Skocz do zawartości

Polerowanie poliwęglanu (?)


pietka

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy. Proszę o pomoc. Mam kabinkę do samolotu, wykonana prawdopodobnie z poliwęglanu 0,5 mm. Jest trochę zniszczona przez poprzedniego użytkownika modelu, ma sporo rys i jakichś dziwnych zacieków, których nie mogę usunąć myjąc łagodnymi detergentami. Prawdopodobnie była pobrudzona jakąś farbą lub klejem i potraktowana silnym rozpuszczalnikiem. Wygląda to jak siwa, nieregularna, półprzezroczysta plama , smuga po ścierce czy pędzlu....

Pytanie brzmi: czy jest jakiś sposób na wypolerowanie takiego materiału? Nigdzie nie mogę znaleźć tej kabiny w internecie aby kupić, a wykonać podciśnieniowo nie potrafię. Może ktoś już miał doświadczenie z czymś takim?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliwęglan występuje w dwóch odmianach,w uproszczeniu twardej i miękkiej.

Twardą wypolerujesz każdą pastą polerską od zielonej chwomowej do metalu po pasty lakiernicze.

Gorzej jest z miękką .Kiedyś udało mi się wypolerować taką za pomocą pasty na tlenku aluminium o gradacji ziarna 2000.

Trochę pomaga robienie tego na mrozie i trzeba pamiętać o częstej zmianie szmatki polerującej oraz żeby nie wykonywać zbyt szybkich ruchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym środkiem jest pasta polerska"Farecla",ja usuwałem tą pastą rysy w kasku motocyklowym(szybka wizjera).Dało się fajnie wypolerować,z tym,że patrzeć już przez nią nie bardzo,za dużo zniekształceń na powierzchni.:-)U ciebie nie ma jednak takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerować można dowolnie - jedyny problem to temperatura . Jeśli poliwęglan się nagrzeje powyżej 50 stopni robi się matowy bardzo szybko i mętnieje .

Prawie wszystkie klosze w lampach nowych samochodów są z poliwęglanów i naprawdę można doprowadzić to do stanu idealnego .Wiem bo już polerowałem .

 

W przypadku kolegi problemem może być grubość materiału 0,5mm to prawie folia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.