Skocz do zawartości

Yak 54 Topmodel.CZ poraz kolejny


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam z RCPilota i waga do lotu oscyluje w granicy 7,800 g .

Mając wcześniej modele z GW muszę przyznać iż RC Pilot robi je zdecydowanie lepiej,jednak obecna kolorystyka w RCP -folia na folie sprawia sporo problemów ,regularnie trzeba poprawiać żelazkiem :angry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja mam z RCPilota i waga do lotu oscyluje w granicy 7,800 g .

Mając wcześniej modele z GW muszę przyznać iż RC Pilot robi je zdecydowanie lepiej,jednak obecna kolorystyka w RCP -folia na folie sprawia sporo problemów ,regularnie trzeba poprawiać żelazkiem :angry: .

Nie przejmuj się, mam to sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz rację Robercie,jakiekolwiek porównania nic tu nie dadzą.ja jednak nauczony doświadczeniem wszystkie swoje modele staram się robić jak najlżej i już myślę co tu z czasem trzeba by zmienić lub wyrzucić aby odchudzić YAKa... :D

tak naprawdę to wszystko okaże się podczas lotów i jeśli mój DLA56 po dotarciu osiągnie rekomendowane 15kg ciągu to z zapasem mocy nie będzie tak źle ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ponownie po dosyć długiej przerwie :).dużo się działo przez ten czas...

silnik jest wciąż na dotarciu i do tej pory wypaliłem prawie 6l paliwa.latam na mieszance 25:1 98Pb z olejem mineralnym Castrol 2T.stosowałem śmigło FIALA 23x8 ale po jednym z twardszych lądowań uległo uszkodzeniu i zastąpiłem je też Fialą 22x10.

DLA 56 to dobry silnik,ma potencjał i łatwo się reguluje.odpala bez problemu i pewnie pracuje,jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony.

jeśli chodzi o Yaka to tu było trochę pod górkę... ;) ale po kolei...

 

generalnie YAK 54 TOP MODEL to naprawdę świetny model,lata za ręką i jest naprawdę przewidywalny.z moim egzemplarzem było jednak coś nie tak...

przed oblotem wyważyłem wstępnie model oraz ustawiłem wszystkie stery w neutrum.

podczas tych kilku pierwszych lotów miałem problem z poprawnym wytrymowaniem modelu.po starcie bardzo opadał na nos,gdy po trymowaniu w locie normalnym było już ok to na plecach bardzo zadzierał.

kombinowałem jeszcze ze zmianą SC bardziej na tył ale to nic nie pomagało... w sumie można by latać Yakiem tak jak był ustawiony jednak ja swoje modele 3D reguluję tak aby w powietrzu zachowywał się neutralnie czyli lot normalny i plecowy bez podpierania drążkami więc cała ta sytuacja nie dawała mi spokoju.wszystkie objawy wskazywały na to że coś jest nie tak z geometrią modelu

dzięki uprzejmości kolegi pomierzyłem wszystkie kąty i okazało się że statecznik poziomy ma ujemny kąt zaklinowania aż o 1 st. :(.

pilnik oraz nożyk załatwiły sprawę i na miejscu udało się zlikwidować problem.wreszcie mój Yak zaczął latać tak jak powinien.

 

poniżej kilka zdjęć z pierwszych lotów

post-6497-0-47372600-1378929187.jpg

post-6497-0-77862000-1378929188.jpg

post-6497-0-74449100-1378929189.jpg

post-6497-0-81584200-1378929190.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.