Skocz do zawartości

Focus fpv


Rekomendowane odpowiedzi

Michale a gdzie te filmiki??:D Wzmocniony dziub daje rade :)

Nie bardzo rozumiem pytanie? Linki do filmików są, a w każdym podpis (wszystkie nagrywane w Krakowie - jeden koło kopca Kościuszki, drugi jakies 3,5km na zachód - po środku jest Lasek Wolski). Wzmocnienia same mnie zadziwiły, zwłasza po doświadczeniach z wsześniejszym Focusem, którego dziób łamał się we wszystkie strony... ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdecydowanie podniesc ta kamere poniewaz kadlub zajmuje Ci polowe ekranu.

Wiem, wtedy były to jeszcze testy - bez podglądu obrazu, kamerka ustawiona na "oko" i prowizorycznie guma modelarską przymocowana. Na przyszłość będe już wiedział, żeby linki do filmików bardziej eksponować. W poście na pierwszej stronie też jest filmik i poprawiłem już link, gdybyś też przeoczył. :wink:

mjgajewski, czy nie zauważyłeś dziwnego zachowania modelu podczas drugiego lotu?

Przecież pakiet przesuwa się wzdłuż chyba o 8 czy 10 cm (o całą długość pakietu)! Zmienia to totalnie wyważenie modelu.

Jak już wyżej wspomniałem były to testy i wszystko na miejscu na "lotnisku" było składane do kupy, tak żeby model był dobrze wyważony. Pakiet upchałęm z przodu i wydawało się, że siedzi mocno - dopiero na filmiku zobaczyłęm jak mocno się rusza. Do wszystkich pakietów mam przyklejone rzepy, na których pakiet jest w modelu mocowany - w Focusie nie zdążyłem jeszcze wkleić rzepu. Pakiet nie był główną przyczyną, straciłem model ze wzroku, a później było już za późno... Człowiek całe życie uczy się na błędach... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Długo to trwało, aż nastał dzień moich pierwszych lotów FPV! :jupi: Zrobiłem pan\tilt do kamery wraz z mocowaniem do kadłuba oraz polutowałem wszystko w całość. Model prezentuje się tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Podgląd i zapis na laptopie przy użyciu EasyCapa:

 

Dołączona grafika

 

Odbiornik ustawiłem na dachu (na zdjęciu w bagażniku).

 

Pierwsze loty wyszły super, zaliczyłem nawet 2 udane lądowania w pełni FPV. Niestety podczas 3 lądowania zbyt gwałtownie uderzyłem o ziemie i urwało się mocowanie kamery (całość z balsy).

Martwią mnie jednak duże zakłócenia w obrazie, czyżby wpływ wzmocnień z węgla? :?

 

Pierwszy filmik - lot tradycyjny test Focusa z "balastem"

 

Tutaj już lot w pełni FPV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.