. Kupowałem w ciemno i się pośpieszyłem. Nie sprawdzałem jeszcze jak działają. Wydają się dobre pod względem cena / jakość. Zna ktoś? Niby to Hitec...

 

Na ster wysokości, kierunku i gaz chciałbym mieć coś sprawdzonego. Będę zamawiał z Hobby Kinga. Co doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na ster wysokości, kierunku i gaz chciałbym mieć coś sprawdzonego. Będę zamawiał z Hobby Kinga. Co doradzicie?

Nie sprawdzałem tych:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3743&Product_Name=HXT_6.9kg_/_39.2g_/_.16sec_Twin_bearing_servo

 

Ale hexatroniki w klasie micro mają dobrą opinię, to być może srandartowe też są niezłe a tymbardziej cena kusząca. Ja bym je kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebra = zwykłe 9g, powinny dać radę ...

16 g, nie 9.

 

Co do zakupów no to budżetowe SG-5010 oraz serwa turnigy 16g :wink:

Te pierwsze to duże 48 g. Nie za mocne / duże / ciężkie? Hextroniki polecane przez Kijuik też wyglądają na duże. Czy takiego rozmiaru i uciągu właśnie mam szukać?

 

A czy Turnigy 16 g takie jak to byłoby ok?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7562&Product_Name=Turnigy_Mini_Servo_16g/2.1kg/.11sec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebra jaka trafiła mi w ręce kiedyś miała serwa 9g no ale nie ważne...

 

Sg-5010 to kompromis, lata ich kilkaset w Polsce, zdania są podzielone, ja mam 7 w modelu i żyję ... Wicherek 4,4m podobno używał standardowych serw 50g.

 

Serwo 45-50g to serwo tzw. standard - dla modeli 1,4-2m w zależności od przeznaczenia. Serwo standard ma około 3kg uciągu, 5010 jest troche mocniejsze :wink:

 

Co do 16g no to dokładnie o te chodziło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wprowadzać kolegów w błąd ale obstawiam że jest to ta sama zasada jak z przed kilku lat - serwo tanie musi być do bani ... Też można zakupić odpowiednik hiteca za 40zl czy też futaby albo diamonda w promocyjnej cenie ale nadal jest to 10 vs 40 albo i więcej PLN.

 

Opinie są różne, narzekają ludzie na hałas i neutrum. Nie jestem w stanie pojąć co wnosi opinia pt. Mój edge 540 miał problemy z lataniem na nich, nie trzymały neutrum i puszczały przy obciążeniu.

 

Jaki model, jaki silnik, jaka waga, jakie latanie, pogoda itd ...

 

Wystarczy zakupić 2 sztuki za astronomiczną sumę 25zł i samemu określić czy się nadają do mojego celu czy nie, jeżeli nie no to bez problemu upłynnimy je na naszej giełdzie ... Jeżeli tak no to tylko się cieszyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.