Skocz do zawartości

Żaglowóz rc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku miesięcy głęboko chodził mi pogłowie model żaglowozu bo tak to sie nazywa(chyba wikipedia nie kłamie). W internecie znalazłem trochę informacji na ten temat no i kilka stron gdzie można kupić żaglowoz o nazwie Stealth, ale ceny są sporo za duże wiec trzeba coś samemu wymyślić. I tak przegląd tego co mamy i można ruszać ro budowy.

No to tak maszt powstał z rurki węglowej z ASW, tylna belka to sosna 5x20mm a główna to sosna 10x10mm. Wszystko wzmocnione jest rowingiem węglowym. "Trumienka" na elektronikę zbudowana jest z balsy 1.5mm (burty) i 5mm(pokrycie górne, do mocowania serw). Model jeździ na piankowych kołach 63mm.

Dane techniczne:

Wysokość- 89cm

Szerokość- 84cm

Długość- 87cm

Sterowanie koła- TP sg91

Wychylenie żagla- Hextronik HX 5010

Zasilanie- 4x Sanyo 2000mah

Fotki:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jedyną linka ktora jest ruchoma prowadzi od serwa, przez przelotke(jest na foto) do poprzeczki przy zaglu. Jak zamontuje serwa to pokaże wszystko na foto zeby dalo sie zrozumieć:) w planach mam tez zastąpić żagiel skrzydłem dwuwypuklym. Wydaje mi sie ze w moim modelu nie bedzie problemu zastąpić koła plozami na sezon zimowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o to mi chodzi. Obejrzałem masę filmów, przegladalem sporo stron o zaglowozach. Tak jak juz pisalem planuje zastąpić żagiel połowa skrzydła z profilem symetrycznym, dwuwypuklym. Na tym filmie calkiem spoko to śmiga wiec u mnie nie powinno byc problemu:p mam nadzieje ze jutro wroce względnie z pracy to zamontuje elektronikę i uaktualnie zdjecia. Na pierwsza jazdę bedzie trzeba Troszke poczekac ponieważ radio jest na serwisie u pana Pieca.

 

EDIT Foto sterowania:

Dołączona grafika

 

Napęd koła jest typu pull-pull zrobiony z drutów popychaczy ok0,7mm. Orczyk serwa hextronik jest zrobiony ze sklejki 2mm. Od osi serwa do zamocowania cięgna jest 5cm co pozwala wychylić żagiel maksymalnie o 14 cm od osi kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.