Skocz do zawartości

Turnigy 9X - nowy firmware: RadioClone


rafit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

SCK = 2V

To klawisz MENU.

 

To że na większości procesorów działa, to nie znaczy że akurat na twoim będzie też działać. Niestety ten interface jest cały "na granicy". Dorzuć może dodatkowy rezystor 10K pomiędzy +5v a SCK i wtedy sprawdź ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest częściowy sukces. Wrzucenie na SCK rezystora 2K podniosło napięcie do 2.5V. Dorzuciłem również równolegle rezystor 5K na linię MOSI co też podniosło napięcie do 2.5V. Można już normalnie przechodzić po menu, ale nadal nie ma komunikacji z kartą, na każdym ustawieniu dzielnika prędkości. Po podlutowaniu karty napięcie na MISO spadlo do 3.8V.

 

Kombinować dalej do uzyskania tych 3V na liniach czy w czym innym może tkwić problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli będę chciał podpiąć head trackera z gogli foxtechfpv to muszę zrobić przeróbkę umożliwiającą pracę pracę w trybie Trener/Uczeń ? ( http://sourceforge.net/apps/mediawiki/radioclone/index.php?title=radioclone:Symulator_i_tryb_TRENER/UCZE%C5%83 ) ?

Informacje o pozycji head trackera będą podowane w formie sygnału PPM na 7 i 8 kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przeróbka przydaje się tylko przy podłączaniu aparatury do symulatora lub używania jej jako "ucznia". Czyli ma wpływ tylko na generowany sygnał PPM a nie na odbierany.

 

Reasumując, nie musisz nic przerabiać aby działało podłączenie z head trackerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przeróbka przydaje się tylko przy podłączaniu aparatury do symulatora lub używania jej jako "ucznia". Czyli ma wpływ tylko na generowany sygnał PPM a nie na odbierany.

 

Reasumując, nie musisz nic przerabiać aby działało podłączenie z head trackerem.

OK, dzięki.

Aparaturka już w domu, w najbliższym wolnym czasie szykuję się do przeróbek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powoli zaczynam ogarniać tą aparaturę... Chociaż jest jeszcze wiele do rozgryzienia... nie mogę np. rozgryźć, dlaczego jeżeli zejdę trymerem wysokości chociaż o jeden krok poniżej centrum to włącza mi się gaz na maxa i wysokość skacze do góry i obie lotki ustawiają się w pozycji jak do hamulców...

 

Tak sobie też pomyślałem... nie dało by się dorzucić obsługi zegara czasu rzeczywistego? tylko trochę lipa by była z zasilaniem do podtrzymywania... ale w obudowie jest pełno miejsca na dodatkową płytkę a wielkie to to by nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam ogarniać tą aparaturę... Chociaż jest jeszcze wiele do rozgryzienia... nie mogę np. rozgryźć, dlaczego jeżeli zejdę trymerem wysokości chociaż o jeden krok poniżej centrum to włącza mi się gaz na maxa i wysokość skacze do góry i obie lotki ustawiają się w pozycji jak do hamulców...

To w RadioClone? Która wersja, możesz wrzucić gdzieś plik konfiguracji modelu?

 

Tak sobie też pomyślałem... nie dało by się dorzucić obsługi zegara czasu rzeczywistego? tylko trochę lipa by była z zasilaniem do podtrzymywania... ale w obudowie jest pełno miejsca na dodatkową płytkę a wielkie to to by nie było...

Nie bardzo jest go gdzie podłączyć (brak linii wejściowych) a jeszcze bardziej barak pamięci FLASH.

 

Jeszcze najważniejsze pytanie - po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze "dasię", ale pytanie Rafita jest wciąż aktualne: po co?

IMHO RTC jest w aparaturze zbędny. Bardziej przydałaby się obsługa telemetrii, ale "brak pamięci" :-(

@modrzej: wrzuć konfig na http://rc-fan.pl/ , jak dograsz go do końca, to podmienimy na ostateczną wersję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej wersji 0.70 a tutaj jest plik.. http://w989.wrzuta.pl/plik/4O8F4w7bfC0/motylek

 

Edit:

Wrzuciłem na stronkę konfigurację. http://www.rc-fan.pl/config_details.php?id=6

 

A co do zegarka... fajnie by było widzieć, która jest godzina... a co do pamięci to mam wlutowaną ATm128 więc mam drugie tyle...

 

Grunt, żeby rozwiązać problem z tym trymerem wysokości, bo nie mogę modelu dokładnie trymować w powietrzu. A no i zauważyłem, że czasami w niektórych miejscach potrafi być błędnie coś wyświetlane (zdarzenie raczej losowe) czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zegarka... fajnie by było widzieć, która jest godzina...

 

Możesz mieć zegarek na ręku ;) Ewentualnie przykleić zegarek do aparatury :P

 

Odnośnie "błędnego wyświetlania", to musisz napisać coś więcej. Inaczej trudno będzie się domyśleć co się dzieje.

 

Bardziej przydałaby się obsługa telemetrii, ale "brak pamięci" :-(

Mam w tej sprawie pewien "pomysł", ale to jeszcze pieśń przyszłości. Na razie walczę aby sprawdzić czy jest w ogóle realizowany.

 

Jeżeli więc na prawdę chcecie RTC, to ostatnia chwila aby to dobrze umotywować. Czyli - do czego jest potrzebny jest RTC?

 

Odnośnie telemetrii, chcę bazować na rozwiązaniu FrSky (dobre i tanie ;)). Tak na serio, czego oczekujecie od telemetrii? Jakie funkcje byłyby przydatne, a jakie to zbędny wodotrysk?

 

Edit: poprawiony cytat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardziej przydałaby się obsługa telemetrii, ale "brak pamięci" :-(

@modrzej: wrzuć konfig na http://rc-fan.pl/ , jak dograsz go do końca, to podmienimy na ostateczną wersję :-)

Mam w tej sprawie pewien "pomysł", ale to jeszcze pieśń przyszłości. Na razie walczę aby sprawdzić czy jest w ogóle realizowany.

 

Ty o telemetrii, braku pamięci czy stronce konfigów?

 

Odnośnie telemetrii, chcę bazować na rozwiązaniu FrSky (dobre i tanie ;)). Tak na serio, czego oczekujecie od telemetrii? Jakie funkcje byłyby przydatne, a jakie to zbędny wodotrysk?

Ja, ja, ja pierwszy!!! ;-)

FrSky przepycha transmisję szeregową - chciałbym w modelu zapiąć ArduPilota Mega i z niego "ciągnąć" GPS, wysokość względną, prędkość itd., a "na ziemi" mieć możliwość wyświetlenia w "ground station", czyli T9x/RadioClone, ale z wykorzystaniem telemetrii, a nie np. xBee.

http://diydrones.com/profiles/blogs/er9x-tx-with-ardupilot

http://store.diydrones.com/ArduStation_p/de-0001-01.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyświetlaniem jak mi się znowu przytrafi to wskażę przykładowe miejsce... ale bywa, że część tekstu to znaki zapytania albo jakieś przypadkowe krzaczki...

 

A dało radę coś wymyśleć co może być nie tak z tym trymerem? Któryś mikser mi tak śmieci czy to inna przyczyna może być? Było też tak, że ustawiłem sobie mikser na drugą lotkę i włączyłem im rewers to przy trymowaniu w lewo, model nie reagował na drążki, dopiero w momencie jak wróciłem do centrum lub dałem trym bardziej na prawo wracała kontrola nad modelem... Dopiero jak przełożyłem serwa w odbiorniku odwrotnie i wyłączyłem rewersy na lotki to trymowanie działało poprawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę np. rozgryźć, dlaczego jeżeli zejdę trymerem wysokości chociaż o jeden krok poniżej centrum to włącza mi się gaz na maxa i wysokość skacze do góry i obie lotki ustawiają się w pozycji jak do hamulców...

Wreszcie miałem chwilę aby to potestować - błąd potwierdzony i usunięty w wersji 0.071

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji. Nie bardzo rozumiem chyba twoją konfigurację. Dlaczego ustawiłeś wsp% na THR? jeżeli masz silnik bez wstecznego biegu, to raczej nie ma sensu. Raczej sugerowałbym użycie krzywej...

 

Chyba, że to model samochodu lub innego pojazdu, gdzie punkt neutralny ESC znajduje się w połowie skali. Tyle że wtedy THR CUT zdefiniowane na wartość -100 nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dziwny problem z obsługą karty SD interfejs wykonany dobrze (na tranzystorach) A przy próbie użycia karty dostaje komunikat "Karta SD wykryta FAT not faund" Sprawdzałem różne karty 512 -2GB Formatowane po kilka razy na FAT bądź FAT 32 różne prędkości i wszystko bez skutku...

Ktoś może ma jakiś pomysł co może być nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie telemetrii, chcę bazować na rozwiązaniu FrSky

rafit, czy masz już może pomysł w jaki sposób będziesz komunikował CPU z modułem FrSky? Zastanawiam się, czy jeśli zastosuję sposób proponowany w ER9x to czy potem będę miał problem z używaniem RadioClone. Załączam też bezpośredni link do obrazka-schematu:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.