Skocz do zawartości

paliwo do samozapłonów


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z problemami ze zdobyciem paliwa samozapłonowego do moich 'emek" postanowiłem coś pokombinować. Kupienie eteru i na dodatek w rozsądnej cenie jest bardzo trudne w związku z tym postanowiłem "zastąpić" go czymś innym. Na alledrogo kupiłem taki specyfik, przechyliłem go zaworkiem do dołu i wypuściłem gaz, następnie zrobiłem dziurę w pojemniku i wylałem płyn do zlewki, było go prawie 300ml (wygląda pachnie i zachowuje się jak eter) do tego dolałem 300ml nafty oczyszczonej i w ten sposób uzyskałem 600ml paliwa ale jeszcze bez oleju. Wziąłem odrobinę tej mieszanki i wlałem do komory korbowej silnika MK-12b (wcześniej wzbogacając ją odrobiną oleju silnikowego) po drugim uderzeniu palcem w śmigło silnik pięknie zawył wchodząc na obroty :jupi: , po czym zgasł. Teraz pytanie, jaki olej zastosować z tych które posiadam: rycynowy z apteki, czy może mixol do dwusuwów, albo syntetyczny olej silnikowy Castrol 5W30 a może olej Huskwarny do kosiarek? Dodam tylko że nie będzie to paliwo do latania, ale pierdzenia sobie od czasu do czasu samozapłonami na warsztacie w imadle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ten "Samostart" tez zawiera Eter ,napewno nie "lekarski " tylko jakis inny tanszy bo Eterow jest kilka rodzajow ...

Cena tego specyfiku jako paliwa jest podobna do paliwa samozaplonowego z Czech( za 1/2 litra Paliwa do samozaplonow placilem cos kolo 12 zl ...ale to bylo pare lat temu).

Ten preparat " Samostart"uzywalem kiedys w moim Camperze Dieslu - gdy bylo b.zimno nie ryzykowalem dlugiego krecenia rozrusznikiem tylko wtrysnalem do przewodu filtra powietrza pare razy i wystarczylo raz wlaczyc rozrusznik i po paru sekundach silnik pracowal

- czy ten plyn bylby dobry do stalego napedu silnika samozaplonowego?... to trzeby by bylo jeszcze dokladnie sprawdzic ...(ze wzgledu na zawartosc srodkow smarujacych,nafty itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na nową alternatywę paliwa do samozałonów choć te chodzą nawet na zmywacz do paznokci i olej jadalny 8) .

Dodam tylko że nie będzie to paliwo do latania, ale pierdzenia sobie od czasu do czasu samozapłonami na warsztacie w imadle

Olej do paliwa zdecydowanie rycyna bo sprawdzona, ale nie odpalaj silnika w imadle za mocno skręcisz i po silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzik4 pisze:".....samozapłonami na warsztacie w imadle"

 

bzik4- ....ale prosze ,please ,bitte, - tylko nie w IMADLE ! ...potem musze kupowac takie "pogniecione" silniki ....

 

Janeczek

 

ok bzik4 ...wyjasniles nizej .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janeczek, ja też bardzo lubię jak silnik nie tylko ładnie pierdzi ale również wygląda i tu rzeczywiście wyraziłem się mało precyzyjnie - w imadle to ja mam sklejkę 8mm do której śrubami przykręcony jest silnik razem ze zbiornikiem paliwa :wink:

 

placilem cos kolo 12 zl ...ale to było parę lat temu

ja płaciłem po 15 złotych za 0,5l Proxim ale teraz nigdzie go nie mogę znaleźć :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzik4

Poszukaj w internecie POCH (Polskie Odczynniiki Chemiczne) firma miała i prawdopodobnie ma nadal sklep/hurtownię w Warszawie. To co Cię interesuje to eter dwuetylowy, zwany też eter etylowy, lub eter lekarski.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O eterze już kiedyś pisałem, kupisz go jedynie na firmę po wypełnieniu kilku (nie)zbędnych kwitów, dla kogo do czego i po co, nie pisz jedynie, że do paliwa bo będziesz miał problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O eterze już kiedyś pisałem, kupisz go jedynie na firmę po wypełnieniu kilku (nie)zbędnych kwitów, dla kogo do czego i po co, nie pisz jedynie, że do paliwa bo będziesz miał problem...

 

A można wiedzieć jaki problem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja miałem na myśli swoją dzisiejszą wypowiedź (cztery posty przed Tobą) na temat tego, że kupić można jedynie na firmę - czyli, że z osobami prywatnymi nie gadają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.