Skocz do zawartości

Pactra - jakie proporcje?


adrian06adik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam farbki Pactra, rozpuszczalnik do tychże farb i 2 pytania również ich dotyczące :D

Dołączona grafika

:!: Po pierwsze: Instrukcja na etykiecie jest dość uboga i nie wiem jakich proporcji użyć przy mieszaniu farbki z rozpuszczalnikiem.

:!: Po drugie: Farbę rozrobić w słoiczku, czy w osobnym naczyniu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

farby paktra, to bardzo popularne, farby akrylowe, do ich rozcieńczania używamy wody, bierzemy ile nam potrzeba do miseczki dolewamy wody, ja daję 70% farby, 30% wody. Róźnią się od emalii tym, że dużo szybciej schną, i nie ma tego smrodu co jest przy humbrolach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, mogą się pokryć pleśnią, dlatego ja w oddzielnym naczynku rozczieńczam. Ja przez praktycznie rok używałem farbek pactry, do modeli redukcyjnych. Jeżeli będziesz kładł na depron, to cienkimi warstwami,-jak masz kompresor i aerograf to tym lepiej spróbuj, chyba że wolisz smugi i parę gramów więcej :)

Edit:

W sumie to równie dobrze zamiast pactry, możesz użyć Śnieżki w spreyu, jest to farba akrylowa, więc nie powinna wejść w reakcje z depronem, aczkolwiek nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chcesz mi teraz wmówić że te moje kilkadziesiąt opakowań zawiera pleśń :?: Nie spotkałem się z takim problemem jak długo się bawię farbami ... A lałem wode z kranu do nich w Manchesterze, Londynie, Warszawie i Iławie ... I jakoś 3 rok nic nie wyrosło ... Ba mam nawet jedną taka od kolegi co ma 10 lat, potraktowałem kranówczanką i pleśni nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry rozpuszczalnik do Pactry to płyn do mycia szyb (niebieski) taki z amoniakiem.Jeżeli maluję aerografem to odkręcam słoik (nowy), dolewam płynu do pełna, kulka ,nakrętka w środek do mieszania, zakręcam i macham.Pod pędzel to jak ci wypadnie co malujesz i tu woda, wódeczka, płyn, co masz pod ręką będzie dobre.Możesz też malować pędzlem bez rozcięczania.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim czasie panowie przedstawię :wink:

 

Jeżeli ktoś potrzebuje informacji już to może tylko zdradzę że chodzi o to że niektóre płyny są trochę bardziej gęste a inne bardziej lejące od wody, sama woda moze tez mieć inne właściwości w zależności od regionu kraju dlatego warto używać wody destylowanej :wink:

 

edit: To o czym wspominasz to inne preparaty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.