Skocz do zawartości

Dzialeczka / Little extra(330)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dobra, dzięki za pomoc.

Zastosuje magnesy neodymowe które miałem na myśli od początku.

Taka pomoc mi wystarczy, w następnych postach będę kontynuował dalsze oklejanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witajcie!;]

Dziś przedstawię dalsze losy oklejania skrzydła.

:arrow: Skrzydła oklejone są niebieską folią z końcówkami złotymi. Oczywiście dojdą jeszcze inne kolory oraz "wzorki".Tak oto prezentuje się model w tym momencie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

:arrow: Jak widać nie tylko skrzydło uległo zmianie ale także kadłub, otrzymał on pasek czerwieni.

:arrow: Również wzmocniłem stateczniki ,gdyż one będą musiały wytrzymać duże obciążenia.

:arrow: Zrobiłem również podwozie na tylne koło.Niestety aparat tylko uchwycił "żabkę"

Maska silnika nadal nie przyklejona i oklejona, jak zamontuje lotki to wtedy ustawię dokładnie wykłon i skłon silnika.

 

Edit: 13.03.2010 godz. 17.11

Dziś jeszcze porobiłem parę rzeczy:

1.Ustawiłem w końcu wykłon i skłon silnika, co pozwoliło mi na przyklejenie maski silnika. Wykłon w prawo o 2-3 stopnie, aby zniwelować ruch śmigła. Skłon w dół, aby model osiągnął dużą prędkość.

2.Wkleiłem na zawiasach ster statecznika pionowego oraz przykleiłem dźwignie i ustawiłem Bowden.

3.Małe dodatki w oklejaniu:końcówki statecznika.

4.Okleiłem lotki.

5.Zamontowałem serwa lotek

6.Wkleiłem skrzydła na stałe.

Tutaj foto (lotki zamontowane na taśmie):

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć

Maska silnika została wyszlifowana no i oklejona.Silnik jest już zamocowany na stałe z skłonem w dół oraz wykłonem w prawo. Myślę że teraz mogę spokojnie zabrać się za robienie "maski" kolejnej części która zasłania silnik:

Dołączona grafika

Stery stateczników wkleiłem na zawiasach JET .Z powodu braku tych zawiasów do wklejenia lotek zastosuje 4 nawiasy z dyskietki na jedną lotkę. Jak na razie wkleiłem tylko jedną lotkę ,ponieważ dyskietka tez się skończyła :|

Dołączona grafika

Oraz jak zazwyczaj wstawiam fotki całkowite modelu.

Dołączona grafika

 

 

Zacząłem również robić kabinę z depronu. Jak na razie wykonałem konstrukcje z depronu 6mm(wręgi) oraz listewek sosnowych. Myślę potem to okleić depronem 3mm no i pomalować na srebrno/szaro. Niestety jeszcze nie uchwyciłem tego na zdjęciu.

 

Tak więc do zobaczyska :D

Edit 15.03.2010 godz.19.32

 

Witajcie

:arrow: Jak wczoraj pisałem zrobiłem szkielet kabiny:

Dołączona grafika

Oczywiście wręgi depronowe wkleiłem pod pewnym kątem.

:arrow: Zamontowałem również dźwignie do steru oraz do lotki. Zastosowałem drut z Bowdena. Wyciąłem na oko drut i zagiąłem końcówki pod kątem prostym ,po czym przeciąłem ten drut na pół. Następnie do połączenia tego użyłem cienkiej koszulki termokurczliwej. Gdy wszystko już ustawiłem równo to zgrzałem koszulkę:

Dołączona grafika

:arrow: Również zrobiłem sobie domowym sposobem kabel Y ,który zastosowałem do lotek.Prezentuje się to tak:

Dołączona grafika

Wszystko zaczęło się gdy jakiś czas temu znalazłem w sklepie elektronicznym takie oto złącza:

Dołączona grafika

Koszt całego paska (2x to co na zdjęciu) to jedynie 1,5zł, a dzięki temu można zrobić wiele przedłużaczy do serw oraz innych elementów.

Połączenie wygląda tak:

Dołączona grafika

Jest to rozwiązanie proste oraz można dużo pieniędzy zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Serwus.

Do kolejnej części budowy można zaliczyć owiewki na koła. Wykonane są one z bloku depronu 3 i 6mm.:

Dołączona grafika

:arrow: Również zacząłem prace nad kabiną. Zacząłem wypełniać wcześniej przedstawiony szkielet. Wypełnienie to styropian oraz znikome elementy depronu.

Dołączona grafika

:arrow: Następnie odrysowałem ze szablonu kształt kabiny i odciąłem nadmiary styropianu:

Dołączona grafika

:arrow: Po lekkim szlifowaniu model zaczyna przybierać kształty. Na zdjęciu widać również nie skończoną maskę silnika(styropian) oraz wkleiłem cześć dolną kadłub. Środek(wnętrzności) kabiny został wycięte za pomocą lutownicy. :

Dołączona grafika

:arrow: Parę osób pytało się mnie na PW dlaczego jeszcze nie ma dolnego pokrycia kadłuba, tak więc macie co chcieliście 8)

Dołączona grafika

 

Jedyne co mnie denerwuje to to że do folii czepia się każdy okruch pianki :x

 

Edycja

Oto wyposażenie jakie zastosowałem, niestety zdjęcia sklepowe ,ponieważ ja osobiście nie zrobiłem.Tak więc:

:arrow: -Regulator Tower pro Mag 8 18A

Jak dla mnie wystarczający ,zazwyczaj latam na prądach w zakresie 13-15A.Mój regulator nie posiada oryginalnej koszulki oraz ma przedłużone przewody.Dołączona grafika

:arrow: -Silnik Tower pro 2410-09 Red

Jest to silnik przewijany.

Dołączona grafika

:arrow: -Serwa: 3szt Tower pro 9g(lotki,kierunek) oraz 1szt Conrad 9g(wysokość)

W większości modeli montuje takie serwa, jak na moje wymagania są idealne.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

:arrow: -Odbiornik Hitec HFD-08RO

Jeden z lepszych odbiorników na rynku. Posiada on 8 kanałów co pozwala ustawienie różnych konfiguracji. Ja osobiście latam na kanale 75 (podwójna przemiana).Dołączona grafika

:arrow: -Akumulatory:

1.Turning 3s 1300mah

Jeden z tańszych oraz jakościowo dobrych pakietów. Większość młodych modelarzy na nich zaczyna.

Dołączona grafika

2.Dualsky 3s 1300mah

Droższy oraz trochę wydajniejszy pakiet.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć.

:arrow: Doszła maska silnika, oklejona i zamontowana.

Widać również aparaturę. Jest to Multiplex z modulatorem Zbig-a. Posiada ona 7 kanałów w czym 5 proporcjonalnych i 2 trzy pozycyjne. Posiada najróżniejsze miksery oraz inne bajery .W środku samolotu widać pakiet oraz resztę elektroniki:

Dołączona grafika

:arrow: Następnie na wyszlifowaną maskę nakleiłem taśmę pakową i elegancko naciągnąłem opalarką. Zrobiłem tak ponieważ styropian lubi się kruszyć więc powierzchnia na którą dałem taśmę nie była idealnie prosta, lecz ta taśma tak została naciągnięta że te dziury są zniwelowane.

Dołączona grafika

:arrow: Oraz pokryłem czarną folią kabinkę i założyłem do modelu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zamieszczam link do krótkiego filmu .(praca lotek,steru wysokości, silnika. Serwis YOUTUBE zmienia trochę kolory)

Pozdro 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Myślę że model można uznać za skończony. Dziś/jutro dojdzie napis "EXTRA 330" na skrzydle.Końcowa waga wychodzi 600g przy akumulatorze lipo 11,1V 1300mah, czyli waga modelu bez wyposażenia wynosi około 460g. Myślę że jak pogoda dopisze no to oblot odbędzie się w sobotę. Celem oblotu będzie ustawienie i skorygowanie trymerów, jak w większości modeli.

Tak więc trzymajcie kciuki :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witajcie.

Model został obdarzony napisami. Napisy te zostały wycięte na ploterze komputerowym.Prezentują się one tak:

Dołączona grafika

Poza tym model dostał wzmocnienie statecznika pionowego.

 

A tak prezentuję się model z wykonawcą:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Widzę że z oblotu w sobotę nic nie będzie, gdyż wiatr będzie bardzo silny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć!

Następny termin oblotu to jest czwartek. Myślę że nikt nie będzie miał nic przeciwko że jest to święto. :roll: .

Pogoda zapowiada się dobrze.

Dołączona grafika

 

 

:arrow: Pakiety naładowane na "full" czekają, od odbiornika jak i od nadajnika.

 

 

Do końca konkursu zostało 18dni 15godzin 30minut. Tak więc trzeba się już zacząć śpieszyć z oblotem;]

 

Edycja:

Wiatr jest za silny, oblot przełożony na jutro. Lepiej poczekać dłużej niż zbierać szczątki modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Fotki z lotów. Film będzie później(poniedziałek, wtorek)

Dołączona grafika

RTF

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przelot nad ziemią.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Podchodzenie do lądowania, mało co widać ,ponieważ jest ciemne tło;/

Oraz było duże zachmurzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film:

Za pewne powstanie jeszcze parę filmów trochę dłuższych.Do oglądania filmu polecam przeglądarkę OPERA lub Internet explorer. W Mozilli firefox jakość jest słaba, możliwe że tylko u mnie ale...

W razie złej jakości proszę o chwilową zmianę przeglądarki.W razie potrzeby większego obrazu należy kliknąć na ekran filmu.

zamieszczam również link bo niektórzy mogą mieć zablokowany YT no i zawsze można skopiować link.

&feature=player_embedded

Film zamieszczam po to aby nie było że model leci jak chce tylko że mam nad nim pełną sterowność. Za pewne zdjęcia by wystarczyły ale nie chce był gołosłowny.

W każdym bądź razie dowód na poprawne loty jest.

Na ten tydzień zapowiada się zła pogoda: wiatr, deszcz.

Postaram się jeszcze nakręcić parę filmów. :roll:

Myślę że wywiązałem się z założonego sobie celu :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się cieszysz :D

Z czasem jak wyczuje dokładnie model to zacznę robić coś z akrobacji, czyli przy następnych lotach(jutro ,pojutrze) :wink:

Edycja:

Siła ciężkości wynosi 600g = 5,88N(Niutona) czyli ziemia przyciąga model z taką siłą.

Podsumowując model prowadzi się dobrze, aby poprawnie leciał potrzebuje odpowiedniej prędkości około 25-30km/h. Jeżeli nie osiągniemy takiej prędkości to model przy zakrętach lubi "przepadać". Autor planów zastosował poprawne i niezbędne wzmocnienie dzięki którym model przy dużych prędkościach się nie "złoży"(skrzydła) oraz nie rozleci( masywny kadłub). Jako na pierwszy model nie polecam, idealny będzie dla średnio zaawansowanych modelarzy.

Później jeszcze napiszę coś na temat tego modelu.Ja skrzydła zrobiłem w całości oraz zamontowane na stałe. Można robić je łączone oraz demontowane,lecz w moim przypadku jest to niepotrzebne ,gdyż model jest mały i łatwy w transporcie.

Dzięki temu konkursowi wzbogaciłem się o nowy, fajny model. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowych fotek:

Dołączona grafika

Dobre zamontowanie kabiny to podstawa. Gdy model leci kabina stawia opory(chociaż ma opływowy kształt) więc trzeba mocno docisnąć taśmą klejącą.

Dołączona grafika

Tutaj jeszcze stare zdjęcie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tutaj już nowość. Manewr ryzykowny i niebezpieczny ale się udał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.