Jump to content

Czy to problem z regulatorem, akumulatorkami ??


lekarz

Recommended Posts

Witam,

 

 

Otoż mam samolocik:

- axi2814/12

- regulator advenced 40 plus

- Ray Li-pol 1600mAh 11.1V/3S1P Pelikan ( SPUCHNIĘTE:( )

 

Otóż ogniwa są nieco spuchnięte ale dają 12.25 V. Jakiś czas temu zaczął się odłączać silnik przy maksymalnych obrotach. Potem przy nieco niższych. Obecnie gdy silnik wyłączy się ( samoistnie ) muszę odczekać nawet parę minut aby go ponownie włączyć bo nawet odbiornik i serwa nie działają.

Podłączyłem woltomierz. Zacząłem przesuwać gaz do przodu. Napięcie spadało od 12,25 do 9,8 i następowało gwałtowne odcięcie.

Podłączyłem zwykły akumulator samochodowy zamiast Lipoli. Włączam silnik na 10% mocy po 3 minutach wyłącza się (razem z odbiornikiem). Czekam 1min i otrzymuję sygnał iż odbiornik znów działa.

Jaka może być przyczyna?

Link to comment
Share on other sites

Stawiam na lipole.prad moze pokazuja ale przy max obciazeniu gwaltownie spada napiecie i regiel odcina blisko 9V na pakiet, i na Twoim miejscu nie bawilbym sie spuchnietymi Lipolami.

Link to comment
Share on other sites

witam.

Li-pole spuchniete to już raczej ich żywot dobiega końca. Jezeli na akumulatorze samochodowym zachowanie jest podobne to sprawdź dokładnie jak zacowuje się napięcie 5V z BECa. regulatora. Jeżeli cały czas jest 5V to wina może być odbiornika skoro nawet serwa nie działają. Brak impulsow z odbiornika wyłączy silnik( zabezpieczenie aby przy zaniku łączności model nie odleciał) .Podepnij odbiornik pod pakiet 4,8V i machaj serwami może objawy sie powtórzą - serwa przestaną działać. Będzie to wina odbiornika. Wszystko to oczywiście pod warunkiem że nadajnik jest sprawny. Trzeba eliminować poszczególne elementy zestawu RC. Posprawdzaj dokladnie napięcia zasilania odbiornika i nadajnika.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.