Skocz do zawartości

Znowu Problem z kamerką FCO2 ECO


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Latałem sobie dzisiaj, przy pięknej pogodzie, no może lekki wiaterek był wyżej.

A przy okazji kręciłem widoczki z okolicy. Spędziłem na mrozie ponad 15 minut, aż zaczeły mi marznąć palce w rękawiczkach.

 

Niestety, po sprawdzeniu nagrania okazało się, że po niespełna 4 minutach, kamera się wyłączyła samoistnie i włączyła ponownie już po wylądowaniu.

 

Mocno się rozczarowałem, bo miałem nadzieję na kilka ładnych ujęć. Między innymi miałem nadzieję nagrać przelatującego niedaleko i nisko "pasażera" na Okęcie. No, dobra - było ze 2 km. Ale byłoby ładne ujęcie. Poza tym, miałem kilka wysokich lotów, z nadzieją na ładną panoramę okolicy. Zwłaszcza, że wyżej wiejący wiatr pozwalał w locie bez silnika, prawie zatrzymać Deltę. w powietrzu.

Niestety ni c z tego mi nie wyszło. :cry:

 

Mam pytanie, czym mogło być spowodowane to nagłe wyłączenie się kamery?

Niską temperaturą? Zakłócenie?

 

Kanał od kamery mam podpięty pod switch dwupozycyjny, co pozwala mi uruchamiać i zatrzymywać kamerę w locie, ale na pewno go nie przełączyłem. Najdziwniejsze jest to, że kamera rozpoczęła drugie nagranie już po wylądowaniu. Czyżby wstrząs i problem z łaczami?

 

 

Kartę mam 2GB, a nagrało się tylko 188MB przez niecałe 4 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam pytanie, czym mogło być spowodowane to nagłe wyłączenie się kamery?

Niska temperatura,a wlasciwie to bateria.Wiekszosc takich urzadzen w takich warunkach dziala zle.Czesciowym rozwiazaniem jest zmiana bateri na ,,mocniejsza'' i owiniecie calej elektroniki np. w gabke.Wiatr potrafi bardzo wyziebic calosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zapewne doczytaliscie kolega Madrian posiada kamerkę FCO2 ECO i zasilanie z odbiornika - więc pakiet napewno miał skoro delta dała się sterować

No wlasnie niekoniecznie,po to stosuje sie osobna galaz zasilania ze stabilizatorem LDO.

Sprawdzone empirycznie-serwa dzialaja,kamerka po minucie juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że trzeba będzie w modelu zainstalowac grzałkę. :wink:

 

Faktycznie, poczytałem trochę i wychodzi, że nie tylko ECO, ale i normalne kamerki FCO mają problemy w niższych temperaturach. A dzisiaj było zimniej, niż przy poprzednich lotach.

 

Będę musiał na to uważać.

:?

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze przy lotach np. pow 1000 m (w lato) ten efekt rowniez wystepuje-wychlodzenie.Przy lotach w chmurach dochodzi do tego jeszcze kondensacja pary wodnej.Objaw - zaparowany obiektyw lub w woda w kamerce :|

 

Przy lotach w churach kamerka jest zupełnie nieodzowna... zwłaszcza jak ktoś lubi różne odcienie szarości :lol2:

 

Ja też maiłem ochotę na filmik z powietrza ale zwykły aparat Samsung D760 przytwierdzony do spalinki też nie wytrzymał temperatury. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.