Skocz do zawartości

Turnigy 9X - nowy firmware: RadioClone


rafit

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

 

Piękna sprawa, powoli wchodzę w temat...

Moje problemy:

1. nie mam schematu - podany link do pliku u mnie nie działa... Proszę ew. na sbruskimałpawp.pl

2. mam programator, który NIE podaje napięcia do płytki docelowej (ISPcableII f-my Propox).

Nie mając schematu nie potrafię ocenić możliwości programowania nadajnika przy włączonym zasilaniu - nie wiem co jeszcze wisi na pinach ISP.

 

Któryś z Was 'męczył' ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. mam programator, który NIE podaje napięcia do płytki docelowej (ISPcableII f-my Propox).

Nie mając schematu nie potrafię ocenić możliwości programowania nadajnika przy włączonym zasilaniu - nie wiem co jeszcze wisi na pinach ISP.

Jeżeli zasilisz aparaturę z baterii, to nie ma problemu aby użyć programatora bez zasilania. Teoretycznie można by wtedy nawet pominąć podłączenia wtyczki do zasilania (Vcc). Często jednak to programator wymaga zasilania z programowanego układu! Praktycznie wszystkie wyposażone w bufor tak mają....

 

Swoje radio wielokrotnie programowałem nawet bez wyłączania (programator ustawiony w tryb nie zasilania układu) i nigdy nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to ja się teraz wyrwę trochę w kwestii hardware'owej. Nie mam apki turnigy, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby polutować płytkę samemu.

I teraz przechodzę do sedna sprawy. Rozumiem, że wyświetlacz jaki siedzi w Turnigy jest oparty na sterowniku ST7565R?

Druga rzecz, czy planowane jest wprowadzenie wsadu na ATmega128? coś rzuciło mi się między zdaniami, że w 64 kończy się pamięć? Po prostu przydało by się wiedzieć jakiego procka kupić.

No i oczywiście jak wymodzę jakiś projekt płytki to się nim podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Na wstępie chciałbym podziękować autorowi tematu za super oprogramowanie do naszych nadajników. Kawał dobrej roboty :)

 

Oprogramowania używam i jestem zadowolony. Jednak mam mały problem coś chyba namieszałem i przestały mi działać trymery na lotkach. Po przesunięciu suwaka słychać odpowiadające temu dźwięki lecz brak reakcji serw. Reakcji tej też nie widać w menu Modem -->Wyjścia (serwa)

Opcja Konfiguracja --> Trymery ustawiona defalutowo po zmianie położenia trymera na inny tez brak reakcji serw.

Mój mode wyglada nastepująco:

Mixery 1szy poziom

zawsze wł Ail -->Mail

nie 2 Thr -->Mthr

zawsze wł Ele -->Mele

zawsze wł Rud--> Mrud

1 FLP --> Mflp

2 THR -->Bre

 

2gi poziom

Mail --> Out 1

Mele -->Out2

Mthr --Out 3

Mrud -->Out 4

Mail --> Out 5

Mflp --> Out 1

Mflp --> Out 5

Mbre --> Out 1

Mbre--> Out 5

 

Ktoś ma Jakiś pomysł gdzie namieszałem ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Trymery:

 

Każdy mikser ma dodatkowo ustawienie działania trymerów. Można ustawić

  +  - trymer zawsze działa w kierunku dodatnim (zwiększa wychylenia)
  -  - trymer zawsze działa w kierunku ujemnym (zmniejsza wychylenia). Ma to sens jeżeli ustawiamy np lotki działające w przeciwnych kierunkach (jedna ma być sterowana trymerem w dół druga w górę)
  P - proporcjonalny (trymer działa proporcjonalnie do ustawienia miksera %) stosowany przy ustawianiu tarczy helikoptera CCPM
  X - trymer wyłączony
Sprawdź czy wszystkie miksery działające na lotki mają ustawiony odpowiedni (taki jak zaplanowałeś) sposób działania trymera.

 

Odnośnie twojej konfiguracji:

 

wpisałeś miksery:

1 FLP --> Mflp
2 THR -->MBre   (tu było Bre, ale chyba MBre miałeś na myśli, tak jest dalej)

Lecz nie ma słowa o maszynie stanowej. Czyli albo jest skomplikowana (że jej nie zamieściłeś) albo co bardziej prawdopodobne zupełnie nie potrzebna w tym przypadku ;) Można ustawić warunek bezpośrednio na przełącznik (klawisz w prawo jeżeli podświetlone jest "Zawsze Wł")

 

Z tymi mikserami jest jeszcze jedna sprawa. Co jeżeli warunek jest nie spełniony?

Wartości zmiennych MBre i Mflp pozostaną na ostatnio ustawionych wartościach (chyba że przestawiasz ja maszyną stanową, ale nie wynika to z twojego postu).

 

 

nie 2 Thr -->Mthr 
Jeżeli miało to działać jak TCUT, to raczej nie będzie.... Mthr zachowa swoją wartość.

 

Jeżeli masz taką możliwość to załącz plik z konfiguracją modelu (jeżeli nie masz karty SD to może być zrzut pamięci EEPROM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Trymery:

 

Każdy mikser ma dodatkowo ustawienie działania trymerów. Można ustawić

  +  - trymer zawsze działa w kierunku dodatnim (zwiększa wychylenia)
  -  - trymer zawsze działa w kierunku ujemnym (zmniejsza wychylenia). Ma to sens jeżeli ustawiamy np lotki działające w przeciwnych kierunkach (jedna ma być sterowana trymerem w dół druga w górę)
  P - proporcjonalny (trymer działa proporcjonalnie do ustawienia miksera %) stosowany przy ustawianiu tarczy helikoptera CCPM
  X - trymer wyłączony
Sprawdź czy wszystkie miksery działające na lotki mają ustawiony odpowiedni (taki jak zaplanowałeś) sposób działania trymera.

 

Dzięki wielkie tego właśnie szukałem i potrzebowałem :)

 

Jeśli chodzi o maszynę stanową to oczywiście mam poustawianą i wszystko działa jak zapragnę :) Nie opisywałem jej bo sprawa tyczyła się głównie trymerów.

 

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie zegara

Chciałbym go włączać przełącznikiem niestabilnym TRN i to nie jest żaden problem tylko jak później np zatrzymać go tym samym przyciskiem i po przytrzymaniu np 2 sek skasować ?

jest to do wykonania Czy za dużo wymagam ?:)

 

Jeszce raz ukłony za soft.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie zegara

Chciałbym go włączać przełącznikiem niestabilnym TRN i to nie jest żaden problem tylko jak później np zatrzymać go tym samym przyciskiem i po przytrzymaniu np 2 sek skasować ?

jest to do wykonania Czy za dużo wymagam ?:)

Hmm, gdzieś to chyba już opisywałem ;)

 

Ogólna idea jest taka. W ustawiasz to maszynie stanowej, lecz potrzebujesz jeszcze jednego timera (np Tim1).

 

Teraz potrzebujesz 3 reguł:

- przy zmianie przełącznika na włączony (+100) ustawiasz timer na 31 (czyli 3 sekundy)

- jeżeli tim1=1 -> zerujesz zegar

- przy zmianie przełącznika na wyłączony (-100) ustawiasz timer na 0 (czyli jeżeli timer nie doliczy do 1 /co 1/10 sek/ to zegar nie zostanie wyzerowany)

 

Jeżeli ten opis ideowy nie wystarczy mogę wygrzebać gdzieś konkretną konfigurację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, mam wgrany soft rafita (superowy), to teraz jak zrobic zeby na przelaczniku 3-pozycyjnym miec flapsy i hamulce? kombinuje i nic... lotki oczywicie na osobnych servach 1 i 6...

W tym temacie autor softu podał konfiguracje dla klapolotek.

http://www.pfmrc.eu/viewtopic.php?t=34282&highlight=klapolotki

Wszystko ładnie opisane. Zrobione na innych klawiszach jak zrozumiesz jak to działa bez problemu przełożysz maszynę stanową na odpowiadające Tobie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.