Skocz do zawartości

Tkanina diolenowa zamiast aramidowej


KRUUP

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można użyć tkaniny diolenowej na zawiasy w szybowcu?

Oglądałem kiedyś jej specyfikacje, i ma bardzo podobne właściwości jak aramidowa.

Ktoś z was jej używał?

 

Tak przy okazji uważacie że robienie takich zawiasów (nie wiem jak one sie zwą) tkanina po całej długości lotki, klapy sie sprawdza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na moj rozum to chodzi Ci o zawiasy z tkaniny delaminarzowej. tkanina aramidowa czy diolenowa po przesaczeniu jest utwardzona i z zawiasu

No tak, wtedy sie ją łamie, żywica pęka a tkanina nie i tworzy to zawias. Tkanina szklana, też da się tak złamać ale pęka całkowicie po kilku ruchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z tkaniny używanej na sita do sitodruku. Nakleiłem na wewnętrzną stronę forniru podczas oklejania rdzenia, Działa idealnie .W dowolnej drukarni sitodruku załatwisz te mikro ilości bez problemu. Lotka 560 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie brałem delaminażu pod uwage i wydawało mi sie dziwne ze proponujecie taki materiał. No ale człowiek ciągle sie czegoś uczy... Wtakim razie nie pozostaje mi nic innego jak użyć delaminażu. Dzieki.

 

A co do tej tkaniny używanej na sita do sitodruku, dla mnie to zbyt kłopotliwe, ale pomysł fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat stosuję na zawiasy taśmę diolenową o szerokości 2cm. Taśma ma ta zaletę, ze jest tkana 45 st. wiec każde włókno "niesie". Taśmy delaminażowe są tkane 0/90 st. wiec wykorzystane jest tylko co drugie włókno. Z zawiasami z diolenu nie miałem jeszcze problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat stosuję na zawiasy taśmę diolenową o szerokości 2cm. Taśma ma ta zaletę, ze jest tkana 45 st. wiec każde włókno "niesie". Taśmy delaminażowe są tkane 0/90 st. wiec wykorzystane jest tylko co drugie włókno. Z zawiasami z diolenu nie miałem jeszcze problemu.

I o to mi właśnie chodziło, dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.