Skocz do zawartości

WICHEREK 25 RC


awot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dotykałem, sprawdzałem na podłączonej aparaturze - ja nie mam zastrzeżeń.

 

Drobne nietrzymanie zera i dość głośno chodzą, standard przy takiej cenie ...

 

To tylko serwo a model to nie wypasiona F3 za kilka tysięcy PLN ...

 

Jeżeli ktoś uważa że stać go na HS81 niech kupuje, oczywiste że sa trochę lepsze.

 

Ale nie demonizujmy - serwo za 10zl również będzie działać i pozwoli na postawienie pierwszych kroków bez stresu o drogie wyposażenie. A model i tak największe niedokładności oraz zakłócenia na początku to ma na drążkach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyposażeniem? Wyważony?

Wyważony, z wyposażeniem oklejony :) Przy silniku 5cm3 idealnie się w moim przypadku wyważył (pewnie przez to że zrobiłem ciut ciężki ogon niż w pierwowzorze.

 

Na wysokość dałem dwa serwa o łącznej mocy 3,6kg które ważą łącznie 22g. Chyba powinno wystarczyć, zwłaszcza że to nie akrobat ;-) No i zawsze to zabezpieczenie gdyby jedno serwo trafiło. Co o tym sadzicie? W skrzydle mam zrobione klapy stanowiące 1/3 szerokości skrzydła i lotki stanowiące 2/3 szerokości skrzydła. Na klapy chce dać serwa Tower pro o mocy 1,8g i na lotki chyba też, ewentualnie metale jak MG90s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne nietrzymanie zera i dość głośno chodzą, standard przy takiej cenie ...

No to jednak przyznajesz że cena w jakimś stopniu określa jakość ...

Też nie jestem zwolennikiem kosztów ale są rzeczy bezcenne jak bezpieczeństwo. Ten Wicherek trochę waży i pakowanie mu "rozchwianych emocjonalnie" serw z lecącymi trybami (przynajmniej w opinii użytkowników) to jest trochę ryzyko. Wicherek To nie F3 ale może Vespa przywiązał się do tego modelu. Może chciałby go powiesić na ścianie po lotach :wink:

 

Nie ma co katować tych serw - Vespa i tak zrobi co uważa ale warto mu podsunąć cudze opinie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że tryby poleciały w akrobatach a więc duże przeciążenie itd. A te lotki w wicherku to nawet nie wiemy czy coś zdziałają :devil: Ja latałem 25 z HS81 i nie było najmniejszych problemów.

Wystarczy że kilka razy podeprze się skrzydłem przy lądowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się narobiło wpisów w wątku :D WICHEREK czeka na ozdoby i ukończenie wyciągarki oraz na dobrą pogodę.

 

Tymczasem mam następujący problem. Planuję budowę kolejnego WICHERKA tym razem trochę uwspółcześnionego. Ma mieć skrzydła z profilem NACA i kilka innych unowocześnień. Chcę zrobić w skrzydłach keson i zastanawiam się z czego go zrobić, ze sklejki np 0,4 mm czy balsy a jeśli z balsy to jakiej grubości? A może całe poszycie skrzydeł wykonać ze sklejki lub balsy? Pytam bo od tego zależy kształt żeberek, które chcę m.zamówić w firmie tnącej laserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się narobiło wpisów w wątku :D WICHEREK czeka na ozdoby i ukończenie wyciągarki oraz na dobrą pogodę.

 

Tymczasem mam następujący problem. Planuję budowę kolejnego WICHERKA tym razem trochę uwspółcześnionego. Ma mieć skrzydła z profilem NACA i kilka innych unowocześnień. Chcę zrobić w skrzydłach keson i zastanawiam się z czego go zrobić, ze sklejki np 0,4 mm czy balsy a jeśli z balsy to jakiej grubości? A może całe poszycie skrzydeł wykonać ze sklejki lub balsy? Pytam bo od tego zależy kształt żeberek, które chcę m.zamówić w firmie tnącej laserem.

Dobór materiału na wykonanie kesonu zależy od wielkości Twojego przyszłego modelu. Jeżeli to ma być Wicherek wielkości 25 to w zupełności wystarczy balsa 1,5. Czy to będzie keson do dźwigarów, czy całe płaty zamierzasz pokryć to Twoja wola i Twój pomyślunek. Wicherek jest modelem sprzed lat, gdy nie było takich materiałów i przede wszystkim takiego wyposażenia elektronicznego jakie jest dzisiaj. Nie trzeba ściśle mieć na baczności wagi modelu (oczywiście w granicach rozsądku). Model i tak będzie doskonale latał. I to jest cała magia Wicherka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa - uwspółcześniona wersja WICHERKA miała by być swego rodzaju studium przed ewentualnym kolejnym modelem. Skoro polecacie balsę 1,5 mm to będę musiał uwzględnić to przy projektowaniu żeberek. Zastanawiam się jeszcze tylko czy kryć całe skrzydła czy tylko keson do dźwigara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.