Jump to content

Polerowanie poliwęglanu (?)


pietka

Recommended Posts

Szanowni Koledzy. Proszę o pomoc. Mam kabinkę do samolotu, wykonana prawdopodobnie z poliwęglanu 0,5 mm. Jest trochę zniszczona przez poprzedniego użytkownika modelu, ma sporo rys i jakichś dziwnych zacieków, których nie mogę usunąć myjąc łagodnymi detergentami. Prawdopodobnie była pobrudzona jakąś farbą lub klejem i potraktowana silnym rozpuszczalnikiem. Wygląda to jak siwa, nieregularna, półprzezroczysta plama , smuga po ścierce czy pędzlu....

Pytanie brzmi: czy jest jakiś sposób na wypolerowanie takiego materiału? Nigdzie nie mogę znaleźć tej kabiny w internecie aby kupić, a wykonać podciśnieniowo nie potrafię. Może ktoś już miał doświadczenie z czymś takim?

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Poliwęglan występuje w dwóch odmianach,w uproszczeniu twardej i miękkiej.

Twardą wypolerujesz każdą pastą polerską od zielonej chwomowej do metalu po pasty lakiernicze.

Gorzej jest z miękką .Kiedyś udało mi się wypolerować taką za pomocą pasty na tlenku aluminium o gradacji ziarna 2000.

Trochę pomaga robienie tego na mrozie i trzeba pamiętać o częstej zmianie szmatki polerującej oraz żeby nie wykonywać zbyt szybkich ruchów.

Link to comment
Share on other sites

Dobrym środkiem jest pasta polerska"Farecla",ja usuwałem tą pastą rysy w kasku motocyklowym(szybka wizjera).Dało się fajnie wypolerować,z tym,że patrzeć już przez nią nie bardzo,za dużo zniekształceń na powierzchni.:-)U ciebie nie ma jednak takiego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Polerować można dowolnie - jedyny problem to temperatura . Jeśli poliwęglan się nagrzeje powyżej 50 stopni robi się matowy bardzo szybko i mętnieje .

Prawie wszystkie klosze w lampach nowych samochodów są z poliwęglanów i naprawdę można doprowadzić to do stanu idealnego .Wiem bo już polerowałem .

 

W przypadku kolegi problemem może być grubość materiału 0,5mm to prawie folia ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.