Skocz do zawartości

Madness 2 reaktywacja


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako ze sezon zbliża się wielkimi krokami a z mojego ulubionego modelu nie wiele zostało postanowiłem zbudować go ponownie .

 

To co pozostało najlepiej wyrażą fotki po kraksie

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

kraksa to definitywnie moja wina zamontowałem pakiet w pokrywie kabinki która w pewnym momencie po prostu odleciała razem z pakietem a sam model majestatycznie przydzwonił w matkę ziemie , no cóż głupota kosztuje. Coś mi się wydaje że następnym razem nie będę mocował pakietu zasilającego w ten sposób :)

 

Nie pozostało mi nic innego jak zbudować nowy a tak wyglądają postępy w pracy

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Krzysztof.

Bardzo interesują mnie tego typu modele.Jakie są wymiary tego modelu,czy można zdobyć gdzieś plany.Czym się różni od konstrukcji Madmana Darka M.

Z tego co się orientuje to Darek chyba wzorował się na tym modelu ale nie jestem pewny . Wygląd modelu jak i konstrukcje trochę przybliży ta fotka

Dołączona grafika

Rozpiętość budowanego przeze mnie to 1750 mm a waga tego co widać na zdjęciach z budowy 756 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziekuje

 

 

przekonwertowalem plany do dxf i otwieram deltacadem bo nie mam czym otworzyc dwg i wydrukowac

 

chce kiedys zrobic ten model pod silnik 12ccm- asp 75AII i mam problem ile kartek zajmuja plany przy rozp okolo 150-155cm

 

lub moze ktos ma to w takim formacie jak np DWF zeby kliknac wybrac skale i drukuj i juz

 

 

zebym mogl sobie przeliczyc skale to oryginalnie w planach jaka rozp jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebym mogl sobie przeliczyc skale to oryginalnie w planach jaka rozp jest?

Na planie wymiar pełnego obrysu skrzydła to 1642 mm i myśle że jak lekko zrobisz to pod podany przez ciebie silnik będzie ok , jak chcesz to mogę ci zrobić wydruk do pdf

 

edit ;

 

Tylko nie wiem czy na pewno chcesz pełny wydruk planów bo zajmują format 3x3 m nie lepiej wydrukować wybrane części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie dokładnie będzie to ten model ,ale mam plany madmana ostatniej wersji w .pdf . Drukowałem z tego pliku w drukarni i dostałem wydruk 2mx3m . Wydruk idealny cena ok 60 zł. Myślę, iż część wymiarów i konstrukcja jest taka sama. Silnik do tego dołożyłem Os-max 91 4 takt. Jest nadmiar mocy ale daje to duże możliwości.Lata pięknie i jest dość stabilny, jak na moje możliwości, zresztą wykonałem już drugi model. Pierwszy szukał kreta i dość skutecznie znalazł. Jak ktoś chce mogę posłać wielkość ok 1.46 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzysztof, jaki Pan tam daje silnik??

 

bo myslalem ze do takiego modelu moje 12,5ccm bedzie za duze ale słysze ze bedzie idealny wiec w wakacje zabiore sie do budowy :D a moze wczesniej :)

Robert na forum mówimy sobie po imieniu .

 

Silnik w moim wypadku to ASP 91 FS w poprzednim modelu który poległ w ubiegłym sezonie troszkę narzekałem na brak mocy dlatego w tym prezentowanym w tej chwili staram się urwać jak najwięcej z wagi i chyba mi się to udaje :) .

Twój silnik będzie dobry do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej Krzysztofie :):D

 

ile wynosiła waga do lotu tamtego modelu?

 

 

p.s. zauwazylem ze w planach modelu ktore od Ciebie dostałem nie ma wręg

Wstyd się przyznać ale 3100g , wręgi są na planach ogólnych nie uwzględniłem ich przy wydrukach pdf które Ci podesłałem jak nie dasz sobie rady z przeniesieniem ich na wydruki A4 to przygotuje Ci je na jutro , tylko tak jak pisałem w PW sprawdź wymiary po sklejeniu bo niestety przy tworzeniu takich wydruków pdf creator lubi czasem coś zepsuć . Ja zazwyczaj drukuje bezpośrednio z turbocada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.