Jump to content

Żaglowóz rc


Recommended Posts

Witam. Od kilku miesięcy głęboko chodził mi pogłowie model żaglowozu bo tak to sie nazywa(chyba wikipedia nie kłamie). W internecie znalazłem trochę informacji na ten temat no i kilka stron gdzie można kupić żaglowoz o nazwie Stealth, ale ceny są sporo za duże wiec trzeba coś samemu wymyślić. I tak przegląd tego co mamy i można ruszać ro budowy.

No to tak maszt powstał z rurki węglowej z ASW, tylna belka to sosna 5x20mm a główna to sosna 10x10mm. Wszystko wzmocnione jest rowingiem węglowym. "Trumienka" na elektronikę zbudowana jest z balsy 1.5mm (burty) i 5mm(pokrycie górne, do mocowania serw). Model jeździ na piankowych kołach 63mm.

Dane techniczne:

Wysokość- 89cm

Szerokość- 84cm

Długość- 87cm

Sterowanie koła- TP sg91

Wychylenie żagla- Hextronik HX 5010

Zasilanie- 4x Sanyo 2000mah

Fotki:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Jedyną linka ktora jest ruchoma prowadzi od serwa, przez przelotke(jest na foto) do poprzeczki przy zaglu. Jak zamontuje serwa to pokaże wszystko na foto zeby dalo sie zrozumieć:) w planach mam tez zastąpić żagiel skrzydłem dwuwypuklym. Wydaje mi sie ze w moim modelu nie bedzie problemu zastąpić koła plozami na sezon zimowy

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie o to mi chodzi. Obejrzałem masę filmów, przegladalem sporo stron o zaglowozach. Tak jak juz pisalem planuje zastąpić żagiel połowa skrzydła z profilem symetrycznym, dwuwypuklym. Na tym filmie calkiem spoko to śmiga wiec u mnie nie powinno byc problemu:p mam nadzieje ze jutro wroce względnie z pracy to zamontuje elektronikę i uaktualnie zdjecia. Na pierwsza jazdę bedzie trzeba Troszke poczekac ponieważ radio jest na serwisie u pana Pieca.

 

EDIT Foto sterowania:

Dołączona grafika

 

Napęd koła jest typu pull-pull zrobiony z drutów popychaczy ok0,7mm. Orczyk serwa hextronik jest zrobiony ze sklejki 2mm. Od osi serwa do zamocowania cięgna jest 5cm co pozwala wychylić żagiel maksymalnie o 14 cm od osi kadłuba.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.