Skocz do zawartości

PZL-1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój nowo zrobiony model Pierka Pico.

Model powstał na potrzeby nauki latania osoby pierwszy raz zaczynającej naukę latania RC.

Ponieważ szybowców nie lubię to uważam że ten model idealnie się do tego nadaje.

Po pierwsze nie do rozwalenia z powodu b.małej masy ok.250 g masy.

Po drugie długi czas lotu ,powyżej 20 minut.

No i najważniejsze , bardzo małej prędkości lotu bez nieprzyjemnych zjawisk typu korkociągi itp.

 

Model w "malowaniu" polskim :D

 

pzl2.JPG

 

pzl1.JPG

 

No ,to malowanie jeszcze nie naklejone tylko przyłożone bo nie wiem czy to większą czy tą mniejszą szachownicę założyć na skrzydłach. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

ja w sprawie szachownic: na stateczniku masz szachownicę ułożoną kolorem białym w lewym górnym rogu - zgodnie ze schematem obowiązującym od '93 i zgodnie heraldyką.

Na skrzydłach masz szachowice ułożone kolorem czerwonym w lewym górnym rogu - zgodnie ze schematem obowiązującym do '93 i zgodnie z tradycją historyczną.

 

Szachownice na stateczniku pewnie masz przyklejone, więc na skrzydłach również powinieneś zachować aktualnie obowiązujący standard.

Aha, bardziej podobają mi się małe szachownice. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa ten model. To GWS. Za 95zł można nabyć Fokera, konstrukcja ta sama, wymiary praktycznie też. To był mój pierwszy kupny model, nadal go mam - czeka na remont generalny :-)

Potwierdzam idealny do nauki latania. Na 280+4:1+9x7"+7x750mAh Twicell loty po 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po oblocie.

Zostało skorygować kąt silnika bo na pełnym gazie stawia go w pionie :D

Ale też nadmiar mocy niesamowity bo przy wadze modelu 260g ciąg silnika to prawie 400g. :mrgreen:

Tak więc aby okiełzać tą moc to dam silnik jeszcze ze 3 stopnie do dołu.

 

Wyposażenie.

silnik GWS na 2 cele

regiel 18A TP

pakiet Dulski 1050mA

Serwo kierunku Conrad

Serwo wysokości jakieś (nie pamiętam wziąłem do testu)

Śmigło 8x4 GWS-a.

 

Film z lotu .

(Trochę szybciej lata niż rzutka z papieru :D )

 

http://www.szabatowski.livenet.pl/atos/piperek2.avi

 

Oraz start i lądowanie

http://www.szabatowski.livenet.pl/atos/piperek1.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skladam wniosek by Tomasz nie bral udzialu w zadnych konkursach.A juz na pewno nie w tym na model platforma.Bo i po co?

On to po prostu juz wygral !!! W cuglach jak to mowia.

Tomek,na upartego to i w pokoju tym polatac mozna :rotfl:

To naprawde lata WOLNO.

Gratuluje udanego modelu- nawet kobieta tym moze latac (chyba?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to co innego, lot ładniutki i film niezły :D

 

Jak widać model jest bardzo łatwy w pilotażu (i budowie), więc można go polecać jako elektryczka na początek (Pico Stick F o którym wspomniał Doman ma te same zalety, a Pico Tiger Moth to już naprawdę potrafi bardzo powoli latać).

Wogóle modele GWSa są bardzo przyjemne w pilotażu, dopracowane i o dziwo dosyć trwałe.

Można wśród nich znaleźć coś dla poczatkujących, jak i trochę bardziej zaawansowanych pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamere mu dolozyc,kamere.....na przod :lol2:

 

Zboczeniec :mrgreen:

 

A poważnie to do tego modelu nie da się włożyć więcej niż 30 g.

Już w tej chwili bym powiedział że to co ma to max.

Najpiękniej lata z pakietem 600mA ale tylko ok.10 minut no i tedy to już naprawdę nie może wiać .

 

A dziś wylatałem 2 pakiety (fizyczne 2 sztuki) i czas lotu przy minimalnych obrotach oraz noszeniu to do 25 minut na 1 lot. Aż się szybownicy śmiali że mam niezły motoszybowiec :rotfl:

 

Czekam na odbiór dziś szachownic . :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.