Skocz do zawartości

Szd-15 Sroka oblot


mavericknt

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko pisze tutaj komentarze ale mam kilka zastrzeżeń:

Jestem zachwycony wykonaniem modelu ta pomarszczona japonka i jej naturalna matowość świetnie imitują prawdziwe płótno model bardzo ładnie wykonany. Duży plus

Muzyka bardzo dobra również plus.

Jestem zdruzgotany ustawieniem kamery- czy ktoś z was leciał prawdziwym szybowcem? Jeśli tak to jak ma być ustawiona maska? ~10cm pod horyzont, a nie cala ziemia w obiektywie. Miałem wrażenie jak by model non stop pikował, poprawić to jest dla mnie niedopuszczalne.

Start-w ogóle szkoda gadać najlepiej wyciąć

W jednym momencie to złożenie sroki w spirale czy cokolwiek to miało być zaprzecza jej naturze. To spokojny szybowiec o dużej bezwładności, a nie model do 3d.

Lądowanie to już w ogóle dramat, od kiedy szkolne szybowce lądują z zakrętu na prosta, gdzie długie spokojne podejście, celowanie w dolny ogranicznik, wyrównanie, wytrzymanie, przyziemienie.

Zróbcie tez coś z tym, bo ten model lata jak by ktoś w niego kopał w czasie lotu, jest nerwowy. Jeśli ktoś latał w Przylepie i się szkolił z pewnym instruktorem to wie jak wygląda jego "kopanie po sterach".

Edit: wyedytowałem błędy interpunkcyjne i ortograficzne.Laminat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdruzgotany postem kolegi wyżej.

 

Panie laminacie. Kaleczysz, Pan, polski język zarówno błędami ortograficznymi, jak i brakiem interpunkcji a z treści tego co piszesz bije brakiem poszanowania dla innych użytkowników tego forum. Większość postów Twojego autorstwa (spośród tych, które utkwiły mi w pamięci) jest napisana w sposób napastliwy i bardzo niemiły. Demonstrujesz swoje lekceważenie dla rozmówców nie tylko poprzez to co mówisz (piszesz) ale także w sposób jaki to robisz. Brak dużych liter i interpunkcji to nic więcej jak lekceważący stosunek do rozmówców i ludzi, którzy później to czytają. Jesteś dla mnie zwykłym trollem internetowym i dziwię się, że nikt Ci jeszcze nie dał czerwonego krawata.

 

Radzę nie podchwytywać tematu - wystarczy to co napisałem wyżej. Weź sobie do serca moje słowa i wspomnij je przed następnym kliknięciem przycisku "wyślij".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespa masz rację, ogólnie kolega laminat się trochę wygłupił, bo chyba nie wie kogo poucza :) najpierw się dowiedz kim jest mavericknt, jaki ma związek z modelarstwem i szybownictwem, jakie sukcesy, a jak Ci dalej nie będzie głupio to opowiadaj jak to się spirali w oblocie nie robi i jak się ląduje :)

 

Kuba, model rewelacyjny, sam się na jakiegoś old timera zapatruję, i lądowanie też fajne - 300m podejście to sobie każdy może zrobić, takie jak Twoje - tylko dla kozaków :D będziecie z Arkiem na zawodach w Tęgoborzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że do ortografii się przyznaję, nie sprawdziłem pisowni przepraszam post wyedytuję niemniej jednak nie mam w zwyczaju przejmować się czyim kolwiek sukcesem w szybownictwie i modelarstwie. Gratuluje. Nikt z kolegów nie podjął merytorycznej rękawicy. Nie powiedziałem złego słowa na model, ale co do samego filmu miałem zastrzeżenia. Nie mówię, że spirali się nie robi, ale nie znam szybowca, nawet akrobacyjnego, który z taka lekkością wchodzi w spiralę, mnie to razi ewidentnie. Nie powiedziałem, że nie ląduje się z zakrętu, ale jeśli to miał być szybowiec szkolny to instruktor takiego uczniaka pogonił by w 4 wiatry. No, ale cóż ja się czepiam, a wszyscy mają rację. Potem na zawodach makiet polscy zawodnicy mają piękne modele, więc dlaczego przegrywają, bo latanie im wychodzi słabiutko.

P.S możecie mnie wyrzucić, zbanować, okrawacić, zrobić co wam się podoba, a wasza racja będzie "bardziejsza i waszejsza"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A latałeś kiedykolwiek makietą szybowca albo byłeś na zawodach makiet szybowców? Bo dziwne rzeczy tu opowiadasz, a to że model się kręci nie odbija się na punktach. Czyli to, że akrobat robi zawis albo torque rolla też Cię razi i nie powinno się tego robić? Trzeba to przekazać gościom od 3D i F3P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że podoba wam się model. Bo jak go budowałem pewne osoby na forum pisały nie rób tego modelu z tych , te plany są skopane to nie poleci. Musi latać i lata pięknie.

 

PS U nas na lotnisku mówili "jak halny zaduje to drzwi od hangaru polecą"

 

Był to oblot tego modelu. Korkociąg i pętle musiałem zrobić sprawdzając czy konstrukcja nie rozleci się przy byle wiaterku. W ten dzień była tak mocna termika że aż porwało Sroke i Mx2 (holownik) z ziemi do góry. Mx zrobił kilka koziołków Sroka spadła na plecy.

Co do kamery z kabinki - była kamera to wsadziliśmy. Mi akurat nie potrzeba oglądać ziemi z kabiny boi mam do tego celu swojego Jantara STD 3

 

No Kuba może przyjedziemy rob old timera ja się biore jeszcze za Czaple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nikt z kolegów nie podjął merytorycznej rękawicy. Nie powiedziałem złego słowa na model, ale co do samego filmu miałem zastrzeżenia. Nie mówię, że spirali się nie robi, ale nie znam szybowca, nawet akrobacyjnego, który z taka lekkością wchodzi w spiralę, mnie to razi ewidentnie.

Mam takie pytanie: gdzie kolega laminat widzi spirale na filmie? Ja tam nie widze nawet jej grama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.