Skocz do zawartości

Dobór aparatury :)


Artur16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Wiem, że temat był już wałkowany wiele razy, ale dalej nie mogę zdecydować się na odpowiednią aparaturę. Chciałbym wkroczyć w świat 2,4 Ghz, ale rozważam też opcję 35 MHz + moduł. Miałem na oku głównie Spektrum DX6i i Futabe T6ex. Na temat pierwszej słyszałem/czytałem dużo negatywnych opinii, ale podobno problem jaki w niej tkwił został naprawiony. Natomiast o działaniu Futaby nic złego nikt nie mówił. Wielkim minusem T6ex (przynajmniej dla mnie) są bardzo drogie odbiorniki w przeciwieństwie do DX6i które są w przystępnej cenie. Jak już mówiłem myślałem też nad opcją 35 MHz+ moduł. Do wydania mam 800zł, aparatura ma służyć na razie do elektryków, chociaż kto wie co czas przyniesie, może stanę się posiadaczem jakiegoś spaliniaka ;). Liczę na waszą pomoc , Please Help Me!

 

 

Pozdrawiam Artur!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A może MX-12? ;) Gdzieś widziałem jedną w giełdzie :)

 

Kup nadajnik najlepszy na jaki Cię stać :)

 

madrian - jedyna wada MX-12 i 16 to fakt, że mają wbudowany moduł i ewentualne przejście na 2,4 GHz wymaga zakupienia wewnętrznego modułu. Poza tym to bardzo fajne nadajniki i można je polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Graupnera MX-16s

A może Sanwa RDS 8000 :roll:

A może MX-12? ;)

Każda sroczka swój ogonek chwali.

Kup Spektrum DX7. :rotfl: :twisted:

 

A tak na poważnie:

Pierwszą moją aparaturą z komputerem była Sanwa RD6000Super.

Drugą, i nadal jest Spektrum DX7.

 

Gdybym dzisiaj był na początku swojej drogi modelarskiej i miał wybrać między nimi, to wybrałbym:

Sanwa RDS 8000

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A może lepiej zakupić aparaturę Turnigy 9X? Poczytaj na forum 0 jest o niej wątek na kilkanaście stron. Istna kopalnia wiedzy, opinii i domysłów. Ja sam przymierzam się do tego nadajnika pomału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szczepan Prima Aprillis był 4 dni temu. Z taką aparaturą to można latać na bezludnej wyspie i tylko w nocy, co by się ryby ze śmiechu nie potopiły.

Ta cena to chyba taka dlatego, że to zabytek z minionej epoki - 35MHz.

Młodzi to teraz tylko na 2,4GHz latają. Cała reszta to badziew.

Tak na marginesie, kolekcjonuję takie starocie i gdybyś miał ten egzemplarz na pozbyciu, to chętnie go przyjmę jako eksponat do kolekcji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

PPompka - nikt ci nie powiedzial ze nie to sliczne co blyszczy? Pomysl pare razy zanim cos napiszesz.

Leszek, więcej luzu :) Kilka ostatnich postów w tym temacie to OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madrian - jedyna wada MX-12 i 16 to fakt, że mają wbudowany moduł i ewentualne przejście na 2,4 GHz wymaga zakupienia wewnętrznego modułu. Poza tym to bardzo fajne nadajniki i można je polecić.

 

Za to możesz mieć nadajnik dwusystemowy. :wink: 2,4GHz w towarzystwie a 35MHz przy FPV lub przy kiepskich warunkach terenowych.

A przeróbka zajmuje góra dwie godzinki, a potem tylko pstrykanie przełącznikiem i mamy różne systemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie posiadam MX-12 juz ponad 2 lata zadnych problemow z nia nie mialem,ponadto pakiet oryginalny trzyma dobrze do dzis,w sezonie laduje gora 2 razy nadajnik ponadto odbiorniki sa tanie dlatego moge sobie pozwolic zeby miec ich 5-6szt. najtansza opcja Corona synteza za 22$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Z odbiornikiem Corony nie mam z nim żadnych problemów, a z oryginalnym Graupnerowskim na SPCM to musi być bajka :D

 

Jetem latam do granic widoczności zero problemów.

Na hali również, nawet gdy telefon zadzwonił będąc przy samym nadajniku, co podobno potrafi zakłócić, mi nic nie za szwankowało.

 

8ch z czego 5 proporcjonalnych, można sobie przypisać "wszystko pod wszystko" co jest bardzo dobrą opcją.

 

Zakupiłem u kolegi z forum, i jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nawet gdy telefon zadzwonił będąc przy samym nadajniku, co podobno potrafi zakłócić

Yhy, taaak, a świstak siedzi i zawija w te sreberka :lol:

Podczas lotów mam włączoną słuchawkę bluetooth i niejednokrotnie rozmawiałem podczas latania i... Wiecie co? Nie dacie wiary, ale mnie to zdziwiło bardzo. Nic się nie zakłócało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.