Skocz do zawartości

Spalinowy motoszybowiec


Jedrula

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że łącze swoje dwie pasje (modelarstwo i kombinatorstwo) ;D siedząc w domu na chorobowym :cry: wykombinowałem inny napęd w swoim dwu metrowym motoszybowcu. Napęd tworzy silnik Cox 0,8 ze śmigłem 6x3 i teraz pojawia się pytanie czy ten silniczek uciągnie to latadło (w modelu są dwa serwa klasy mikro).

Wygląda to tak.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uciągnie bez problemu,troszkę to zajmie zanim wyholujesz go na jakąś wysokość,ale u mnie identyczny Coxik napędzał szybowca Graupner Hi-fly o rozpietosci 2,3m-na rzęsach ale dawał radę,model ważył 1,5kg.Proponowałbym Ci smigiełko APC 6x3 i paliwko 25-30% nitro-wtedy to już dość sensownie ciagnie-diabelne 260g ciągu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo jezu.......szkoda Coxa na ten "kadłub" i ewidentnie szkoda kleju,nitrocellonu i japonki na te skrzydła.....polej to coś benzyną i podpal z łaski swojej żebyśmy nie musieli na to patrzeć.....

EDIT-Tomisław Piotr-po co ma przykryć gazetą z góry,przecież nie tak się ognisko rozpala :D gazete powinien podłozyć od dołu,przy okazji przygotowałbym ketchup i kiełbaski :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Modelarstwo i to coś co kiedyś było kadłubem nie mają raczej nic ze sobą wspólnego, może by tak "pokombinować" z nowym, innym kadłubem bo ten na zdjęciach powinien powędrować tam skąd go wyjąłeś (kosz). Poszukaj w okolicy jakiegoś doświadczonego modelarza, na pewno Ci pomoże i bardzo proszę nie wstawiaj więcej zdjęć tego czegoś bo nie tylko ja ale parę innych osób może mieć koszmary :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od góry przykryj gazetą.

Polej benzyną i podpal ;)

Gdybyś zrobił parę dziur w skrzydle, pasowało by do kadłuba.

Łoo jezu.......szkoda Coxa na ten "kadłub" i ewidentnie szkoda kleju,nitrocellonu i japonki na te skrzydła.....polej to coś benzyną i podpal z łaski swojej żebyśmy nie musieli na to patrzeć.....

EDIT-Tomisław Piotr-po co ma przykryć gazetą z góry,przecież nie tak się ognisko rozpala :D gazete powinien podłozyć od dołu,przy okazji przygotowałbym ketchup i kiełbaski :lol:

albo usuń temat a przede wszystkim zdjecia :D

Modelarstwo i to coś co kiedyś było kadłubem nie mają raczej nic ze sobą wspólnego, może by tak "pokombinować" z nowym, innym kadłubem bo ten na zdjęciach powinien powędrować tam skąd go wyjąłeś (kosz). Poszukaj w okolicy jakiegoś doświadczonego modelarza, na pewno Ci pomoże i bardzo proszę nie wstawiaj więcej zdjęć tego czegoś bo nie tylko ja ale parę innych osób może mieć koszmary :crazy:

Kadłub uznał to za komplementy. xD xD xD xD

 

A tak na serio mnie samemu niezbyt podoba się ten model wygląda tak dla tego że swoje pierwsze loty odbywałem tym modele. Z wyglądy jest okropny, ale w konstrukcji nie zniszczalny przeżył 5 razy pikę z 60m na pole kapusty i jedyna naprawą było poprawienie skrzydeł, które przekrzywiły się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jedyna naprawą było poprawienie skrzydeł, które przekrzywiły się.

 

Widać. Popękany, wyszczerbiony, zniszczony...

 

Skrzydła też są w stanie kiepskim.

 

A cox, na rzęsach, jakoś wyciągniesz. Ale będzie to jednorazowy wywóz, trwający dłużej niż strzał z holu gumowego, a silnik+paliwo jeszcze swoje ważą.

 

Ogółem, odpuściłbym :faja:

 

ps. Kołpak za duży, na dodatek strasznie wysunąłeś silnik przed dziób :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteś tak uparty aby tym leciec to wystrzel go z gumy i z lądowaniem celuj w najbliższe wysypisko śmieci.A na Coxika możesz sobie zrobić Wicherka 10RC,lub w dużo prostszej wersji(na 3-4 godziny roboty)depronowo-sosnowego BASIC-a(znajdź na forum Alex RC temat "tanio taniej najtaniej")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.