Skocz do zawartości

Tarnogórscy latacze.


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Heniu u Romka to ja juz będę balował najpewniej od wtorku, najpóźniej od środy.

Też się nie mogę doczekać aż zobacze wasze gęby :)

Namówcie Kobylastego żeby się pojawił, a i niech Kolo się przygotuje na oblot spaliny, bo mam zamiar wziąść ze sobą FunFlaya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jesli jest ktoś zainteresowany to oficjalne otwarcie tarnogórskiego latania odbedzie się dnia 28.06.09 około 16:00 jeśli oczywiście pogoda nie pokrzyżuje planów.

miejsce: pola pomiędzy ulicą Repecką i Brzozową, dojazd od ulicy repeckiej, polna droga za stawem w lewo jadąc w kierunku Rept.

Zapowiedzał sie MMARKO oraz MOTYLASTA

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na konkrety :D

Oto i konkrety :wink: :

Witam

Jesli jest ktoś zainteresowany to oficjalne otwarcie tarnogórskiego latania odbedzie się dnia 28.06.09 około 16:00 jeśli oczywiście pogoda nie pokrzyżuje planów.

miejsce: pola pomiędzy ulicą Repecką i Brzozową, dojazd od ulicy repeckiej, polna droga za stawem w lewo jadąc w kierunku Rept.

Zapowiedzał sie MMARKO oraz MOTYLASTA

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staw jest na 50°26'0.83"N, 18°49'19.43"E, a droga tuż poniżej niego (na południe).

Wrzućcie sobie w Google Earth "STAW W STARYCH TARNOWICACH".

Zaraz obok jest punkt "panorama outside town" oraz "pola przy parku GCR" - tam gdzieś jest ten teren do latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam jakis pas startowy dla spaliny?

 

http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Tarnowskie+G%F3ry,+Repecka&Submit=Szukaj&long=18.8155628&lat=50.4235872&type=3&scale=3

 

Ja tu stawu nie widze, prosze o wskazanie punktu, moze zawitam :)

 

Wystarczy przelączyć w ZUMI na widok " mapa" i staw jest widoczny, w widoku satelitarnym zasłaniają go drzewa.

W ubiegłym tygodniu MMARKO startował i lądował Kataną na wykoszonym polu.

 

Póki co pogoda nas nie rozpieszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję.

http://pogoda.onet.pl/0,3709,38,,,tarnowskie_gory,miasto.html - przejaśnienia, możliwe słabe opady.

Deszcz powinien zanikać. Przynajmniej tak twierdzi kilka serwisów pogodowych

http://www.foreca.com/Poland/Tarnowskie_Gory

http://pogoda.interia.pl/miasta?id=11961

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon tarnogórskiego latania można uznać za otwarty.

Pogoda dopisala, uczestnicy również.

Lądowań było prawie tyle samo co strtów.

Niestety mój model motoszybowca poskladał sie w powietrzu i ladował bez mojego udziału.

Spotkanie tarnogórskich modelarzy zostało uwiecznione na fotkach oraz video

Po ocenzurowaniu zostanie zamieszczone na forum.

Pozdrawiam nieobecnych i do zobaczenia na kolejnych wzlotach i ...... lądowaniniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano jeszcze było pochmurno, ale wbrew wszelkim prognozom przelotnych opadów, po południu zaczęło wyglądać słońce. I jak juz wyjrzało, tak też zostało.

Wobec czego spakowałem swój modelarski dobytek, zabrałem rodzinę do samochodu i obrałem azymut na repeckie pola. Po niedługiej jeździe oczom moim ukazała się cytowana tu już "droga za stawem", prowadząca na, również cytowany wcześniej, nieużytek porośnięty trawą, p.o. lotniska. Nieopodal wzgórka za stawem zobaczyłem osobnika energicznie machającego do mnie ręką. Jak się za chwilę okazało, był to prowodyr imprezy czyli Zbyszek :-)

Po chwili dołączył jeszcze Marek i Tomek, również z rodzinami.

Rodziny zajęły się zajęciami w podgrupach

0733b08af8079263m.jpg

a panowie zajęli sie pilotażem

fc568e37639fcd47m.jpg

skutkiem czego w powietrzu panował czasem spory ścisk

935b7ef92024b35dm.jpg

 

Koledzy wyposażeni we FlyCamy fotografowali i filmowali z powietrza, więc może zamieszczą jakieś zdjęcia.

Toto-5 w wersji szpiegowskiej powraca z misji, w tle Park Wodny

b16f9924a4040d7fm.jpg

i podchodzi do lądowania

89484e4213c56928m.jpg

 

Polatałem sobie Totem-0, wylatałem 2 pakiety, złamałem jedno śmigło i ogólnie jestem zadowolony z imprezy. Toto z uwagi na brak wzniosu wymagał ciągłego pilnowania w locie, więc nie można się nim "powozić na luzie". Co z jednej strony trochę meczy, ale z drugiej chyba daje lepsze wyniki w nauce latania - stres jest sporo większy niż na symulatorze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

czy można dołączyć do szacownego grona?

Wprawdzie dopiero przymierzam się do budowy pierwszego modelu, ale chętnie popatrzę i wysłucham kilku dobrych rad.

 

Czy w najbliższym czasie planowane jest jakieś spotkanie?

 

Pozdrawiam,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.