Skocz do zawartości

"Cfaniak" z działu Giełda...


CoolSky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Długo myślałem czy napisać ten post, jednak postawa jednego z forumowiczów przekonała mnie do słuszności tej decyzji...

Tak więc po kolei...

Swego czasu umieściłem tu na forum ogłoszenie w dziale giełda dotyczące sprzedaży lub zamiany elektroniki modelarskiej.

Otrzymałem ofertę zamiany od pewnej osoby. Wszystko szło OK. Ja wysłałem tej osobie obiecane gadżety,a ona mnie...

Jakież było moje zdziwienie, gdy listonosz przyniósł paczkę i poprosił o zapłatę 40 złotych polskich. Myślę - co jest do licha, przecież mieliśmy sobie wysłać przedmioty na wzajem, pokrywając koszty wysyłki każdy ze swojej strony. No cóż... Postawiony przed faktem dokonanym zapłaciłem listonoszowi te 40 złotych polski.... Postanowiłem napisać do kolegi,że zaszło jakieś nieporozumienie co do wysyłki i musiałem zapłacić aż 40 zł i poprosiłem o zwrot wymienionej kwoty.. Wierzcie mi, chodziło mi jedynie o to by gość wyjaśnił to jakoś racjonalnie i napisał "przepraszam za nieporozumienie" .

Ja w odpowiedzi na mojego maila dostaję coś takiego :

"Witam, a propo wysyłki, to ta pana jeszcze nie doszła... a myślałem że pan tez wysyła pocztexem, a swoją drogą to chciałbym przytoczyć pewien cytat i to w dodatku pana ,,Witam,

chyba nie o to chodzi aby licytować się kto ile dał... Swoją drogą ten zestaw napędowy kosztował mnie prawie 300zł. I co to za lama która kosztowała 400zł? Jeśli jesteś zainteresowany wymianą to moja max. dopłata to 50 zł . Jeśli tak to prześlij mi fotki lamy na mójmail@wp.pl oraz szczegóły.

Pozdrawiam''

 

A wiec nawet jesli wystąpiło małe nie porozumienie, to sam pan napisał że może dołożyć 50 zł, a wiec niech pan to przemyśli co napisał.... jestem uczciwym człowiekiem i nikogo jeszcze nie oszukałem, po prostu zawsze wysyłam pocztexem bo jest szybciej... "

 

OK.. Wszystko w porządku , tylko że o ewentualnej dopłacie wspominałem w PW z 13 lutego... Potem już o całej sprawie praktycznie zapomniałem a tu dnia 22 lutego przychodzi wiadomość o następującej treści od kolegi zainteresowanego wymianą

""Witam , przemyślałęm pana ofertę, pan chce spróbować sił w ś migłowcach a ja chce spróbować sił w samolotach z napędem elektrycznym, przepraszam ze ostatnio zacząłem licytować ile dołożyłem do tej lamy, myśle ze mozemy sie dogadać, mozemy sie wymienic bez dokładania, moja lama jest mało uzywana, nie była rozbita ani uszkodzona, a jakie pan ma ten regiel, aku i silnik?"

 

Jak bez dokładania to bez dokładania, dlatego też zdecydowałem się na nasza wymianę i wysłałem rzeczy na swój koszt a tu taki zonk... Do mnie przychodzi paczka, za którą muszę zapłacić i to jeszcze 4dychy....

Zdecydowałem się na napisanie posta, gdyż chyba nikt z nas nie chce być "zrobiony w konia" a tym bardziej jeśli ktoś robi z nas durnia usiłując przy tym odwrócić kota ogonem.

Specjalnie nie podałem nicka "kolegi modelarza" chyba, że Wy zdecydujecie inaczej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam swoje zdanie co do podawania Nicku.

Sam byłem kiedyś w takiej sytuacji i wiem że to bardzo stresujące dla obydwóch osób, mam nadzieje że wszystko się wyjaśni, najlepiej żeby ta osoba napisała to co ma do powiedzenia, wyjaśniła co się stało.

 

I oby wszystko się wyjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ktoś już chyba pozostanie w cieniu by nie wzbudzać sensacji, a tym bardziej jeżeli nie ujawni się na forum. To dobry sposób by uniknąć "kamienowania" ze strony forumowiczów ale jak wyjdzie ze strony poszkodowanego kto to, to będzie już totalna miazga i taki delikwent nie ma już prawa bytu między modelarzami. To tylko moje zdanie na ten temat a przy okazji to może się winowajca odniesie do sprawy w odpowiedni sposób, bo dla mnie osobiście to jest nie do przyjęcia. Ale cóż, są ludzie i ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napiętnowania chciałbym uniknąć... Chciałem usłyszeć ("przeczytać") od tego kolegi zwyczajne - przepraszam za tą niemiłą sytuacje....

 

W swoim pierwszym poście pominąłem również fakt, że ta "bezwypadkowa" lama okazała się, że ma pogięty pręt stabilizatora, popękaną i klejoną obudowę, z obiecanych zapasowych łopat otrzymałem jedną ( pozostałe 3 się pewnie "zdezintegrowały' podczas drogi do mnie), a pakiecik ledwo dychał...

 

Co mi pozostało.... Poszedłem do sklepu dokupiłem łopaty, obudowę i pakiecik.... A lamkę przekazałem w prezencie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Użytkownik (o którym wyżej mowa) został pozbawiony możliwości pisania ogłoszeń w dziale "giełda" do wyjaśnienia sprawy. Jak jej nie wyjaśni do końca czy to na forum czy pisząc PW do kolegi CoolSky, prawo do pisania ogłoszeń nie zostanie mu przywrócone. Proszę tylko bez zbędnej dyskusji w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

obserwuję sobie forum i widzę, że pan przez którego zmuszony byłem założyć ten wątek wesolutko rozpisuje się w innych tematach, natomiast zupełnie ignoruje maile do niego wysyłane. Z innego wątku dowiedziałem się, że jednak rzeczy, które do niego wysłałem dotarły... Pewnie siedzi teraz w domku i cieszy się, że nabił w butelkę frajera....

Dlatego też, drodzy koledzy unikajcie interesów z panem o nicku sak122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
CoolSky, nie wiem czy ja ciebie nabiłem w bytelke, czy ty mnie, twój pakiet okazał się zwykłym złomem, po 3 cyklach napuchła cela, i o mały włos nie rozbiłem modelu, było napisać że masz trudną sytuację, to bym ci odesłał te 40zł z procentem, nie czuję winy jaką ponoć popełniłem, następnie, silnik ten twój padł po kilku lotach - spalił się - moge ci go odesłać całkiem GRATIS !!! to sobie go obejrzysz, jedynie jeszcze regulator sie trzyma, chociaż cały był w jakimś kleju, także zastanów się, zanim zaczniesz kogoś oczerniać publicznie, a ja Tobie lame wysłałem w takim stanie, w jakim ja opisywałem, myślę że przesadziłeś z tym wątkiem.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sak122 myślę że gdybyś był taki niewinny już dawno napisał byś w tym temacie i wyjasnił sprawę. mówisz że spuchła ci jedna cela jesli pakiet był kiepski to cele powinny puchnąć wmiare jednocześnie może poprostu dajesz za mocno po garach albo wylatujesz pakiet do samego końca i poprostu jedna z cel nie dała rady to nie lama że latasz aż zaczynaj jej brakowac mocy spalony silnik tylko potwierdza moją teorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że najpierw spalił sie silnik przy pierwszym locie, późniejkupiłem 2 silnik i pakiet mi padł za 3 razem, a ja nie daje po garch, pakiety do połowy wyładowóje

Ogarnij się troszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jężyk polski trudna język..." a uje się nie kreskuje :)

 

ciekawe z tym silnikiem jak to się spalił (zatarł się czy poszło uzwojenie)? ale myślę że chyba latałeś na złym śmigle ! i sam zajechałeś silnik a jak silnik się uszkodził to w następstwie uwaliłeś pakiet po przez chwilowe "zwarcie" przeciążenie pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat śmigło to mi dodał do zestawu 14:7,5 - a silnik odrazu miał uzwojenie jakieś dziwne, później po tym jak mi przestał chodzić, to tylko zaczął podejrzanie śmierdzieć i był gorący, a pakiet sam sie zepsuł nie z mojej winy, regulator który mi przysłał i miał być prawie nowy okazał się wylepiony w jakimś kleju, i ja nie mam do nikogo pretensji ani nie zakładam głupich tematów, uważam że CoolSky przesadził zakładając ten temat, bo ja w swoim życiu sprzedałęm wiele modeli, nie tylko sobie ale i innym sprzedawałem, i nikt się nie skarżył, wszystkim pasowało, co CoolSky, myślał że LAMA będzie nowa, ja u dokładnie opisałem stan tech śmigłowca, nie był on nigdy rozbity, a że było jakieś pęknięcie na kadłubie, to rzecz normalna w lamie, kadłub jest wykonany z bardzo cienkiego ABS któy ledwo sie utrzymóje w rękach, nie mówiąc już o lataniu, także zanim się kogoś oskarży i wyda za jego plecami wyrok trzeba 2 razy pomyśleć, CoolSky, chce żebyś wiedział na przyszłość że myślenie nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uje się nie kreskuje :)

bo dostaniesz dwó:P

 

Fajnie by było, gdyby osoby postronne nie snuły teorii kto zawinił i kto ściemnia, bo raczej nikt nie ma twardych na to dowodów (oprócz zainteresowanych rzecz jasna).

 

A osoby zainteresowane powinny przenieść dyskusję na PW, bo to nie sąd i nikt nie będzie tutaj decydował kto ma komu kasę zwracać. Nagłośnienie problemu miało skłonić drugą osobę do zareagowania, co się już stało, więc temat należy zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karambolis8, masz absolutną rację, a więc khhmm, panie moderatorze, jeśli mnie pan słyszy, proszę o zamknięcie tematu, z przyczyn powyżej opisanych. Doszło do ,,konfrontacji;; obu stron, ja napisałem co miałem napisać i tyle, uważam że niema sensu dalej tego ciągnąć, jesli kolega czuje, że został pokrzywdzony, niech mi z powrotem odeśle LAMĘ a ja odeśle wyposażenie jego, jeśli nie to bardzo prosze dalsze nie nagłasnianie tematu, bo zrobiono ze mnie oszusta, którym nie jestem !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.