Skocz do zawartości

Aparatura MX-12 i odbiornik R700 - Problem z zasięgiem


markac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sklep zaproponował mi kolejną wysyłkę do Graupnera celem sprawdzenia aparatury. Niestety nie zachowały się testy sprzętu. Z odbiornikiem R700 (wcześniej pisałem o R600 - pomyłka) dalej są problemy i trzepoczą serwa już przy około 250m.

Na innym odbiorniku poleciałem znacznie dalej na 300-350m (dalej nie moglem ze względu na trudności w pilotażu na takiej odległości :))

Nie mam pojęcia, czy nadajnik działa jak należy, czy tylko odbiornik R700 szwankuje.

Moja Corona RP6S1 działa dobrze. Natomiast R700 to "Zwykły" odbiornik na pojedynczą przemianę. Może on tak ma?

Nie wiem. Nie chcę wysyłać ponownie aparatury, bo musiałbym się pożegnać z lataniem w tym sezonie. Chciałbym zrobić eksperyment i może ktoś z was mieszkających w Warszawie mógłby mi użyczyć taki odbiornik na test... Nie daje mi to spokoju, a praktycznie skompletowałem sprzęt do lotów FPV i nie chciałbym w ten sposób sprawdzać zasięg...

Ewentualnie mogę podjechać w granicach rozsądku :) W innym przypadku odbiornik idzie na stracenie.

 

Jutro przetestuje ten odbiornik jeszcze raz w zupełnie innym modelu z innym regulatorem i silnikiem. Być może regulator Markus generuje zakłócenia, albo silnik szczotkowy...

Test wykonam na ASW-28, który ma zupełnie inny regulator i silnik 3F.

 

PS. Wg teorii (z tego co wyczytałem) nadajnik 100mW pozwala na osiągniecie zasięgu 200-300m... Skąd te rozbieżności? Niektórzy latają na milę itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi Ciebie zaprosić do mnie do Katowic ale z własnego doświadczenia wiem że taki odbiornik nie zapewni Ci odpowiedniego zasięgu. Producenci robią różne myki z odstrajaniem kwarców itp . Ja bym Ci radził zakup porządnego odbiornika z podwójną przemianą produkcji Graupnera i zastosowanie kwarców tez Graupnera . Kiedyś miałem wile przygód z zakłóceniami od czasu kiedy mam Futabe 9 ZAP i PCM odpukać mam spokój . Jak pamiętam to moc nadajnika może dochodzić do 500 mW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwarce są oryginalne z zestawu, czyli takie jakie dostałem i z takimi przyszły z serwisu. Oprócz tego mam dodatkowe kwarce kupione w http://modelemax.pl/, problem ten sam.

Dziś zrobiłem test na ziemi w użyciem loggera gps (z rozłożoną anteną!). Wynik poniżej... ;/

Dołączona grafika

Jeszcze jakieś wątpliwości? :) ;/;/;/;/;/

Czy tak jak ja stawiacie na ten nieszczęsny odbiornik graupnera? Nie wiem czemu go nie sprawdzili... skoro podobno problem zdiagnozowany i rozwiązany miał być!

Straciłem blaszkę i ekran jest trochę zarysowany. Jak to wyślę drugi raz, to to będzie szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jeszcze jedną próbę odbiornika.Połóż odbiornik na stole na jakiejś szmatce i podlacz serwa i zasilanie . W drugim pokoju włącz nadajnik , odbiornik na stole zacznij opukiwać i obserwuj czy serwa nie zaczną drgać jak nie zaczną to nasilaj opukiwanie, oczywiscie nie wal tak zeby obudowa popękała :rotfl: :rotfl: . Może być uwalony filtr p.cz i takie są objawy ze czasem traci zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jutro będzie odesłany do ponownej naprawy i tyle.

Odezwę się za kilka miesięcy ;D No, ew. niedługo. Powiedziano mi, że sprawa będzie załatwiona priorytetowo. Prawdopodobnie wina leży w odbiorniku, ale muszę wysłać cały zestaw. W zimę chyba też można latać? :) Ale w końcu będę miał pewność co i jak i pewnie się przyłożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziwiam cierpliwość . mnie by szlag trafił albo sam naprawił albo kupił nową a ta odeslal do sprzedawcy z zadaniem zwrotu . A ponoć Niemcy są tak solidni .....

Oj, mnie też już szlag trafia, ale publika nakazuje zagryźć zęby i nie rzucać mięsem :)

Nie mogę nic żądać.... bo nie mam paragonu, jak już wspomniałem. W sierpniu chyba kończy się gwarancja. Trudno, wytrzymałem 3 miesiące, wytrzymam jeszcze trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę tak:

- przyjęto Ci sprzęt do naprawy tym samym uznano sprzedaż

- sprzęt wrócił niesprawny i niekompletny jak pisałeś

- zażądał bym zwrotu pieniędzy w trybie natychmiastowym .

 

ja bym sprawę oparł o federacje konsumentów a potem ewentualnie o sąd , Ja rozumiem sklep , w końcu nie ma serwisu i jest uzależniony od zewnętrznego nie mnej jest prawo i jest nadrzędne. . Ale moim zdaniem powinien jako dobry handlowiec wymienić aparaturę na nowa tą wysłać do serwisu . Tą po naprawie sprzedać po obniżonej cenie. Niestety są zyski i straty w handlu a nie sadze żeby sklep przez to splajtował. Jeśli wolisz czekać zamiast kupić inna to już twój wybór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą, chociaż sam sprzedaję coś na boku, ale chyba ilość napraw jest przewidziana, po której następuje wymiana na nowy sprzęt i chyba powinna to opisywać gwarancja pisemna, której w zestawie nie ma... Była tylko instrukcja jak dobrze pamiętam.

Z drugiej strony, jeśli nie ma gwarancji, jest rękojmia sprzedawcy i tutaj lepiej chyba grzecznie...

Postawa Policjanta przynosi efekty tylko na krótką metę, tak mi podpowiedziała koleżanka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też chciałbym się podpisać do tematu, że mój MX-16s z odbiornikiem hfd-08Rd ma problem z zasięgiem tylko 500m;/ sprawdzałem z dwoma odb hitecowi i nie wiem co jest. Aparatura działała w pełnym zasięgu do 10 lipca i dziś zrobiłem test zasięgu i klicha ;/, ale jutro biorę Ojca i jedziemy do Bydgoszczy do Pana Pieca i się dowiem co z nią jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.