Skocz do zawartości

Turnigy 9X - nowy firmware: RadioClone


rafit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Doszedłem jako tako z zegarkiem, nie czytałem jeszcze instrukcji :D . Programując zegarek na S6 czyli TRN, ten włącznik jest samo powrotny i żeby czas został zliczany to trzeba cały czas trzymać włącznik :) . Jeszcze w zegarku mogłoby byś piszczenie buzerka tak jak w multiplexie 3010, ustawiając czas np. na 10 minut- po odliczeniu kolejnej minuty nadajnik robi beep, beep, gdy czas jest na ostatniej minucie to nadajnik robi co 10 sekund beep, beep, jeżeli zaś jest koniec czasu to nadajnik robi beep, beep, beep, beep, beep Nie pamiętam konkretnie ile razy beep końcowe pojawia się, ale jest ono w dużo szybsze niż beep, beep, te, które występuje co minutę. Pomierzę w MC3010 i dam konkretnie znać z tymi beep, Przydało by się również taka funkcja w zegarku też jak w MC3010. Po zaczęciu odliczania wywołanego włącznikiem np. S5 czas jest odliczany, a po ponownym jego cofnięciu zerowany- dobra funkcja gdy mamy np zgaśnięcie silnika podczas nieudanego startu. W przypadku radioclone żeby wyzerować muszę wyłączyć nadajnik i go włączyć. Jeżeli takie funkcje są w Radio clone to proszę się nie gniewać, nie wszystko jeszcze rozkminiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem jako tako z zegarkiem, nie czytałem jeszcze instrukcji :D . Programując zegarek na S6 czyli TRN, ten włącznik jest samo powrotny i żeby czas został zliczany to trzeba cały czas trzymać włącznik :)

Spróbuj przynajmniej przeczytać to co już jest - wtedy zobaczysz , że można przełączać zegar :) chyba że twoją intencją było zliczanie jak długo trzymasz TRN :)

 

Jeszcze w zegarku mogłoby byś piszczenie buzerka tak jak w multiplexie 3010, ustawiając czas np. na 10 minut- po odliczeniu kolejnej minuty nadajnik robi beep, beep, gdy czas jest na ostatniej minucie to nadajnik robi co 10 sekund beep, beep, jeżeli zaś jest koniec czasu to nadajnik robi beep, beep, beep, beep, beep Nie pamiętam konkretnie ile razy beep końcowe pojawia się, ale jest ono w dużo szybsze niż beep, beep, te, które występuje co minutę. Pomierzę w MC3010 i dam konkretnie znać z tymi beep,

Obecnie jest sygnał dźwiękowy PO zakończeniu odliczania. Jak podasz jakąś spójną koncepcję sygnałów dźwiękowych - mogę pomyśleć nad jej zastosowaniem.

Wymagania - masz 4 zegary i tylko jeden ton pipczenia... (można regulować tylko jego długość).

 

Przydało by się również taka funkcja w zegarku też jak w MC3010. Po zaczęciu odliczania wywołanego włącznikiem np. S5 czas jest odliczany, a po ponownym jego cofnięciu zerowany- dobra funkcja gdy mamy np zgaśnięcie silnika podczas nieudanego startu. W przypadku radioclone żeby wyzerować muszę wyłączyć nadajnik i go włączyć. Jeżeli takie funkcje są w Radio clone to proszę się nie gniewać, nie wszystko jeszcze rozkminiłem :D

Zobacz reguły maszyny stanowej:

 

ZReset - kasuje wskazany zegar, aktywacja - jaki sobie warunek ustalisz ;)

ZGo / ZStop - uruchomienie / zatrzymanie zegara

ZCycle - przełączanie zegara z uruchomionego na zatrzymany

 

Możesz sobie np ustawić na TRN uruchamianie i zatrzymywanie zegara poprzez jego przyciśnięcie, a przez przytrzymanie (np > 3 sek) - zerowanie.

Ten przykład jest nawet tym co czasem śmiem nazywać "instrukcją" (choć jeszcze nieskończoną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakończyłem prace nad adapterem SD ale z niewiadomych powodów mój aparat nie zrobił zdjęć samej karty. Niestety nie mam na razie jak tu zamieścić fotek wiec zapraszam

http://www.rcclub.eu/viewtopic.php?f=61&t=975&p=15567#p15567

Jeśli uda mi się zamieścić fotki na serwerze to zmienię posta . Oczywiście jeśli to komuś będzie przeszkadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dzisiaj adapter do SD. Podłączyłem do Nadajnika i :ass: , nie działa. Wyświetlacz wcale się nie włączył. Prąd leciał z pakietu jak szalony, co się później okazało, że sprzedano mi uszkodzony stabilizator, po odpięciu adaptera wszystko na wyświetlaczu wróciło do normy. W poniedziałek kupię nowy i zobaczę jak będzie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mi się spodobało w instrukcji.

Wersja instrukcji w PDF (ciągle niedokończona...) http://m2p.pl/Turnigy9X/Manual%20pl.pdf

Na stronie 20 no płakałem tak me to rozbawiło :D

rafit już to mówiłem jesteś wielki i teraz jak rozmawiam z kimś o radiach modelach to ty przewijasz się w nich dość często. Dla mnie ustawienia fabryczne są pogmatwane te wszystkie mixery cuda na kiju a tu nowy soft i taki text aby nie włączać ustawień zaawansowanych bo cię przygniotą. No mnie to chyba już by zabiły dostał bym zawrotu głowy i zawału :D

Pozdrawiam AdamN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo możliwości programowania radia są ogromne a i sposób programowania jest zupełnie inny niż znasz , o ile masz jakies sensowne radio chyba że masz cos w rodzaju jak lama to nie wiesz o czym mowa . Instrukcja jest tez wersji alfa wiec pewnie bedzie nieraz zmieniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 20 no płakałem tak me to rozbawiło :D

Cieszę się, że dostarczam nowych wrażeń - niespotykanych przy czytaniu innych instrukcji :D

 

No mnie to chyba już by zabiły dostał bym zawrotu głowy i zawału :D

Pozdrawiam AdamN.

No nie przesadzajmy... nie chcę mieć Ciebie na sumieniu, nawet z powodu ataki kolki spowodowanej śmiechem ;)

 

A tak na serio jeżeli nie opanujesz podstaw, to wyłączenie trybu "pro" lub co gorsza "autor" spowoduje wyłączenie WSZELKICH ograniczeń. W trybie podstawowym wpisanie modelu wymaga chwili zastanowienia z powodu różnic pomiędzy tym firmare a innymi. Jeżeli wyłączysz ograniczenia, to moja szklana kula podpowiada, że frustracja która Cię dopadnie z powodu braku zrozumienia tego co ustawiasz i dlaczego to nie działa, zniechęci Cię do tego programu.

 

wystarczy wstawić głośnik piezo i będziesz wygrywał hejnał . hardwerowo to żaden problem

To kolejna modyfikacja hardwarowa..., a pamięci coraz mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta aparatura jak już będzie miała ten głośnik posteruje tym modelem

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=24558&highlight=lotniskowiec

oczywiscie samoloty wszystkie rc :P

jeżeli ulotnisz te samoloty i dodasz do nich RC, to gwarantuję że nawet bez dodania głośniczka dam radę :P Tylko pamiętaj, jako że to makieta ;) więc w odrzutowcach instaluj napęd tunelowy!

 

A tak na serio, można by podłączyć i zbindować 2 odbiorniki jednocześnie. 4 i 8 kanałów. 4-kę - instalujesz w samolocie, 8 kanałowy w statku (lecz używasz tylko kanałów od 5 do 8 ). Ponieważ nie podejrzewam nikogo o umiejętność sterowania z jednej aparatury 2 samolotami jednocześnie, to jeden w powietrzu powinien wystarczyć. W konfiguracji tego po stronie aparatury nie widzę najmniejszych problemów i ograniczeń. Można by ustawić sterowanie statkiem na pokrętłach gdy samolot w powietrzu (miałbyś koło sterowe jak w okręcie ;)). Jak samolot na pokładzie to mógłbyś przenieść sterowanie statkiem na drążki.

 

... tak wiem, nawet na pytania zadawane dla jaj mogę odpowiedzieć, że nie ma problemu aby to zrobić :P

 

To teraz, skoro rozwiałem wątpliwości, czekam na relację z budowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.