Skocz do zawartości

Studio HomeSon przedstawia Mega Hit !!!


tomson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj na lotnisku w Parzniewie miało miejsce niecodzienne zdarzenie, wyholowywanie szybowca za pomocą holownika spalinowego

 

Holownik

parzniew19052007007jq7.jpg

 

Szybowiec Fox @Motyla

parzniew19052007009ga6.jpg

parzniew19052007014hr2.jpg

 

Bohaterowie dnia

parzniew19052007026bf7.jpg

 

Lądowanie szybowca, prawie katastrofa :)

parzniew19052007027hz0.jpg

 

Lądowanie holownika, mała katastrofa

parzniew19052007028ll3.jpg

 

Fox lądując metr dalej spotkałby się z panem "Betonem"

Holownik miał mały kapotaż, uszkodzone zostało serwo steru wysokości

 

 

Zapraszam do obejrzenia Filmu

 

Szczegóły opisze zapewne @Motyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt stres wielki bo jesteśmy chyba jedyną para w okolicy Wawy która dokonała tego nie codziennego przedsięwzięcia jakim jest holowanie szybowca holownikiem.:) Jest to pionierski wyczyn, ponieważ ani Konrad vel CAT, ani ja nigdy wcześniej tego nie robiliśmy.

 

Zaczynając od początku:

 

Holownik w postaci YAK12 najpierw CAT wykonał 2 loty na rozgrzewkę i w pierwszym locie wyłamał tryby od klap. drugi lot OK.

 

Mój FOX ustawione miał wychyły jak przystało na rasowego akrobata 3D, i delikatne dotknięcie lotek czy wysokości kończyło się ostrym kręceniem. Na filmie tego dobrze nie widać, ale od początku holowania krzyczałem ze mnie nie niesie dlatego CAT wyrwał do góry i praktycznie ja "wisiałem " mu na ogonie. W ostatnim ujęciu filmu niw widać dobrze ale jak rozpoczęliśmy lot poziomy i FOX zrobił się sterowny delikatne dotknięcie lotek zakończyło się przewrotem na plecy, po czym wyczep i lądowanie które aż takie łatwe nie było:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odbyły się holowania Staudacherem 300 2,5m. Jest to model pochodzacy od Darka DJDITa i opisany na jego stronie :D

 

Wykonaliśmy dziś 8 całkiem fajnych holowanek :D

 

Nasz cieć lotniskowy widzial na własne oczy, tomson uwiecznik pierwsze holowania nie wiem jak z lądowaniami :D na 8 lotów 6 trafiłem w pas lotniska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Piperze umieściłem zaczep w środku ciężkości na górze skrzydła (tak wyczytałem że tak powinno być). Niestety mój model mały i lekki jest jako holownik i szybowiec podrywa mi za wcześnie dziób. Nie wiem czy przesunięcie zaczepu do tyłu (kilka centymetrów) coś mi pomorze :( Jeśli wy macie zaczepy przesunięte w tył względem środka ciężkości to sprawa rozwiązana i mogę śmiało próbować dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle. Widzę się działo niemało :lol:

 

Już widzę jakie nerwy i stersy mieliście no i satyswakcję oczywiście. Chciałbym takiego piracika zobaczyć w akcji na żywo.

 

Motyl jak opanujesz sprzęta to byśmy jakiś zlocik mogli zrobić gdzieś na zboczach w okolicy Grudziądza?

 

Może by Pegaz z mefisto wpadł , Marcin 133 i Elektron. By się działo wtedy.

Tam piękne zbocza (najlepsze w Kiełpiu i Nowem nad Wisłą) i fox dałby rade ale by musiało wiać minumum 10m/s , a myśle optimum jakieś 12 m/s. Ja próbowałem falcona koło 42g/dm2 przy 8m/s i się nie utrzymywał na żaglu. Twoj myśle musi mieć jeszcze lepszy wicher.

 

Ja zawsze ustawiam na przęłaczniku 2 rodzaje wychyleń. Jedne słabe , a drugie max. i do tego jeszcze rózne reakcje na drążu. Pieknie to działa i poprawia bezpieczeństwo. Spróbuj bo warto. Jedno pstryk i model już chodzi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.