Skocz do zawartości

Turnigy 9X - nowy firmware: RadioClone


rafit

Rekomendowane odpowiedzi

Od wersji 0.70 LRS powinien zadziałać. (Czyli od dzisiaj ;))

 

Należy wybrać typ generowanego sygnału PPM

 

KONFIG -> Tor radiowy

 

Przestawić tryb pracy na "PPM const"

 

 

Od teraz ramka PPM będzie miała stałą długość. Sugeruję używać tej opcji tylko jeżeli jest niezbędna (średnio ramka jest dłuższa o kilka ms).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A mam jeszcze jedno pytanie pomocnicze - czy jeżeli podłącze headtrackera pod złącze trenera, to będę mógł wysłać ten sygnał przez wybrane kanały PPM ?

Będziesz mógł z nim zrobić co tylko zechcesz ;) To "normalne" wejście... Zapewne będzie widoczne jako Trn7 i Trn8, jeżeli Head Tracker używa tych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde... wyciągnąłem przez przypadek wtyczkę programatora z gniazda i przerwało mi programowanie... teraz nie widzi w ogóle atmegi... martwa? Trochę dziwne bo jak kiedyś wywalało mi programowanie ATm8 w połowie to później mogłem powtórzyć programowanie bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko odłączyłeś procesor podczas programowania, to są tylko 3 możliwości:

 

1) Masz problem z programatorem i/lub programem. Sprawdź na innym procesorze (o ile masz gdzie)

2) Zostały uszkodzone połączenia złącze ISP a procesor (lub inne połączenia do procesora: zasilanie, kwarc)

3) procesor ma przestawione Fuse Bity...

 

Spalić procesor można tylko podłączając do niego coś powyżej 5V np 12 V. Lecz nawet wtedy palą się zwykle tylko poszczególne porty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam generatora który można by wpiąć zamiast kwarcu i może by wstała... Lipa... nie mówię, że go upaliłem tylko uśmierciłem w każdy inny sposób... Ciężko stwierdzić... Jeszcze pokombinuję... a jak się zdenerwuję to zmienię procka... Istnieje możliwość, żeby przekompilować wsad pod ATm128? W sumie to dosłownie chwila roboty w WinAVR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zmieniać bibliotek procka? Wydawało mi się, że trzeba dokonać tej zmiany nawet jeżeli procki różnią się tylko wielkością pamięci.. No to jak nie uda mi się obudzić tej atmegi co w niej siedzi to będzie wymiana...

 

Edit:

Po podłączeniu generatora pod XTAL1 procek wstał... wszystko ładnie się zaprogramowało... teraz trzeba ogarnąć ten ogrom... no i dorobić czytnik kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zmieniać bibliotek procka? Wydawało mi się, że trzeba dokonać tej zmiany nawet jeżeli procki różnią się tylko wielkością pamięci.. No to jak nie uda mi się obudzić tej atmegi co w niej siedzi to będzie wymiana...

Można bez problemu uruchomić kod z ATMega64 na ATMega128 (nawet mam zainstalowaną ATMegę128 w jednej z Turnigy)

 

Edit:

Po podłączeniu generatora pod XTAL1 procek wstał... wszystko ładnie się zaprogramowało... teraz trzeba ogarnąć ten ogrom... no i dorobić czytnik kart.

W/g tego co napisałeś wynika że był przestawiony Fuse Bit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskrobałem sobie śliczną płyteczkę do karty, ale coś nie śmiga... po włączeniu nadajnika pokazuje się główny ekran po czym samoczynnie wchodzi w menu i tak tam wisi... kiedy chcę przejść po menu, pojawia się ponownie główny ekran i wchodzi w menu i tak w koło macieju... Czy to może być wina karty? sprawdziłem kilka razy czy nie rypnąłem się w druku ale wszystko jest ok, nie ma zwarć itd... no same problemy :P

 

Edit:

Ok doczytałem, że to może być wina stabilizatora... jaki jest zamontowany w Waszych czytnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartę wyciągnąłem, posprawdzałem też wszystkie linie i poprawia się dopiero jak pozostanie podlutowany tylko CS... zwarć nigdzie nie ma, przelutowałem jeszcze raz całą płytkę... Tak więc zwarcia wykluczyłem już na samym wstępie. Dlatego urodziło się pytanie o ten stabilizator

 

Edit:

Zrobiłem adapter prymitywa, czyli z elementów przewlekanych i na płytce uniwersalnej i nadal dzieje się to samo... Nie ważne który przycisk nawigacyjny nacisnę pokazuje się ekran główny i chwilę później przerzuca do menu... oba układy mają różne stabilizatory. Nie mam już bladego pojęcia o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wkładałem do kolejnego nadajnika czytnik kart "by Marek" i pomyliłem piny 4 i 5. Efekt: strzałka w dół działała jak Menu, brak możliwości wgrania firmware przy podłączonym czytniku kart i inne atrakcje. Więc tak jak Ci mówią: sprawdź połączenia, ewentualnie wrzuć zdjęcie, to może inni zauważą to czego Ty nie widzisz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MISO i MOSI są dobrze podłączone.

Wrzucam foty bo już naprawdę nie wiem o co chodzi... Uprzedzając pytanie o rezystory... wlutowałem je zamiast SMD bo łatwiej jest się do nich podlutować kilkukrotnie... Nie ukrywam też, że zerwały mi się już ścieżki (badziew nie laminat) albo po prostu lutownica mi przegrzewa (badziew nie lutownica).

Programowanie z podłączonym czytnikiem przebiega bez problemu.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystory są ok, klawiatura bez czytnika działa prawidłowo. No i przede wszystkim, on jest bezpośrednio podlutowany pod atmege. Rezystory te przewlekane są wlutowane zamiast tych 200ohm smd (może gdyby leżały było by to lepiej widoczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka. U siebie jako regulator mam TS1084.

 

Teraz odnośnie twojego problemu.

 

Spróbuj tak:

Wyciągasz kartę, reszta podłączona.

 

Pomierz napięcia na poszczególnych pinach procesora MISO, MOSI i SCK (aparatura oczywiście włączona). Ten interface nie trzyma wszystkich charakterystyk, więc może napięcia nie mieszczą się w dopuszczalnych przedziałach (czasami poszczególne procesory również różnią się od siebie).

 

W zależności od wyników pomiarów możesz dodać dodatkowe podciągnięcia z rezystorów, lub podmienić rezystory w dzielnikach na większe/mniejsze.

 

W/g dokumentacji Atmela stan "0" to <0.2 Vcc czyli < 1V, natomiast jedynka to >0,6 Vcc czyli >3V... W praktyce ta granica jest gdzieś pomiędzy 1 a 3 V (zwykle bliżej 1V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.