Skocz do zawartości

stecio - TOTO-0


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To tak jak już Ci radziłem w temacie o konkursie... zainstaluj sobie chociaż FMS-a i polataj na nim kilka godzin... nie stanie Ci sie żadna krzywda, a nabierzesz jakiś nawyków... wczujesz się w aparaturę... a jeżeli nie masz kabla USB do apki to zrób sobie najzwyklejszy pod audio i polataj na CRRCSim on ma wbudowane mapowanie z wejścia audio więc nie potrzebne są żadne kable USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak już Ci radziłem w temacie o konkursie... zainstaluj sobie chociaż FMS-a

Tak się składa, że mam FMS'a i na nim trenuję. Jeżeli tego wcześniej nie napisałem, widocznie myślałem, że to oczywiste. Myliłem się... Dodam, że na FMS model idzie mi jak po sznurku i bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze go zrobiłeś, wyważyłeś, to pierwszy lot bez silnika.

Wypuść go pewnym ruchem przed siebie, płasko, model ten bez problemu szybuje, zobacz jak się zachowuje, delikatne ruchy sterami, ewentualne trymowanie, dopiero później puść go z napędem. Powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to już koniec konkursu dla mnie. Regulator okazał się również uszkodzony. Gdy próbuję podnieść obroty silnik tylko trzeszczy i czasem przekręci się o jeden obrót, czasem w lewo, czasem w prawo. Przykro mi, że nie udało mi się nim, choć trochę polatać. Nazbieram i kupię nowy zestaw napędowy. Na koniec konkursu chciałem jeszcze raz podziękować użytkownikom za pomoc, którą od Was otrzymałem i jednocześnie przeprosić za moją nieudolność w lataniu szczególnie alyan'owi, bez którego nie miał bym materiałów do budowy. Konkurs był wielką motywacją do zrobienia ładnego modelu.

 

Pozdrawiam, stecio!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, może uszkodziło się połączenie pomiędzy przewodem i jednym z goldów od regulatora do silnika. Podany objaw wskazuje wyraźnie na brak jednej fazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki pewny, mi nie raz się zdarzyło zrobić zimnego luta a też lutuję niczego sobie :)

 

Sprawdź jeszcze połączenie przewodów z płytką regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się udało! Przelutowałem jeszcze raz goldy w regulatorze i wszystko działa. Jak to się mówi: zdarza się najlepszym. Mam jedno pytanie: czy jeżeli konkurs trwa do 18, to też jest to dzień konkursu i można w nim jeszcze oblatać model?? Bo jeśli wierząc tej prognozie: http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=1212 to dopiero jutro koło 17-18 będzie dało się latać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.04.2010

Sprawozdanie:

Nareszcie mogę krzyknąć HURA! Nareszcie mogę nazwać dzisiejsze loty udanymi! Wiało dosyć mocno, lecz się tym nie zraziłem. Wykonałem 3 całkiem udane przeloty jednak krótkie:

I Pierwszy udany lot, ale - idiota - usunąłem z niego film. A szkoda bo lądowanie było całkiem niezłe, choć nie zamierzone.

II i III widać na filmie.

Nareszcie skrzydło wróciło całe do domu!

 

Straty:

-śmigło - nie wiem czy się połamało, po prostu nie mogłem go znaleźć, a szukałem z 0,5 godziny.

 

Film:

[vimeo]http://vimeo.com/11076971[/vimeo]

 

Jeszcze raz chciałem podziękować wszystkim, dzięki którym model poleciał. Wielkie, wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastosowałeś lekki wykłon silnika w prawo? Widać że model gwałtownie skręca Ci w lewo. Dzięki wykłonowi zniwelował byś siłę którą tworzy śmigło,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.