Skocz do zawartości

Tematy do referatu


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aby zdobyć 6 na koniec roku z zawodowych przedmiotów : mechaniki i wytrzymałości materiałów oraz materiałoznawstwa ogólnego i lotniczego muszę zrobić referaty. Nauczyciel dał mi wolną rękę i mogę sobie wybrać dowolne tematy, lecz mam z tym problem ponieważ za bardzo nic mi do głowy nie przychodzi :/ Może macie jakieś propozycje co do takich tematów do referatu związanych z tymi przedmiotami i lotnictwem??

 

Z góry dziękuje za pomoc Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić mój temat marzenie:

"Kształt zakończenia płata, a opór indukowany w modelarskim zakresie liczby Reynoldsa"

Problem polega na tym, że to nie jest z mechaniki.

Ja bym na Twoim miejscu zajął się rozpracowaniem dźwigara skrzydło, bo to jest bardzo ciekawy i rozległy temat.

Nie dość, że masz rozległe pole do popisu w sprawie materiałów, to jeszcze pozostaje do rozpracowania kwestia różnych konstrukcji dźwigara.

Fajan jest też sprawa wytrzymałości skrętnej skrzydeł, ale jest ona IMO troszke bardziej złożona i bałbym się jej w referacie podjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.