Skocz do zawartości

Piper PA-18 z depronu. Nowa budowa rozpoczęta


darek_op

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Faktycznie sporo czasu minęło ale postęy w budowie są i to spore.

Przede wszystkim zrezygnowałem z oklejenia folią i całość została oklejona papierem na wikol. Na chwilę obecną całośc jest pokryta i wyszpachlowana oraz wstępnie przeszlifowana.

A teraz czas na zdjęcia :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie macie 100% racji. Nie pomyśłałem o tym. Wielkie dzięki za radę :D

Teraz będę je musiał jakoś wydłubać :roll: i wcisnąć z drugiej strony

 

Przy okazji poproszę o p0moc w rozwiązaniu napędu lotek. Lotki będą napędzane za pomocą drutu zagiętego i zamocowanego w lotce . Poniżej zdjęcie pokazujące wyjście drutu w środku skrzydła. Tutaj też powinienem zagiąć ten drut , ale jest tu dość mało miejsca a drut jest sztywny(2mm). Pomocy :D

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji chciałem zapytać dlaczego zrezygnowałeś z foli, a postawiłeś na papier na wikol, pytam ponieważ tez stoję przed tym dylematem. W toto-2 jeszcze nie doszedłem do tego etapu w budowie co prawda ale lubię planować z wyprzedzeniem z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam Colin

 

P.S ma Pan depron bez rowków dorwał go Pan w jakimś budowlanym czy w sklepie modelarskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z folii ponieważ nie mogłem sobie poradzić z oklejaniem zaokrąglonych brzegów skrzydła. ZDjęcia parę postów wcześniej :x

Dodatkowo cała powierzchnia skrzydła też nie wygladała zbyt ciekawie. Dlatego zerwałe całośc i pokryłem papierem, według mnie wyszło zdecydowanie lepiej :D

Na razie jestem na etapie ostatniego szpachlowania i potem malowania podkładem. Jak uda mi sie pomalować to napewno zamieszczę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kilka modeli pokrytych papierem na wikol.

Na pokrycie stosuję cienki pół-pergamin, wstępnie depron gruntuję rzadkim wikolem, potem szlif 220, następnie papier, po wyschnięciu, dwa razy gruntuję wikolem, takim bardzo wodnistym, aby powierzchnia zrobiła się szklista i szlif papierkiem, ostatecznie około 400. Całe te "mecyje" po to, aby jak najmniej weszło podkładu, bo on najwięcej wagi dodaje. Staram się wykonać model jak najdokładniej, aby nie szpachlować bo to potem trudno zamalować cienką warstwą podkładu i farby. Jak już szpachluję to przed pokryciem papierem. No i oczywiście trzeba pilnować aby w czasie schnięcia nic się nie pokrzywiło. Model w ten sposób zrobiony jest sztywniejszy niż pokryty taśmą i lata zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki będa napędzane dwoma serwami :D . Mam tylko problem jak wygiąć drut napędu lotek , pisałem o tym parę postów wcześniej. Pomysł z wklejeniem orczyka od serwa nie udał się. Po zeszlifowanui pręta na płasko wkleiłem na żywicę zbędny orczyk od serwa, niestety po wyschnięciu połączenie okazało się bardzo słabe. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd lotek kol. Darek chce zrobić na dwóch serwach ale umieszczonych w centropłacie. Najlepiej to było zrobić, kupić taki lub podobny "patent" i wstawić w trakcie budowy w płat. Teraz to trudno coś wymyślić, pozostaje zagięcie pręta, lub zastosować orczyk jak proponował wcześniej kol. kalot. Napęd należało zrobić na dwóch serwach ale umieszczonych przy lotkach w płacie i tylko kable odpowiednio przedłużyć. Jak patrzę na te pręty to powinno dać się je zagiąć, w końcu to 2mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.