Jump to content

Polerowanie poliwęglanu (?)

pietka

Recommended Posts

Szanowni Koledzy. Proszę o pomoc. Mam kabinkę do samolotu, wykonana prawdopodobnie z poliwęglanu 0,5 mm. Jest trochę zniszczona przez poprzedniego użytkownika modelu, ma sporo rys i jakichś dziwnych zacieków, których nie mogę usunąć myjąc łagodnymi detergentami. Prawdopodobnie była pobrudzona jakąś farbą lub klejem i potraktowana silnym rozpuszczalnikiem. Wygląda to jak siwa, nieregularna, półprzezroczysta plama , smuga po ścierce czy pędzlu....

Pytanie brzmi: czy jest jakiś sposób na wypolerowanie takiego materiału? Nigdzie nie mogę znaleźć tej kabiny w internecie aby kupić, a wykonać podciśnieniowo nie potrafię. Może ktoś już miał doświadczenie z czymś takim?

Pozdrawiam

Piotr

Poliwęglan występuje w dwóch odmianach,w uproszczeniu twardej i miękkiej.

Twardą wypolerujesz każdą pastą polerską od zielonej chwomowej do metalu po pasty lakiernicze.

Gorzej jest z miękką .Kiedyś udało mi się wypolerować taką za pomocą pasty na tlenku aluminium o gradacji ziarna 2000.

Trochę pomaga robienie tego na mrozie i trzeba pamiętać o częstej zmianie szmatki polerującej oraz żeby nie wykonywać zbyt szybkich ruchów.

Dobrym środkiem jest pasta polerska"Farecla",ja usuwałem tą pastą rysy w kasku motocyklowym(szybka wizjera).Dało się fajnie wypolerować,z tym,że patrzeć już przez nią nie bardzo,za dużo zniekształceń na powierzchni.:-)U ciebie nie ma jednak takiego problemu.

Polerować można dowolnie - jedyny problem to temperatura . Jeśli poliwęglan się nagrzeje powyżej 50 stopni robi się matowy bardzo szybko i mętnieje .

Prawie wszystkie klosze w lampach nowych samochodów są z poliwęglanów i naprawdę można doprowadzić to do stanu idealnego .Wiem bo już polerowałem .

W przypadku kolegi problemem może być grubość materiału 0,5mm to prawie folia ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.