Skocz do zawartości

Pogaduchy dotyczące FPV


diem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiadomo jak działa transmisja na 2.4 i 1.2 GHz, w przypadku posiadania aparatury na 2.4 oczywiście video przesyłamy na 1.2, ale te częstotliwości są blisko harmonicznych aparatury. Nigdzie nie widzę wzmianki o przesyłaniu video na częstotliwości 1.5 GHz, a to jest bardziej neutralny zakres, podobnie jak 5.8 i zawsze trochę więcej danych przepchnie się jak na 1.2. Rozwiązanie trochę droższe, ale gdyby efekt był lepszy to może warto się zainteresować, tu przykładowy zestaw: http://www.chinawholesaleonline.org/1-5ghz-12channel-transmiter-and-receiver-374.html . Czy znane są komuś próby na tej częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Tx Rx 1.2GHz 500mW w hobbywireless jest rzeczywiście wart tych 400-500zł? Na ebay znalazłem polecany niskobudzetowy zestaw za 150zł link, jest może trochę większy i cięższy ale kosztuje 1/3 ceny. Ma to jakieś przełożenie na jakość przekazywanego obrazu, czy zasięg? Może to być zestaw przyszłościowy, czy tylko na początek? Mam jeszcze pytanie, czemu zestaw na 1.2 ma antenki jak na 2.4GHz?

Tanie zestawy mogą rozjezdzac sie w jakosci (np. mocą wypromieniowanego sygnalu), drogie raczej nie. Na kazdym polatasz, decyzja taka jak codziennie w zyciu - kupujesz "oryginal" czy "zamiennik". Antene dostaniesz 1.2, z pewnoscia fotka podgladowa wzieta z zestawu 2.4.

Co do osiagow... na obydwu zestawach bite są rekordy odleglosci wiec tym bym sie nie kierowal :) Na pewno lepsza gwarancja (hobbywireless i rangevideo sprawdzone) w usa niz w chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie zestawy mogą rozjezdzac sie w jakosci (np. mocą wypromieniowanego sygnalu), drogie raczej nie.

Na co się to przekłada? Zakłucenia, szumy w obrazie (dla mnie większa wada) czy tylko spadek zasięgu? Na chwilę obecną marzy mi się oglądać ziemie z lotu ptaka, więc jakość obrazu na pierwszym miejscu. Z drugiej strony widziałem że nie którzy wznoszą się na 1000m w góre! :mrgreen: Zasięg i zakłócenia po części też są wtedy ważne, natomiast bicie rekordów w odległości od bazy mnie nie kręci.

 

Wiem, że kefir ma z hobbywireless, a ty diem? Gdybyście mieli kupować jeszcze raz kupilibyście takie same? :wink:

 

Myślałem, że akurat ten post najbardziej pasuje do tematu taniego fpv. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw fatsharka, gogle z odbiornikiem i do tego nadajniki. Gdybym mial zmieniac to... na nowsza wersje fatsharka, jest troche poprawiona, wyjdzie w sklepach na dniach. Nie potrzebuje zadnej bazy, zakladam gogle i lece. Jako ze oddalam sie najwiecej na 800m to zestaw w zupelnosci mi wystarcza.

 

 

Roznice w zestawach mozna zmierzyc ale dla przecietnego uzytkownika, tym bardziej poczatkujacego nie beda w ogole zauwazalne. Jakosc obrazu jest bardzo dobra na tym tanim zestawie rowniez. Ostatnio nagralem filmik na tym tanim zestawie (i taniej kamerce), ogladnij sobie jak poczatkujacy kolega latal - juz w tamtym wątku dalem linka. Pamietaj ze to co na nagraniu duzo rozni sie od tego co widzimy na ekranie/w goglach, podczas lotu wszystko jest bardziej wyostrzone i ladniejsze.

 

Jesli chcesz w pelni cieszyc sie ogladaniem wszystkiego z gory to gogle. Zakladasz, odcinasz sie od ziemi i bujasz w oblokach. Nie jest to konieczne ale roznica jest jak ogladanie filmu na tv i w kinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje zadnej bazy, zakladam gogle i lece. Jako ze oddalam sie najwiecej na 800m to zestaw w zupelnosci mi wystarcza.

Super! Tego właśnie potrzebuje... jak zobaczyłem kilka postów wyżej cały "ekwipunek bojowy marines" kefira to aż plecy mnie zaczeły boleć. :wink: Potrzebuje czegoś małego zgrabnego, prostego - lubie sobie wyskoczyć w wolnej chwili na 30-40 minut intensywnego latanka - nie mam czasu na całodniowe wyprawy. Ktoś napisał godzina rozkładania, 20 minut latania.

 

Gdybym mial zmieniac to... na nowsza wersje fatsharka, jest troche poprawiona, wyjdzie w sklepach na dniach.

To jest chyba twój zestaw diem, tylko + kamerka z pan/tilt. Ta kamerka jak widzę jest bardzo mała, lekka i ma bardzo mały pobór prądu - warto ją kupić, czy polecasz coś innego. Czytałem że ostatnio zamawialiście grupowo sn500 - szkoda że się spóźniłem.

Gdzie mogę coś więcej dowiedzieć się o tych nowych fat sharkach, jaki to model? Różnicę są znaczące i warto poczekać z zakupem? Przyznam że bardzo się napaliłem na ten zestaw. Od dawna myślałem o fpv, ale dopiero ostatnio dostałem dość duży przypływ gotówki, którą mogę spożytkować na ów zacny cel. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje zadnej bazy, zakladam gogle i lece. Jako ze oddalam sie najwiecej na 800m to zestaw w zupelnosci mi wystarcza.

Super! Tego właśnie potrzebuje... jak zobaczyłem kilka postów wyżej cały "ekwipunek bojowy marines" kefira to aż plecy mnie zaczeły boleć. :wink: Potrzebuje czegoś małego zgrabnego, prostego - lubie sobie wyskoczyć w wolnej chwili na 30-40 minut intensywnego latanka - nie mam czasu na całodniowe wyprawy. Ktoś napisał godzina rozkładania, 20 minut latania.

 

Gdybym mial zmieniac to... na nowsza wersje fatsharka, jest troche poprawiona, wyjdzie w sklepach na dniach.

To jest chyba twój zestaw diem, tylko + kamerka z pan/tilt. Ta kamerka jak widzę jest bardzo mała, lekka i ma bardzo mały pobór prądu - warto ją kupić, czy polecasz coś innego. Czytałem że ostatnio zamawialiście grupowo sn500 - szkoda że się spóźniłem.

Gdzie mogę coś więcej dowiedzieć się o tych nowych fat sharkach, jaki to model? Różnicę są znaczące i warto poczekać z zakupem? Przyznam że bardzo się napaliłem na ten zestaw. Od dawna myślałem o fpv, ale dopiero ostatnio dostałem dość duży przypływ gotówki, którą mogę spożytkować na ów zacny cel. :jupi:

To wszystko się zgadza tylko że kasa jaką kosztują fatszarki jest spora

A co do mojej skrzynki to jest od razu do przewożenia aparatury i innych rzeczy więc to trochę inna sprawa no i ja jak idę na pole to na pół dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy kto co potrzebuje. Mnie wystarczy już noszenie i pakowanie modeli i calego ekwipunku przez pół osiedla (mieszkam w bloku), gdyby jeszcze miała dojść cała baza fpv... poza tym małe mieszkanko, mały samochodzik... :wink:

 

Jednak przyznam że twoja baza robi wrażenie i jest całkiem mobilna :wink:

 

Jesli masz aparature 35mhz to mozesz miec video 2.4ghz. Jesli masz aparature 2.4ghz to tylko fatsharki 5.8ghz badz baza

 

Mam wymienne moduły na 35MHz i 2.4GHz, więc teoretycznie bez różnicy - choć wolałbym jednak na 1.2 lub 5.8GHz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto poczekac na recenzje pierwszych uzytkownikow

Ktoś tym pierwszym użytkownikiem musi być... hehehe Może przeoczyłem coś na rcgroups, ale myślałem, że będzie tylko wersja na 5,8GHz i to już w marcu.

 

Wydaje mi się, że też warto poczekać (pod warunkiem, że będzie to na wiosne), ponieważ nawet jeśli nowsza wersja będzie droższa, to wtedy może 922 potanieje. Dobrze kombinuje? :roll: Może któryś z kolegów forumowiczów będzie chciał zmienić na nowszą wersje i sprzeda mi swoje po taniości... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

U mnie tez cos drgnelo w temacie :) . Yacky i Lee (oni tam sie wszyscy tak samo nazywaja?) przyslali graty.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Niestety Video Grabber czy jak mu tam zamowiony w Polsce, wiec dopiero po swietach sprawdze czy ujstrojsto dziala :?: .

 

Przy okazji mam pytanie. Czy kamere z nadajnikiem mozna podlaczyc jakims innym kablem (ekranowanym?), bo widze, ze wejscie w nadajniku jest inne. Co prawda sa kable z adapterami ale calosc wazy z pol kilo :wink: .

 

I jeszcze. Czy ktos z anteny nadawczej usuwal oslone plastikowa zostawiajac sam drucik (kwestia wagi). Czy nie ma sensu sie bawic?

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie kabelki od razu do wymiany, nie musza byc jakos specjalnie ekranowane szczerze mowiac. Zoltym kabelkiem laczysz nadajnik z kamera, czarne i czerwone do pradu, tak samo czarny czerwony z nadajnika.

 

Ktora to kamera? Sony z wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamietac ze kamera nr.1 z wątku jest 5V wiec wymaga stabilizatora (lm7805) - jakby ktos chcial w przyszlosci spytac

Fajnie, ze sobie prztypomniales :!: :wink: .

 

Przez chwile mnie to zastanowilo, ale mysle: -nie! , ktos by cos o tym wspomnial :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie dalem sobie rady! Podlaczylem odbiornik do telewizora. Dziala ;D !

 

Moje spostrzezenia:

na +

- jakosc obrazu bardzo przyzwoita, ciezko spodziewac sie czegos wiecej po kamerce wielkosci pastylki do ssania, ktora kosztuje pare $.

- mimo, ze w domu dosyc ciemno (punktowe swiatla) wszystko bylo widoczne

 

na -

- kolory, jakby ktos "zjechal" nasycenia do minimum (moze z powodu mroku?)

- w telewizji jestem jeszcze brzydszy niz w rzeczywistosci; nie zrobie kariery... :? :| :( :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.