Skocz do zawartości

Turnigy 9X - nowy firmware: RadioClone


rafit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chciałbym jeszcze tylko zwrócić uwagę na jeden ważny szczegół podczas lutowania interfejsu programatora. Otóż Turnigy9X v1 różni się jednym ważnym szczegółem od v2. Jest on zaznaczony na czerwono na poniższym obrazku:

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7252

 

Dokładniej pisząc, pad kontrolny występuje na dwóch różnych ścieżkach (nogach procesora). Zatem, jeśli ktoś omyłkowo użyje instrukcji z tej strony na aparaturze w wersji v1 to może to się źle skończyć. W wersji v1 sygnał SCK nie występuje na padzie tylko na sąsiedniej ścieżce (na prawo od tego pada). Tak, że myśleć, myśleć, myśleć... a potem lutować ;)

 

Dodano:

Myślę, że ten obrazek wyjaśnia wszystko (po kliknięciu otwiera się większy)...

 

Dołączona grafika

 

Edycja:

W efekcie dyskusji prowadzonej przez kilka postów poniżej, podmieniłem pierwszy obrazek. Teraz wersje płytek oznaczone są poprawnie. Zmieniłem też adekwatnie tekst pod zdjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że pierwszą wersję narysowałem / napisałem dokładnie tak jak mówisz. Ale potem przypatrzyłem się aparaturze i płytce pokazanej na filmie na podanej przeze mnie stronie (link w moim poprzednim poście) i stwierdziłem, że facet ma aparaturę w wersji v1 (niestety nie wiem jaką wersję ma Rafit). Na potwierdzenie popatrz na te momenty:

- 6:37 - widać antenę teleskopową która występowała w v1

- 8:01 - w prawym-dolnym rogu płytki drukowanej widać biały napis "FS-TH9 MAIN -V1" (czytelny przy ustawieniach youtube 1080p i pełny ekran)

Tak że albo Rafit ma wersję v2 albo wersja v1 występowała w dwóch odmianach ;)

Tak czy siak... najlepiej upewnić się pięć razy czy lutuje się do dobrej nogi.

 

Dodano:

Post wyżej dołączyłem obrazek wyjaśniający sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam już nie wiem... Może facet to jakiś "haker" i wsadził płytkę v2 do aparatury v1 ;) Procesor wygląda na oryginalny więc nie podmieniał go na "większy".

 

Dodano:

Kilka postów wyżej dołączyłem obrazek wyjaśniający sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdjęcia opisujące instalację odnosiły się do aparatury w wersji V1 (takie posiadam).

Podmieniłem już zdjęcie z pierwszej strony postu (na to wskazane przez Gitesa - dzięki).

 

Gites - przy okazji jakbyś mógł zamienić podpisy pod zdjęciami v1 i v2 tak aby nie wprowadzać w błąd kogoś kto będzie czytał cały wątek. Ogólnie jest tak:

wersja V1 - lutujemy sygnał SCK do rezystora (tak jak na moim obrazku). Wersja obecnie nie sprzedawana!

wersja V2 - lutujemy sygnał SCK do PADa (to wersja którą można kupić obecnie)

 

Kiedyś El.Szaman zaczął robić doskonałe zdjęcia swojej przeróbki aparatury, ale coś nie skończył... Może ktoś podejmie rękawice? http://sourceforge.net/apps/mediawiki/radioclone/index.php?title=radioclone:Hardware_modificationPL ... brakuje właśnie instalacji gniazda programującego ISP.

 

Edit: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Gites - przy okazji jakbyś mógł zamienić podpisy pod zdjęciami v1 i v2 tak aby nie wprowadzać w błąd kogoś kto będzie czytał cały wątek.[...]

Zrobione.

 

[...]Kiedyś El.Szaman zaczął robić doskonałe zdjęcia swojej przeróbki aparatury, ale coś nie skończył... Może ktoś podejmie rękawice? http://sourceforge.net/apps/mediawiki/radioclone/index.php?title=radioclone:Hardware_modificationPL ... brakuje właśnie instalacji gniazda programującego ISP.

Skompletowałem niezbędne elementy i jutro zamierzam się pobawić. Aparat ze statywem też się znajdzie. "Niestety" ja zdecydowałem się zamontować gniazdo ukryte pod naklejką Turnigy - sposób pokazany tutaj. Zdaję sobie z tego sprawę, że Ty zamontowałeś tam moduł czytnika kart ale mnie osobiście bardziej podoba się wizja złącza programatora ukrytego w tym miejscu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Ci IDC 2x3 według "tego drugiego" standardu dla ISP:

Dołączona grafika

MiniDIN 10 pin kupowałem na Allegro, no ale w Twoim wypadku to raczej https://www.elfa.se/elfa3~se_en/elfa/init.do?init=1&shop=ELFA_SE-EN wchodzi w grę :-) Gniazdo obrałem z obudowy i umieściłem po lewej stronie komory baterii (nadajnik leżący "na drążkach", antena u góry), wklejone na hot glue. Żeby nadajnik dało się łatwo rozbierać, między gniazdem a płytą główną mam jeszcze IDC 2x5 (w razie czego na otwartej obudowie do niego bezpośrednio można podłączyć programator). Z drugiej strony, ale od środka obudowy, mam przetwornicę do podświetlania (też na złączach). Gniazdo ISP, przetwornicę i czytnik kart mam lutowane do małej płytki pośredniej, która jest przyklejona do płyty głównej na hot glue. Od niej połączenia do procesora wykonałem kynarem - w moim wykonaniu lutowanie linek przewodów do pinów procesora nie miałoby szans powodzenia :-) Na płytce pośredniej jest jeszcze tranzystor włączający podświetlanie, dioda zabezpieczająca i kondensator filtrujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tutaj to Elfa jest praktycznie monopolistą a rynek małych sklepików z częściami elektronicznymi nie istnieje :|

Tak jeszcze zapytam o podświetlenie... Montowałeś to z hobbykinga? Jeśli tak, to instalowałeś je w sposób opisany przez czeskiego modelarza? Nie wiem czy to pytanie do Ciebie czy bardziej do Rafita ale czy RadioClone ma zaimplementowaną obsługę podświetlenia, np. poprzez pin 16 jak w powyższym rozwiązaniu? Poza tym, w tej wszystko-mającej Elfie nie dostałem MOSFET'a BS170. Z tego co mieli wybrałem 2N7000 jako zamiennik ale nie wiem czy podejdzie (prąd drenu 500mA vs. 200mA a co za tym idzie moc 830mW vs. 400mW). Ile taki wyświetlacz ciągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam - przyznam że idea takiego softu bardzo mi się podoba . Fakt iż samemu

można kreować w dowolny sposób ustawienia parametrów jest dla mnie mega zaletą ;)

Jedno pytanie - czy już ktoś przeszedł od słów do czynów i rozpoczął regularne używanie

aparatury po modyfikacjach ? Jak się sprawdza w boju ? ( wiem wiem -to już drugie pytanie )

Pozdr.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, używam tego programu już od początku jego istnienia ;)

ale skoro go napisałem to chyba nie dziwne...

Obecnie latałem deltą i trenerkiem (z lotkami), helikopterem (CopterX 450),

jeździłem samochodzikiem zrobionym z dwóch serw z doczepionymi kółkami,

chodziłem "kotkiem" z czterema nóżkami (na pięciu serwach)...

 

Używam RadioClone praktycznie do wszystkiego i nigdy nie miałem żadnych większych problemów. (Jeżeli sam lub ktoś znajduje problem lub błąd to poprawiam go na bieżąco...)

 

Czytając posty w tym wątku można znaleźć jeszcze kilka osób które też co najmniej "próbowały".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Program wgrywa się bezproblemowo.

Mam jednak problem z SD. Po zamontowaniu interfejsu nie mogę poruszać się po menu.

Podciągałem CLK do zasilania i dalej to samo.

Gdzie można znaleźć schemat tego drugiego interfejsu?

Czy któryś z użytkowników zamiast SD użył MMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.