Skocz do zawartości

Kamerka Turnigy 52DV


stach34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań odnośnie tej kamerki. Wygląda dość ciekawie, parametry wystarczające a i cena nie jest wygórowana. Czy ma ktos taką w posiadaniu i mógłby się podzielić doświadczeniem na jej temat ? Jak wytrzymała jest ona, czy dobre filmy kręci (szybkość, reakcja na zmianę oświetlenia ) ? Na jak długi czas nagrywania wystarcza jej jedno ładowanie baterii ?

 

W danych technicznych podano , że ma ona kąt obiektywu 72* tylko czy liczone od krawedzi do krawędzi czy od środka obiektywu do krawędzi ?

Warta jest zakupu ? Nie chodzi mi o fpv tylko chciałbym nagrywać filmiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a myślalem że bedzie w sam raz, parametry ma nie najgorsze , to jest takie minimum, 0,3 mpx wideo , 30fps .

A może zrobić z takiego obiektywu kamerke ? Tylko jak to zrobić - kompletnie niewiem. Chodzi o to by spełniał tą samą funkcje co kamerka tg - zapis na karte z dźwiękiem.

http://allegro.pl/item945288144_obiektyw_1_8mm_106_stopni_do_kamer_plytkowych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A może zrobić z takiego obiektywu kamerke ? Tylko jak to zrobić - kompletnie niewiem. Chodzi o to by spełniał tą samą funkcje co kamerka tg - zapis na karte z dźwiękiem.

http://allegro.pl/item945...plytkowych.html

No właśnie problem w tym, że to nie kamerka tylko obiektyw przeznaczony do kamer płytkowych. Kamerki te stosuje się w modelarstwie, ale nie do nagrywania na kartę tylko do podglądu na żywo, tzw FPV. Taka kamera to tylko i wyłącznie kamera posiadajaca wyjście (audio/)video i sama w sobie nie posiada możliwości rejestracji materiału filmowego. W sumie można by za pomocą kamerki płytkowej nagrać na kartę, ale taki zabieg nie dość, że wymaga owej kamerki, to jeszcze musisz posiadać jakiś rejestrator video na karty SD, czy tam jakie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszku ta kamerka jest identyczna z gumcamem. Nie roznia sie wnetrznosciami. Roznica tylko taka ze gumcama kupisz za polowe tej ceny. Jesli nigdy nie miales okazji nagrac niczego z powietrza to polecam, niesamowita frajda zobaczyc swoje lotnisko i okolice z gory. Jesli zapragniesz czegos wiecej to kupisz sobie kamerke hd badz sprzet fpv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego gumcam'a nie mogę znaleźć w żadnym polskim sklepie internetowym :/ Ale znalazłem opis na forum

Słaba jakość z tej kamerki, słabsza niż w turnigy.

Jak narazie to to mam jedną opinie negatywna o niej (TG) i jedna - użytkownika pozytywna.

...Poza tym widziałem na youtube filmy z niej i chyba jak nie znajdę lepszej w podobnej cenie to ją wezmę.

Potrzebuje sprawnie nagrywać dobrej jakości (lepsze niż z telefonu :]) filmy i chyba tg wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Te kamerki to nie jest szczyt jakości ale pierwszego filmowania z modelu się nadają.

Spróbuj tutaj:

http://www.allegro.pl/item960802321_mini_kamera_720x480_30kl_s_nowosc_polecam.html

zdecydowanie taniej i chyba trochę lepszy ten sprzęt.

 

A.... i żeby nie było .... sprzedający to nie ja ani żaden mój znajomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy.

 

Posiadam Gum Cama 720x480 i 640x480. Różnica w wyglądzie żadna.

W rejestrowaniu obrazu jest taka że 720x480 rozciąga obraz z matrycy 640x480pix. W efekcie wszyscy/wszystko wygląda na grubsze, gubią się proporcje, kule są jajowate a modele spłaszczone i wydłużone.

 

Odradzam kupno 720x480.

Do tej pory nie znalazłem odpowiednika który nagrywał by prawdziwe 720x480pix.

 

Kupcie 640x480- warto.

 

Jeżeli ktoś znalazł kamerkę nie przekłamującą obrazu- może się z nami podzieli? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.