Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że w naszym kraju dostać odpowiednią szarpankę cholernie ciężko, a sklepy modelarskie są jakie są i (albo mi się wydaje) jeśli chodzi o klienta to generalnie olewają jego maile, a pieniążków nie za wiele, pomyślałem sobie, że a może samemu zrobić starterbox? Robiliście coś takiego kiedyś? silnik, akumulator i jakieś koło zamachowe wydaje się wykonalnym być. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myśle, ze to jest dobry pomysł. W sumie potrzebujemy akumulatorek żelowy i silniczek, widziałem w przekroju starterboxa ze silnik jest nisko a napęd przenoszony jest do koła (ono jest gumowe chyba) i z tego koła na silnik. Jeśli masz czas i materiały to rób i się nie zastanawiaj. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób i się nie zastanawiaj

:) Właśnie się zastanawiam czy:

1. silnik jedno fazowy

np taki: http://allegro.pl/item939954813_silnik_elektryczny_gz_400.html

tylko że 15tyś obrotów to chyba za wiele

tu jest 6500 obrotów: http://allegro.pl/item946343093_silnik_elektryczny_em_529_rs445pa14233r_12_42_v.html

2. koło zamachowe na silniku czy na przekladni

3. akuimulator...hmmm

jakieś sugestie?

obudowa sklejka, mechanizm włącz/wyłącz jak wszędzie przez dosiśnięcie.

EDIT:

ach jeszcze pytanie co do one way`a(?) tzn. tego mechanizmu, który był przez szarpankę poruszany, wyjmuję bolec i zostawiam czy lepiej wyjąć bole ze wszystkim i nakręcić dobrze zabezpieczoną przed brudem obudowę szarpanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz rozstaw otworów w obudowie lub na deklu oraz one way i podaj na PW.

Na tych silnikach z alledrogo możesz co najwyżej ugotować zupę.Minimum 600 i to najlepiej z przekładnią (np.paskowa o odpowiednich przełożeniach aby mieć moc ale i odpowiednią prędkość rozruchu),a jeszcze lepiej dwa i obowiązkowo dwa pakiety.Poza tym nie wiadomo czy w twoim modelu podejdzie skrzynka (wielkość koła zamachowego i szczeliny) oraz koszty budowy będą na pewno większe niż szarpanki.Trzeba by sprawdzić czy nie podejdzie rotostart.Jak jest umieszczony one way,wewnątrz czy na zewnątrz skrzyni korbowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.