Jump to content

Pogaduchy dotyczące FPV


diem

Recommended Posts

Witam,

Jako ze dyskusja przeniosla sie na SB to chyba warto miec taki temat do pogaduszek. Jesli macie JAKIEKOLWIEK pytania, rozważania, problemy, niewiadome, zastanawiacie sie nad jakims sprzętem - zadawajcie je tutaj. Zapraszam do wolnej rozmowy :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Skoro już taki temacik powstał to trzeba jakoś rozpocząć dyskusję 8). Temat FPV bardzo mnie zainteresował i postanowiłem na początku zbudować jakąś platformę którą oblatam, a w miedzy czasie będę kompletował sprzęt do transmisji video (jak fachowo brzmi :lol: ). Moje główne założenia to: estetyka, wszystko pochowane i nietypowy kształt :wink:. Z tym ostatnim mam najwięcej kłopotu, pierwsze co nasunęło mi się na myśl to czy stosuje się jakieś "strefy zgniotu"?? Przyjmijmy, ze kamera jest umieszczona z przodu kadłuba, czy robić coś co zamortyzuje upadek i model nie przyłoży obrazu kamera, czy raczej nie ma to sensu bo i tak się cały model posypie??. Następnie (i tu chyba rzecz najważniejsza) jaki wpływ będzie miało zamontowanie kamerki pod lub nad "środkiem oporów powietrza"?? Chodzi mi o zamontowanie silnika np. sporo pod płatem lub w drugą stronę, znacząco nad nim. Czy będzie się to dało skorygować odpowiednimi skłonami i wykłonami?? Myślę, że dość ważną rzeczą w takiej platformie jest komfort lotu, aby model nie zaciągał po dodaniu gazu albo przy szybowaniu nurkował. To na razie tyle , z czasem pewnie pojawi sie więcej pytań :twisted: ale myślę, ze na dziś wystarczy :wink:

Link to comment
Share on other sites

z kablami na wierzchu :P

jak to w FPV bywa :mrgreen:

Ładnie by wyglądała spora prząśniczka (spora na tyle aby pomieścić wszystko do środka) z kamerą na miejscu pilota w kabince a antena od nadajnika wypuszczona gdzieś górą tak żeby wszystko było ładnie wkomponowane :)

Link to comment
Share on other sites

skoro to luźne pogaduchy to ok :D

ile waza wasze samoloty do fpv? ile sam sprzęt?

. .zrobilbym wlasnie jakiegos stabilnego trenera o rozp okolo 125cm na silnik oczywiscie roton 200w albo wlasnie Diemowego turnigy... ( jeszcze sie zastanowie.. .bo do lata duzo czasu)

 

 

kolejne pytanie

to na 1 zlocie pilotow fpv zauwazylem ze wszyscy mieli anteny w modelach na metrowych wysiegnikach

 

czy to jest konieczne? nieprzypadło mi to do gustu wiec chcialbym tego uniknąć

Link to comment
Share on other sites

Sprobuje na wszystko odpowiedziec po kolei bo sie nagromadzilo :)

 

Standardowy osprzet FPV wazy ok 100-150g - to zalezy czy kamerka na serwie obracana, jak duza baterie dodatkową dasz itd. itp

 

Zestaw podany tutaj to fatalna sprawa, na tej kamerce nic nie bedzie widac, duzo nie zaoszczedzicie a to co dalem w poradniku bedzie 100x lepsze.

 

Jesli chodzi o wzmocnienia to duzo osob laminuje dzioby :) Przepis to woal (material z obi) na kleju polimerowym, trzyma jak diabli.

 

Rob - najlepiej wlasnie zacząć od trenerka, zeby sie skupic na obrazie a nie na sterowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Platforma już się buduje, wszystko obmyśliłem, będzie nawet możliwość wodowania w razie potrzeby :D Mam tylko jeden kłopot, jak wpłyną na sprawność i wydajność silnika dłuższe kable od regulatora?? Czy będą duże straty energii czy mogę śmiało przedłużyć kable??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.