Jump to content

Pactra - jakie proporcje?


adrian06adik

Recommended Posts

Mam farbki Pactra, rozpuszczalnik do tychże farb i 2 pytania również ich dotyczące :D

Dołączona grafika

:!: Po pierwsze: Instrukcja na etykiecie jest dość uboga i nie wiem jakich proporcji użyć przy mieszaniu farbki z rozpuszczalnikiem.

:!: Po drugie: Farbę rozrobić w słoiczku, czy w osobnym naczyniu :?:

Link to comment
Share on other sites

farby paktra, to bardzo popularne, farby akrylowe, do ich rozcieńczania używamy wody, bierzemy ile nam potrzeba do miseczki dolewamy wody, ja daję 70% farby, 30% wody. Róźnią się od emalii tym, że dużo szybciej schną, i nie ma tego smrodu co jest przy humbrolach :D

Link to comment
Share on other sites

dokładnie, mogą się pokryć pleśnią, dlatego ja w oddzielnym naczynku rozczieńczam. Ja przez praktycznie rok używałem farbek pactry, do modeli redukcyjnych. Jeżeli będziesz kładł na depron, to cienkimi warstwami,-jak masz kompresor i aerograf to tym lepiej spróbuj, chyba że wolisz smugi i parę gramów więcej :)

Edit:

W sumie to równie dobrze zamiast pactry, możesz użyć Śnieżki w spreyu, jest to farba akrylowa, więc nie powinna wejść w reakcje z depronem, aczkolwiek nie jestem pewien.

Link to comment
Share on other sites

I chcesz mi teraz wmówić że te moje kilkadziesiąt opakowań zawiera pleśń :?: Nie spotkałem się z takim problemem jak długo się bawię farbami ... A lałem wode z kranu do nich w Manchesterze, Londynie, Warszawie i Iławie ... I jakoś 3 rok nic nie wyrosło ... Ba mam nawet jedną taka od kolegi co ma 10 lat, potraktowałem kranówczanką i pleśni nie ma ...

Link to comment
Share on other sites

Dobry rozpuszczalnik do Pactry to płyn do mycia szyb (niebieski) taki z amoniakiem.Jeżeli maluję aerografem to odkręcam słoik (nowy), dolewam płynu do pełna, kulka ,nakrętka w środek do mieszania, zakręcam i macham.Pod pędzel to jak ci wypadnie co malujesz i tu woda, wódeczka, płyn, co masz pod ręką będzie dobre.Możesz też malować pędzlem bez rozcięczania.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

KolegaNielot, dobrze mowi, widzialem na modelwork'u używają do rozcieńczania, by szybciej wyschło,- płynu o naznie mc masyl o ile dobrze pamiętam. W sumie z płynem do mycia naczyń, powinien być lżejszy od standardowej wody ;)

Link to comment
Share on other sites

W swoim czasie panowie przedstawię :wink:

 

Jeżeli ktoś potrzebuje informacji już to może tylko zdradzę że chodzi o to że niektóre płyny są trochę bardziej gęste a inne bardziej lejące od wody, sama woda moze tez mieć inne właściwości w zależności od regionu kraju dlatego warto używać wody destylowanej :wink:

 

edit: To o czym wspominasz to inne preparaty :wink:

Link to comment
Share on other sites

ertman_176, ma rację kup destylowaną wodę, najekonomiczniej wychodzi, bądz też płyn do mycia naczyń ;)

Zupełnie nie opłacalne jest kupowanie rozcieńczalnika pactry do akryli za 10ml chcą 4zł zdzierstwo.

Link to comment
Share on other sites

adrian06adik, rozcieńcza się starożytną metodą, o ile pomnę nazwę, "ad oculam" czyli po krajowemu "na oko". Żeby było dobrze dla konkretnego środka malującego (pędzel, patyk, rozpylacz czy inny aerograf).
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.