Skocz do zawartości

Nieznane silniki -co to za silnik


Janeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram przedmówcę to na pewno samozapłon z ustawionym stopniem sprężania możliwe że do odpalenia należy nagrzać cylinder. Możesz spróbować odpalić na paliwie do samozapłonów bez grzania cylindra, a w paliwie może być więcej eteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra tylko nie docinajcie już bo mi głupio :oops: :oops: faktycznie nie była to trafna wypowiedź, ale było to jedyne co mi przyszło na myśl bo widziałem kiedyś w starym muzeum techniki traktorek z silnikiem dwu cylindrowym i po dokładnych oględzinach zauważyłem, że silnik ten nie posiadał ani świec ani śruby kompresyjnej, nawet miejsca na wymienione spytałem obsługę jak to coś ma działać, powiedzieli, że cylindry przed rozruchem należało nagrzać, a potem zakręcić kołem zamachowym jak zobaczyłem ten silnik to tylko to przyszło mi na myśl.

 

PS. Teraz już wiem, że Janeczek wie dużo o motorkach przedtem nie wiedziałem i nie miałem podstaw żeby wyciągnąć takie wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wyciągnąć właściwe wnioski jest trudną sztuką. Tobie się udało. Szacunek!

Teraz już wiesz, że nie warto za wszelką cenę się wypowiadać i warto orientować się, do kogo się kieruje wypowiedź. Bardzo wiele osób tej sztuki opanować nie może ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel -ten motorek "tu" to jest wlasnie moj ...kiedys zadalem to pytanie u Kolba i w MECA, ale do dzis nie mam odpowiedzi ...dziwna sprawa ...wydawaloby sie ze majac nazwe silnika szybko dowiem sie jego pochodzenia ...no niestety najwieksze specjalisty glowia sie do dzisiaj ...

Silnika jeszcze nie rozbieralem ,jest mocno skrecony -nie chce go polamac ...

Oczywiscie silnik ma stale sprezanie .

Kiedys go moze rozkrece ,zeby zobaczyc jakie ma gwinty -moze anglosaskie ?wtedy odpadnie mi stary Kontynent i zostanie reszta swiata (oprocz Angli)

 

Aha -przepraszam ze zdjecia nie udalo sie wcisnac na strone -jedynie link -znowu mi cos nie dziala ....to tak jak sie duzo "lata" po internecie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robert -dzieki za wstawienie zdjecia ...wstawialem jak pisales ale cos mi nie wstawialo tego IMG i dlatego zdjecie nie wchodzilo ...probowalem sam dopisywac IMG ale to nic nie dawalo ...musze jeszcze potrenowac ...denerwuje mnie to ze raz wychodzi a drugi raz nie ...

Dzieki ...pozdrawiam Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.